Sevgiliyle ayrı eve çıkmak zor mudur? Ayrı eve çıkarken neler yapmalıyım?

oomz99
Biraz tuhaf bir soru başlığı oldu:) ancak direkt konuya gireyim, o zaman anlaşılır. Üniversitemi 1. yılında dondurdum, bir süre ebeveynlerimden biri ile yaşıyorum. Malum bu ebeveyn anne olmadığından zaten baba ile ayrı eve çıkmış gibi yaşıyorum, sadece gelir ondan. Herşey benim adıma, kontrat, elektrik su faturalar, evin bakımı temizliği, yemek, alışveriş, çamaşır..sadece gelir babadan. Yani zaten okuluna gidip gelen ailesiyle yaşayan bir genç gibi yaşamıyorum. O yüzden zorluklar konusunda tecrübeliyim biraz. Okul işi daha karışık, ona henüz vakit var.

Yeni bir işe başlıyorum, çok yüklü bir maaş değil, ancak yükselmesi çok kolay bir sektör, biraz da tanıdık var işin içinde, 1 yıl gibi bir sürede, maaş 2 katına çıkabilir. Tabiki de olasılıklarla haraket etmem hiçbir zaman. Ancak, hep düşündüğüm birşeydi kendi evimi kurmak, her ne kadar sorumluluk bende de olsa baba ile yaşıyorum ve o ne derse o oluyor. Evi pisletiyor, noodle tenceresinde balık kızartıyor, mutfagı hergun 3 kere temızlemek gerekiyor, (tabak canak kaldırmak degil ciddi ciddi temizlik) tertemiz ütülü yerleştirdiğim süslü pembe çiçekli mutfak bezleriyle yer siliyor, kültablasını kuruluyor, delirmemek elde değil.

Aynı süre içinde bir uzun ilişkim var ve erkek arkadaşım tamamiyle benden bile titiz biri, evde temizliğime yardım ediyor, hatta bazen o bana söyleniyor, dağınıklığımdan yakınıyor, çok düzenli ve titiz, babamın pasaklılığı onu delirtiyor zaten. Ve şimdi bir iş teklifi aldığını öğrendim asgari maaşın 2katı bir para, ve düşünmeye başladım acaba ayrı eve mi çıksak beraber? Yaşayabilirmiyiz? Anlaşabilirmiyiz? İlişkiyi zedeler mi?

Hadi hepis ok, şartlar nedir, nasıl ev bakılır? Nelere dikkat edilmedilidir, nasıl semtler tercih edilmelidir? sonuçta nişanlı ya da evli değiliz. Ayrı bir eve çıkmak için nelere dikkat etmeli, neleri hesaplamalı ve neleri göz önünde bulundurmalıyım? hem tek, hem çift olarak?

Daha detaylı bir yardım, somut hesap veya inceleme yapmak isterseniz durumum hakkında maaşları rakam olarak da verebilirim.

Sevgiliyle ayrı eve çıkmak zor mudur? Ayrı eve çıkarken neler yapmalıyım?