Çocuğunuz büyük hatalar yaparsa reddeder misiniz, yoksa ... ?

geçen arkadaşlarımla aramdaki bir sohbetten kafamda oluşan bir soru var. sohbet şu:+ ben evden kaçsam o gibi annem beni evlatlıktan reddeder.- neden reddetsin tamam hatalısın ancak evladısın sen onun.Çocuğunuz büyük hata yapmış olsa bile o evlattır atsan atılmaz satsan satılmaz ne olursa olsun evladım dermisniz ? yoksa kriterlerim bellidir evlatlıktan reddederim gibi düşünceleriniz var mı ? yada aileniz size karşı bu durumda nasıllar ?

Güncellemeler:
bence bir çok arkadaş gibi ne olursa olsun o benim çocuğum derdim. ve öyle de dedim :) eğer hatasından sonra onu yalnız bırakırsam daha çok hata yapmaya devam eder..

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• çocuk candır can..hata da yapar, kabahat de işler çocuk nihayetinde...anne babası da onu reddedecek olduktan sonra kime dayasın sırtını? kime güvensin?hem doğanın da cilvesi anne baba için çocuk hep çocuktur 30'unda bile:)

• heh işte tam da öyle :)

Erkekler Ne Diyor 9

• Kırarım ağzını yüzünü.

• şiddet çözer mi ?

• Öncekileri Göster
    • aksine. şiddet korku içinde yaşayıp pasif birisi olmasını sağlamaktan daha çok dışarı yönelmekten başka bişey yapmaz

• Hayırlısı.

• Ben hiçbir zaman çocuğumu yalnız bırakmam diye düşünüyorum. Ne zaman yardıma ihtiyacı olsa, ne zaman herhangi bir konuda zarar göreceğini hissetsem, önünde kalkan olurum. Hayatın ve hiç kimsenin O'na zarar vermesine müsade etmem.Fakat evden kaçmak gibi beni hiçe sayacak şeyler yapmasına kesinlikle izin vermem. Aslen bu biraz aile içi eğitimle alakalı bir şey. Ben çocuğuma hayatının benimle birlikte çok güvenli olduğu ve olacağı garantisini hissettiririm, O'nun aklından beni terk etmek veya beni hiçe sayacak bir şey yapmak geçmez bile. Örneğin ben babamı hiç bir şekilde terk etmem, O'nun doğru bulmayacağı hiçbir şeyi yapmam. Sırf O'nun oğlu olduğum için, beni tanımasalarda babamı tanıyabilecekleri için, yine O'nu küçük düşürücü bir davranış tarzı belirlemem kendime dışardaykende. Umarım açıklayıcı olmuştur ;)

• profesyonel destek alırım. Doktorlara konuyu aktatrırım...Rezalet devam ediyorsa kendi bilir...

• Aileler hatayı kendinde aramalı bence bu gibi olaylar bozuk aile yapısından kaynaklanır

• bence de öyle. ve çoğu etken de tetikliyor bunları

• Öncekileri Göster
    • gerçekten evleneceğin biri olduğunda bu imajdan kurtulmak kolaydır

• Sanırım kurtuldum o imaj dan

• Hiçbir anneler babalar evlatlarını reddetmez kutsal bağlılıktır sevgidir onlarda

• evlat deniz gibidir.. ne içilir ne wazgeçilir..

• Valla iç isyan çıkarsa amerikaya bomba koyup kaçsa kavga etse(dayak yememek şartıyla) millete lazer tutsa yolda balgam atsa minibüse kaçak binse bana yumruk atsa gene red etmem o benim çocuğum çünkü :)

• ha dayak yiyince reddediceksn sanki :)

• Evden kaçmayacak şekilde yetiştiririm. Ayrıca evlat, kendi inançlarına, gelenek ve göreneklerine göre yetiştirilmesi gereken bir mahluk değildir. Gerektiği yerde "Baba, ben sokakta, aç yaşamaktan mutlu olacağım." diyorsa, yapılması gereken vedalaştıktan sonra kapıyı açmaktır. Tabi geri gelebileceği bir evi olduğunu bildirerek.

• ancak her ne kadar sen doğru yetiştirdiğini düşünsende arkadaş çevresi elbet 1-2 çıkıntılık yapacak

• kesinlikle benim çocuğum, hatalarıyla yanlışlıklarıyla.

Kızlar Ne Diyor 3

• hatalar? kim yapmıoki.

• kendi egolarımı tatmin etmek için çocuğumu kullanmazdım sanırım. hataysa onun hatası. ben asla ve asla reddetmezdim herhalde.

• kurban olurum ben ona :) tövbe allah büyük konuşturmasın ama ben affederim ve onu kazanmak için elimden geleni yaparım.anası yesin çocuğunu :)

• tek kız olarak yorum yapan seni tebrik ediyorm :)

• teşekkür ediyorum :)

Yükleniyor...