Dünyanın en zor sorusu Cevabı yok sadece mantık yürütebilirsiniz ! ;)

Bir adam yıllar boyu almanyada bir bankada çalışmış ve emekli olmasına yakın artık yurda dönmeye karar verdiği gün felekten bir gün çalalım bari deyip bir bara gitmis.. barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş bizimki kadına hayran kalıp hemen garsonu çağırıp kağıda tanışabilirmiyiz mesajını yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş.Kadın kağıdı almış okumuş adama imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş adam kağıda bakmış bakmış…. hiç bir şey anlamamış yazı ne almanca ne bildiği bir dile aitmiş gitmiş kağıdı en yakın arkadaşına verip ya bunu bir kadın bana yazdı ben anlamadım ne yazıyor burda diye sormus arkadaşı kağıdı okur okumaz sakın bir daha beni arama arkadaşlığımız sona erdi diyip yanından gitmiş…Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına ya siz eskisiniz bilirsiniz burda ne yazıyor diye bu sefer onlara sormuş. Anne babası kağıdı okuyunca adamı evlatlıktan red etmişler. Karısına göstermiş karısı boşanma davası açmış. Adam artık çıldırma noktasına gelmiş bunu en iyi anlayan doktor olur, nede olsa onların yazısı karışık diyip bir doktora gitmiş. Doktor kağıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasina girmiş aradan 1 saat 2 saat geçmiş doktor yok…Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmışki doktor tavanda sallanıyor kendini asmış adam en sonunda pes etmiş bu kağıt başıma çok işler açtı başkasınında hayatını karartmasın diye kağıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine gitmiş. O akşamda tesadüf bankaya hırsızlar girmiş kasadaki bütün paraları almışlar tam kacacakları sırada hırsızların şefi kağıdı görmüş şef kağıdı okuyunca birden çabuk paraları yerine koyun demiş ve bütün paraları kasaya geri koyduktan sonra çekip gitmişler…Şimdi sorumuz geliyor Kağıtta ne yazıyor ?

Anket Sorusu

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bir adam yıllar boyu almanyada bir bankada çalışmış ve emekli olmasına yakın artık yurda dönmeye karar verdiği gün felekten bir gün çalalım bari deyip bir bara gitmis.. barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş bizimki kadına hayran kalıp hemen garsonu çağırıp kağıda tanışabilirmiyiz mesajını yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş.
    Kadın kağıdı almış okumuş adama imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş adam kağıda bakmış bakmış…. hiç bir şey anlamamış yazı ne almanca ne bildiği bir dile aitmiş gitmiş kağıdı en yakın arkadaşına verip ya bunu bir kadın bana yazdı ben anlamadım ne yazıyor burda diye sormus arkadaşı kağıdı okur okumaz sakın bir daha beni arama arkadaşlığımız sona erdi diyip yanından gitmiş…
    Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına ya siz eskisiniz bilirsiniz burda ne yazıyor diye bu sefer onlara sormuş. Anne babası kağıdı okuyunca adamı evlatlıktan red etmişler. Karısına göstermiş karısı boşanma davası açmış. Adam artık çıldırma noktasına gelmiş bunu en iyi anlayan doktor olur, nede olsa onların yazısı karışık diyip bir doktora gitmiş. Doktor kağıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasina girmiş aradan 1 saat 2 saat geçmiş doktor yok….
    Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmışki doktor tavanda sallanıyor kendini asmış adam en sonunda pes etmiş bu kağıt başıma çok işler açtı başkasınında hayatını karartmasın diye kağıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine gitmiş. O akşamda tesadüf bankaya hırsızlar girmiş kasadaki bütün paraları almışlar tam kacacakları sırada hırsızların şefi kağıdı görmüş şef kağıdı okuyunca birden çabuk paraları yerine koyun demiş ve bütün paraları kasaya geri koyduktan sonra çekip gitmişler…
    yazıyor

• 3ay

arkadaşlar kağıtta senin ne mal oldugunu biliyorum yazıyomus. adam bunu yeterli almancası olmadığı için anlamamaış arkadasina göstermiş arkadaşı hırsızlık yaptığını öğrendiğini sanmış. kaçmış anne babasına göstermiş adamı evlatlık aldııklarını öğrendiğini sanmış biz senin anan baban değiliz diye düşünüp reddetmişler karısına göstermiş oda onu aldattığını öğrendiini sanmış artık devam edemeyız diye düşünüp boşamiş doktara göstermiş bir hastaya fazla narkoz verrerek öldürdününü öğrendiğini sanmış kasaya koymuş hırsızda arkadaşıymış onu görünce beni ihbar etcek biliyo diye soyamış işte buuuu cevap ya da bu hikayenın aynısıdır :D

• 7gün

adam yıllar boyu almanyada bir bankada çalışmış ve yeterli almancası yok he? :D

Kızlar Ne Diyor 21

• Hangi kağıt?

