Hayattan bıkmak, soğumak, nefret etmek !

Arkadaşlar 21 yaşında üniversiteye hazırlanan biriyim . . . Son 3 4 yılda hayattan insanlardan , yani hemen hemen herşeyden soğudum . Ruh halimde hep bir karamsarlık , hep kötüye yorma . . . Hiçbirşey den gram kadar zevk alamıyorum . . Tek zevkim müzik kahve ve sigara . . . Hayat o kadar boş ve anlamsız geliyor ki , sıkılmaktan bile sıkıldım . . . Nice sosyal ortamlara girdim . . . Hayatta yapmadığım şey kalmadı bir genç olarak . . . Gitar çalıyorum , 3 yıl amatör futbol oynadım , yüzme , san , tiyatro , yabancı dil , ehliyet ne varsa ne yarıyorsa yaptım ettim çabaladım kazandm . Bunları övünmek için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın . Sadece çoğu insandan daha hareketli bir hayatım varken neden bu hayat bu sahte insanlar bu kadar boş geliyor . . . En son ne zaman gözlerimden yaş gelinceye kadar güldüğümü bile hatırlamıyorum . Herşey aynı her sabah güneş her akşam zifiri karanlık . . . Uyuyamıyorum şizofrenler gibi balkon da güneşin doğuşunu izliyorum . Bir espiri yapıldığında , etrafımdaki insanlar gotlerini yırtarmış gibi gülerken , ben o kadar basit bir espriye gülmeye tenezzül bile edemiyorum . . . Tipim vücudum seklim semalım yerinde , bu güne kadar 2 kızdan başka kimseye teklif etmedim aldığım teklif 40 50 yi geçer . . . Ama aşk bile boş geliyor . . . Nasıl olsa gidecek neden kendimi harcatıyım ki elin kızına diye düşünüyorum . 1 kaç zeki bu lafın üstüne büyük bi ihtimalle nasıl olsa ölecen yasama diyecek onun da açıklamasını yapayım . Ölümün sonunda sana elinde sonunda verilecek bir hediye var Cennet . . . Yaşarken eziyet çekiyorsun . AŞk da cenneti ucundan görüyorsun sonra götü başı kaybediyorsun . . . :) Neyse yardımcı olabilecek veya öneri fikir vs vs teşekkürr ederm

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• okuyamadım ama Allah'a yönel...

• Bügüne kadar herşeyi yaptım demiştim yukarda . . . Atlamışım bir bunu yapmadım . Ne dua ne sure bilirim . Bi kere namaz kılmışlıgım yok . ne bayram ne cuma namazı . . . Belki fantazi olsun diye klise ye cami den daha cok gitmişimdir saymadım . . .

• Öncekileri Göster
    • Cidden teşekkür ederim :) Ne kaybederim ki okumaktan . . .Haber vereceğim emin olabilrsn :)

• rica ederim her zaman yardımcı olurum her türlü. heeep burdayım ;)

Kızlar Ne Diyor 7

• ağır bir depresyon gibi görünüyor doktora gitmeyi denedin mi peki

• hayır . . istemiyorum . 2 çift gözün bana deli gibi bakmasını ve ardından cogu insanın aynı şekilde muamele göstermesi . . . Asıl bunu kaldıramam .

• Öncekileri Göster
    • Belkide . . . Sanırım daha da zaman lazım galiba .

• geçer herşey

• Vay anasını 40 50 teklifimi bayan oldugum ve 28 yasıma rağmen bu sayı çık düşük çokmu çirkinim acaba ya

• Sorunu kendinde arama . . . Ben biraz şeytan tüylüyüm . .

• tebrik ederim takıla takıla buraya takılmışsın.

• Acaba diğer yazdıklarım ilgini çekmiyor mu dur ki onca cümle arasından didikleyip bu sayısal ifadeleri buldun . . . 897498719471247898734983 kez de nefes alsaydım bunu da not düşecekmiydin acaba ?=

• kırılma noktanı bilseydim yardım edebilirdim

• Kırılma noktası ? Biraz açabilirmisin , sanırım anlamadım :)

• ne zaman değişip bu ruh haline büründün ?

• 1 1.5 yıl kadar oluyor . . .

• bencil olmak lazım

• Bencil olmak ? . . . Neden etrafındaki insanlar da senden nefret etsin diye mi . . .

• pöff afra tafra...
      işte anlamadıgın sey bu. bencil oldugunda cevrendekilerin senin hakkında düşündükleri umrunda olmayacak,bişey hissettirmeyecek ki. aksine sen cok mutlu olacaksın bencilleştiğinde.

• çay koy geçer.

• Yeri , göğü , dağı taşı yarratan yüce Rabbim Alahu Teala , her şerde bir hayır vardır. Sıkıntılardan kurtulmak için yapabileceğin şey ellerini açıp Rabbimle konuşmak. Allah affedicidir, bağışlıyandır ondan başka iman yok ve ondan başka hiç kimse seni kurtaramaz. Allahım diyorki, kuluma sıkıntılar veriyorumki imana gelsin beni ansınn ve bilsin. Piskolok'da sana yardımcı olacaktır, ilaç verirler seninde belki bilmediğin küçüklüğünden kalmış bir rahatsızlığın vardır. Gezmiş , Tozmuş olabilirsin ama etrafındakiler o boş ve manasız bakan bakışların farkındadır. Boşluk gibi hissediyorsun tatsız ve cansız nedeni şudurki içinde iman eksikliği var. Yardım al dua et Allah'a yönel.

• Etrafımda dinsel acıdan hiçbir insan görmediğim için bu yanım fazlasıyla eksik kalmış anlıyorum ki . Teşekkürler .

• sen sor onlar sana yardım ederler. Konuşmaktan fayda gelir zarar gelmez. Camiye git ve anlat derdini korkmadan sıkılmadan o gösteriş gibi gittiğin Cenabı Hak�n Evi sana Cennet Bahçesi gibi gelecek. Allah yar ve yardımcın olsun.

• Umarım dediğin gibi olur . Teşekkür ederim hepimizin yardımcısı olsun .

• ahh ahhh bu öss illeti gençleri bu duruma sürüklüyor işte

• Oss ile alakası yok yıgınla 4 yıllık universite geliyordu . Fakat kafamı hangi bölüme çevirsem aynı olay boşa okuma hissi ve istemediğim şeyler . . Gerçi ne istediğimide bilmiyorken saçma birşey.

Erkekler Ne Diyor 2

• Hayat kısaca böyledir. Yani özellikle dünya hayatı sıkıdır. Berbattır, saçma ve oldukça çileli maalesef. Bunun için ya sıkıcan kafana ya da bekliicen. Bekle bekle patlıyorsun, iş hayatı desen adamın kanını emiyor her taraf, para için geçinmek için çalışmak zorundasın vs. vs. Hayat boktan ..

• günde 5 defa yapacağın ve sana bir kitap tavsiyem var: Namaz kıl ve Kuran oku bunları yap yeterli ve dua et hergün dua et sıkılmadan bıkmadan dua et...

• + ladım lisedaşım:)

Yükleniyor...