Sanırım gelecekte bir sorunum olucak?

selam arkadaşlar;Ben 25 yaşında ingilizce öğretmeniyim. Bu sene kpssye hazırlanıyorum. Bu sene kazanırsam evliliğiminde kolay olacağı düşüncesindeyim ama şu varki ilerde karşılaşacağım büyük bir sorunum var..4 yıldır düzgün bir ilişkim var aynı okuldan mezun olduk ve güzel bir arkadsliğimiz oldu ama o atanamayınca polis oldu ve benim ailemde bir polisle bırak evlenmeyi arkadsliğima bile karşı çıkar.. Aslında kendisi mühendisti bende bilerek ve isteyerek bir polisle arkadslik edeceğimi düşünmemiştim ama şartlar böyle uygun düştü.Aileme bir ara konuyu açtığımda kesinlikle reddettiler. Bende onlara polis olmadığını söyledim. Sadece kpssye hazırlandığını söyledim ama erkek arkadsımsa aileme durumu açtığımı bekleme sürecinde olduklarını tam bişey demediklerini söyledim. Erkek arkadsımda bu işi sevmiyor ve başka meslek olsun diye çok istiyor yeniden kpssye hiç deilse normal memur olmak için girecek ama işte 1 senedir polis hala ve ailem onun polis olduğunu bilmiyor.Erkek arkadışımla konuştuğumda sen bir kazan hemen istemye gelcez haberin olsun dedi..Polis olması durumunda ben ailem nasıl derim istemeye gelicekler diye? onada üzülmesin belki ilerde kabul ederler deyip bir an da kestirip atmakda istemiyorum.. belki suç bende ama onu kaybetmemek için arayı idare etmek durumundayım şimdilik..İlerde çok sorun olur diye korkuyorum yalnız sizce ne yapmam lazım?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Açık açık bir polis ile evlenmek istediğini, istemeye geleceklerini vs. söyle sen eğitimli ve mesleği olan bir kişisin en önemlisi eğitimcisin bu konuda mesleğinin sana kattığı ikna kabiliyetini de kullan mesela o benim mutlu olacağım kişi benim başka bir meslekteki kişiyle evlenmeme göz yumamazsınız o değilde bir başkası olursa ben mutsuz olacağım siz benim mutsuz olmamı ister misiniz cümleleri belki ikna etmende faydalı olabilir. Hala karşı çıkarlarsa da kendi kararını verirsin sen bir polisi hayatında istiyormusun? Cevabın EVET ise ailen polis olan birisine sıcak bakmadıkları için düşünceliysen yapacağın tek şey sevginin peşinden gitmek bırakma asla onu. Ailen de seni mutlu olduğunu gördükleri zaman ikna olavaklardır. Ailene sırt çevirme ama ailen için de kendi mutluluğunu da kısıtlama. Hem belki ileride evlenmeyi düşündüğün kişi normal memur olarak hayatına devam eder herşey yoluna girer. Herşey zaman sabır sevgine sahip çıkmak aşkın ve mutluluğun için çaba ve mücadele göstermekle alakalı

• tesekkur ederım..

• cevabımı en iyi cevap seçerek beni onurlandırdığın için bende sana teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 5

• herşey olacağına varır sisn iş olur endi,şe etmeyin.

• ciddi bir şekilde ailenle kanuşup durumu izah edersen anlayış göstermemeleri için hiç bir neden yok

• ailen niye böyle peşin hükümlü? polise neden kız vermeye karşılar? bence saçma bir düşünce? ha tehlike ölüm endişesi var ise... her polis doğuya veya trörüstle mücadeleye gitmiyor.. büro hizmeti var, sivili var.. ban garip geldi .? eyer kadrde ölüm varsa... ayğın taşa takılır gene ölünür.. vade yeterse hiç bir engel yok... allah yardımcınız olsun nediyelim.. bunu başarsa başarsa gene sen halledersin... aileni ikna yöntemleri kullanarak diyorum ::

• sorun olmaz onlarda bulmuş bunuyor ileride kazanır kpss yi hem sen bilirsin değer se riski al evlen hem birbirinize dahada bağlanırsınız

• ailen sen istedikten daha oncekı gecmıs arkdaslnı bıldkten snra sesını cıkarmaz, ama konuyu ac saklama yanı ısteme gunu ogrenmesnler bunu hıc bır ebeveyn evlatlarnın gelecegının kotu olmasnı ıstemez onun ıcın baskasnı ıstemedgnı ve onunla mutlu olacagnı soylemelesın cekınme ve kokrma ıyı olacak ınsallah da neden polıs ıstemıyorlar? devlet memuru muhendıste aynı zmnda bnd ekım muh um krımınale gecme sansm vardı ama olamadık ıste, 2600 maası var :)) daha ne ya

• ya ıste rısklı meslek dıye kesın tavır koyuyorlar.. baska ınsan mı kalmadı dıyorlar... bırsuru doktorundan muhendısıne ınsan var .. neden polıs olsun dıyorlar..

• bende muhendısm ama kazanın patlama ve olme rıskım var, doktor hasta yakını tarafndan olme rıskı var var da varrrrr yanı takdırı ılahı neyse o olur polıs asker dıye kolay olecek degıl bunu aılene anlatmalısın, şark görevi bitnce rahatlarsnz oda goz acıp kapayncaya kadar gecer,
      basksıyla mutlu olamayacagnı soyle cok ısrar ederlerse baskasını ıstemem de cık ıcınden

Kızlar Ne Diyor 3

• aileni ikna et ben evlenecem siz değil de yanımda olun karşımda değil

• evt denıcem saol:)

• Öncekileri Göster
    • kararlı oldugumu bılıyorlarda:. polıs oldugunu bılmıyorlar...

• geçici olarak yapıyo dersin

• poliste ne var

• kader kısmet

Yükleniyor...