• snn yazdğn metn yazıyor

• 3ay

Hırsıza kadar, kadının travesti olduğunu bilmemiş yazacaktım. Ama hırsızlar olayında dolaştım kaldım

• kafandanmi uydurdun naptin :Dama ilgincmis

• Yasindan basindan utanmadik 40 dan sonra kudurmus erkeklerden nefret ediyorum yazmistir

• 2 ekmek 1 gazete ?

• Yazi cok guzelmis , hem bir fikra seklinde hemde soru sormak gibi olmus. Arkadasina, anne-babasina, esine, okutturdugu kagitta kufur iceren bisey yazdigini tahmin ediyorum. Fakat daha sonra doktora gittiginde doktor odasindan cikmayip kendini intihar etmesi, o kagitta yazilanin " bana bulasma seni oldururum yoksa"yazmis olabilir, banka soygunculari da tam paralari alip gidecekken de yaptiklari soygundan donmeleri de bu kagit yuzunden olmali ve onlarin anladiklari ve kagitta yazilanlar " bana bulasmayin yoksa olumunuz benim elimden olur " diye tahmin ediyorum

• Ya bu sorunun cevabı ne ne ne ?

• inan bende çözmeye çalışıyorum ama harbiden çok mantık isteyen bir soru :)

• bilmiyorum merak wettim

• ne bunun cevabı merak ettım bulamadım :)

• cevabı bende bilmiym soruyu gördüğüm yerdekilerde bulamamış cevabı :)

• :) :) merak ettım gercekten nıye paylastın ya sımdı dusunurum bunu :)

• Adamın kağıt yolladığı kadın aslında polistir.Adamın birlikte bara geldiği arkadaşı ise kadının kardeşidir.
    Kadın kağıda : Seninle çıkabiliriz ancak bunun olması için annenin ve babanın seni reddetmesi gerekiyor ve karındanda boşanmalısın.Akşam bankada soygun olacak yazıyor.
    Adam bu yazıyı okuyamıyor onun için arkadaşına ( kadının kardeşi ) gösteriyor arkadaşı bunu görünce sinirleniyor ve terkediyor.
    Yazıyı okuması için annesi ve babasına gösteriyor.Annesi ve babası kağıdı okuyunca evlatlıktan bu yüzden reddediyor.Karısına gösterince karısıda bu yüzden sinirleniyor ve çekip gidiyor.
    Gelelim doktora : doktor aslında kadının kocasıdır.Adam kağıdı doktora getirince
    doktor bu olayı kaldıramıyor ve intihar ediyor.
    Adam akşam kağıdı bankanın kasasına koyduğunda hırsızlar geliyor ve kağıdı okuyor polisin önceden haberi olduğunu düşünüp oradan kaçıyor. - ALINTI.

• gerçekten güzel bir cevap oldu teşekkür ederim. benimde demek istediğim buydu kağıtta öyle birşey yazılacak ki tüm olaylarla bağlantılı olcak sizin verdiğiniz cevapta aynen buna uyuyor :)

• bir zeka veya mantık sorusu olduğunu düşünmüyorum :)
    ama bir cevap veresim geldi..
    kağıtta yazan: ÖLECEKSİN!
    :))

• :))) kesinlikle mantık sorusu. buna cevap vermek için sınırları harbiden zorlamak gerek :)

• günümüzde, bir kağıtta yazılanları okuyup, kendini asan, arkadaşını evladını reddedecek insan bulunamayacağı için, mantıksız :)

• Okumaya üşeniyorum vallaha. Okuyunca tekrar yorum yapıcam -.-

• ben insan değilim cin im falanmı acaba bunu okuduğunda sana musallat olacam falan olabilir heralde ama bu kadar etkilenmezdi heralde insanlar cidden merak ettim cevabı da yazarmısın :)

• ne yazıyor yaa :/

• okusan bir zahmet :)

• okudum zaten kağıtta ne yazıyor :)

• İnan bende bilmiyorum :) mantıklı cevap gelecek diye soruyu sizlere sordum ama daha mantıklı bir cevap gelmedi :)

• ne yazıyor çok merak ettttttttttttttiiiiiiiiim

• filiz sevişek mi? yazıyor.

