Sizce normal doğum mu, epiduralle normal doğum mu yoksa sezeryan mı olmalıyım???

sevgiseliii
Ben 7 aylık hamileyim ve doğumumu nasıl gerçekleştirmek istediğime karar veremedim. normal doğumdan çok korkuyorum,ben her ay regl dönemimde bile ayılıp bayılırım acıdan,bayılmasamda çok kötü sancılanırım.ona bile dayanamazken normal doğum yapamıyablrm diye düşünüyorum. Ağrısız doğum yani epidural ile normal doğum düşünyorum ama ondan da korkuyorum,etrafımdaki bazı kişiler sakat kalma riski olduğunu söylyorlar o doğumu yapanlar için. ama intte araştırdım öyle bi risk yok sadece başağrısı bel ağrısı olablcği yazıyo o da kısa bi süreliğine. bi de bele kocaman bi iğne giriyo o korkutuyo acaba ağrıyomu çok. sonuçta birini seçecem doğum sonuçta risk hiçbirinde yok diye bişey yok. sezeryan hiç dşünemyiyorum, ondada yarım kalıorsun bel ağrıları çekiyorsun süürekli, bişey kaldırmaya gelmiyor ağır bişey yapmaya gelmiyor diyolar. sizce ne yapmalıyım,hangisini seçmeliyim, fikir vereblrsmsnz bu doğum türleri hakkında?
Sizce normal doğum mu, epiduralle normal doğum mu yoksa sezeryan mı olmalıyım???