• Çok uzun ya...Özetlesen!?

• bi sınavda çıkmış mantık sorusudur.

• Cevabı nedir?

• gizli kullanıcının yazdığı doğru aslında o kağıtta yazdığın metin yazıyor. zaten soruyu hazırlayanda cevap soruda gizli demiş. mantık sorusu işte

• bu sorunun cevabı bu yazdığın metin yazıyor kağıtta
    olayda 2kağıt var herkes kadının ne yazdıgını merak ederken zeka sorusu olan önümüze sunulan kısım işte bu yazdığın metin yazıyor kağıtta

• Evet şimdi rahatladım hırs oldu bende

• ikinci kağıt nerde? metinde bir eksiklik var mı?

• ''Adamın kağıt yolladığı kadın aslında polistir.Adamın birlikte bara geldiği arkadaşı ise kadının kardeşidir.
    Kadın kağıda : Seninle çıkabiliriz ancak bunun olması için annenin ve babanın seni reddetmesi gerekiyor ve karındanda boşanmalısın.Akşam bankada soygun olacak yazıyor.
    Adam bu yazıyı okuyamıyor onun için arkadaşına ( kadının kardeşi ) gösteriyor arkadaşı bunu görünce sinirleniyor ve terkediyor.
    Yazıyı okuması için annesi ve babasına gösteriyor.Annesi ve babası kağıdı okuyunca evlatlıktan bu yüzden reddediyor.Karısına gösterince karısıda bu yüzden sinirleniyor ve çekip gidiyor.
    Gelelim doktora : doktor aslında kadının kocasıdır.Adam kağıdı doktora getirince
    doktor bu olayı kaldıramıyor ve intihar ediyor.
    Adam akşam kağıdı bankanın kasasına koyduğunda hırsızlar geliyor ve kağıdı okuyor polisin önceden haberi olduğunu düşünüp oradan kaçıyor.!'' DHF SAĞOLSUN:D

Erkekler Ne Diyor 31

• rep stayla... ama okumuyorum

• asdfkljasdf

• hayal gücüne bağlı cevap :) kağıttaki yazanlar bizim kafamızdaki cevaplar

• bilemicem

• bilinmiyecek bir şey yok :) bir şirketin iş müracatları sırasında sorulmuş bir soru bu

• "Dilimde kıl dönmesi var" yazıyo

• Cevabı var, kağıtta bu senin yazdıkların yazıyor işte. Böyle sorarsan bir cevabı olmaz tabii. Yukarıdaki paragrafı yazdıktan sonra adamlar, "bu kağıtta ne yazıyor" diye soruyorlar iş başvurusuna gelenlere...
    "bu kağıt"

• cevabı merakla bekliyorum

• bende :))))

• bence cevap mantıksız

• Cevabi soyler misin cok merak ettim

• herkesin anlayıp sadece adamın anlamaması garip :)

• Allah tan korkun yok mu yazıyormuş
    biraz dini cevap oldu ama idare et :D

• kağıtta yazan (SENİN NE YAPTIĞINI BİLİYORUM)1 adamın arkadaşı onu eşiyle aldatıyor2 Adam evlatlık3 Doktor sahte ve bir çok ölüme sebebiyet vermiş4 Hırsızlar takip edildiğini sanıyor

• 1ay

saçma soru hıc kafaya bıle takmadm

• Bence cvaapsızz :D

• bu soru eskidi hacı, bu soru kağıt üzerinde sorulur ve bu hikaye yazıyor cevabı verilir

• aferin olm..

• Adamın kağıt yolladığı kadın aslında polistir.Adamın birlikte bara geldiği arkadaşı ise kadının kardeşidir. Kadın kağıda : Seninle çıkabiliriz ancak bunun olması için annenin ve babanın seni reddetmesi gerekiyor ve karındanda boşanmalısın.Akşam bankada soygun olacak yazıyor. Adam bu yazıyı okuyamıyor onun için arkadaşına ( kadının kardeşi ) gösteriyor arkadaşı bunu görünce sinirleniyor ve terkediyor. Yazıyı okuması için annesi ve babasına gösteriyor.Annesi ve babası kağıdı okuyunca evlatlıktan bu yüzden reddediyor.Karısına gösterince karısıda bu yüzden sinirleniyor ve çekip gidiyor. Gelelim doktora : doktor aslında kadının kocasıdır.Adam kağıdı doktora getirince doktor bu olayı kaldıramıyor ve intihar ediyor. Adam akşam kağıdı bankanın kasasına koyduğunda hırsızlar geliyor ve kağıdı okuyor polisin önceden haberi olduğunu düşünüp oradan kaçıyor.

• Bence aynı adam gibi kağıtta yazılanı kimse anlamıyor ve sadece "Tanışabilir miyiz" kısmını okuyorlar. Bu sebeple karısı boşanıyor ailesi red ediyor arkadaşı bırakıyor doktorda dayanamayıp intihar ediyor. Hırsızlara gelince polisin o kağıdı bilerek koyduğunu düşünüyorlar. Aklıma gelen tek mantıklı açıklama bu cevabı çok merak ettim.

• psikolojik test sorusu mu yoksa gerçekten bir cevabı var mı?

• hiç bir fikrim yok merak ettim aldıgım yerde cevabı yoktu belki bilen çıkar diye buraya yazdım

• Seko abi de hadi da açıkla şunu :D

• hayatınızın son noktası şu an yazıyor

• Abi neyla bu cidden merak ettim sen cevabını biliyormusun ?
    insanları bu kadar sorun yaratan bir yazı :(

• bu kağıdı tutan tosun okuyana kosun yazıyomuş.

• hay ben o kagıda hemi neyse güzeldi :)

• okur gibi yapıyorum.

• zaczzcxxcassxas

• okur gibi mi yapıyosun :)))

• ya böyle şeyler nette çok dolaşıp durur yok japonyada amerikada mülakatta sormuşlar falan diye.
    .cevabı da kağıtta yazılı metinmiş.mantıksız bişey bence
    ha illa dikkatini ölçeceklerse adamın
    doğsu cevap şu olabilir belki
    hangi kağıtta ? böylece adam tuzağa düşmemiş olur.

• Bunu yazan tosun okuyana kos... :) Şaka şaka...
    Yukarda yazıyor zaten ne yazdığı :)

• okursan ebeni okumazsan neneni yazıyordur heral :D

• Doktorun karısının el yazısıyla ''tanışabilirmiyiz'' ?

• Tanışabilirmiyiz değildir hırsızı neden etkilesin?

• ''SENİN NE YAPTIĞINI BİLİYORUM'' Demiş psikolog onuda doğru kabul etmemişler bu nasıl bir soru abiii?

• Onu bende okudum kesin doğru budur dedim hayır demişler.

• bu soru internette en çok dolaşan sorulardandı ama kesin cevabını bulamamıştım :S

• Aynen kafa takıldı bir umut sordum bende

• bana kalırsa bu sorunun doğru bir cevabı da yok sadece insanların tepkilerini ortaya koymaları için sorulmuş bir soru

• hacım gizli kullanıcının cevabını en iyi cevap seçer misin, millet hikayeye dalıyor , soru kısmında kağıtta ne yazıyor diyor, kadının yazdığı kağıtta ne yazıyor demiyor dikkatten kaçıyor

• Benim adım Helga. tabi ki tanışabiliriz hatta ben sizi zaten tanıyorum. Çalıştığınız bankaya gidip geliyorum kapalı devre kameralardan bakın isterseniz

• İlginç :D ama cevabı olmadığı için doğru diyemem :D

• Adam yıllardır bankada bilgisayar fontlarıyla yatıp kalktığından kağıdı okuyamıyor.

Arkadaşı ve ailesi adam bu yaştan sonra azıttığı için onu terk ediyorlar, karısıda haliyle boşuyor. Doktor kağıttaki ismin ve yazının karısına ait olduğunu görünce intihar ediyor. Hırsızlar ise kağıdı okuyunca izlendiklerini anlayıp ellerindekileri bırakıp ufak ufak tüyüyolar.

• illuvatar<3333333

• Çirkin Soru.

• Cevabı yoksa biz ne bilelim :D Bence hiçte olmayacak

• Daha Fazla
Yükleniyor...