Yemek yedikten sonra göbeğim neden sisiyor?

selam arkadaşlar, 1.74 boyundayım ve 68 kiloyum, fazla kilolu değilim yani. Ben her yemek yedikten sonra karşın aşırı sisiyor, beni çok şişman gösteriyor ve ben bundan çok rahatsız oluyorum artık, 1-2 gün çok çok az yemek yediğim zaman ve akşamları yemediğim zaman göbeğim iniyor ve incecik oluyor. neden ben yemek yediğimde bukadar sisiyor yardım edebilirmisiniz? Tabiki yemek yedikçe illaha göbek şişer, ama benimki aşırı sisiyor hiç normal değil :((

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• sen de muhtemelen irritabl bagrsak sendromu dıye bı rahatsızlık var ki bende de var maalesef.. aslında son donemlerde cok ınsanda var.. bagırsakların olması gerekenden yavas calsıyo ve bagırsaklarında normalde olması gereken bakterıler yıyecek orda cok kalınca normalden fazla gaz uretıyolar ve sısıyosun...1. onerım gaz yapıcı bazı yıyeceklerden uzak dur (kabugu veya zarı kalın olanlar : erik elma bıber sogan vs...)2.doktoruna gıdersen sana bazı haplar verebılır bagırsaklarını daha hızlı calıstırcak ve gazı kolayca gıderecek...3, daha cok su iç ...

• bu soru için 6 sene tıp okumak gerekli diye bi iddiam oldugunu hatırlamıyorum:) bu arada senin cevabın yemekle gazlı içecekler içidiği takdırde bır çözüm önerisi sanki:D ne dersin ;)

• bu soru için 6 sene okumak dr olmak gerekmez :) gayet basit ve mantıklı cevapla hallolur benım verdiğim cevap a bakarsan anlarsın :)

• yok doktorum bizzat kendim şahsen,

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 16

• Takdir-i İlahi.

• bağırsak dan kaynaklanna bir sorun gaz sıkışması gaz çok var sende ... çok yeme balon gibi şişip o gazla ucarsın bakarsın :)

• Benimki de şişiyor.

• yemekle beraber çok fazla su veya içecek içiyorsanız o yüzden karnınızda şişme meydana geliyordurbir de yemeği iyi çigneyip yutmak gerekiyor ben fazla çigniyemiyorum aynı sorun bende de var yani yemekten sonra baya bir karnım şişer sonra iniyor ama midenin sindirme zamanı öyle şişiyor sanırım

• Yemeği yerken yavaş ye ve yedikten sonra da üzerine soda iç. Bu şekilde midenin yemeği hazmetmesi kolaylaşır. Çık birde üstüne spor yap tamam oohh keyfine diyecek yok. Sporu da artırırsan baklava dilimlerini bile görürsün...

• yemek yeme öl o zaman ne diyim ki ://

• zannımca masaya oturduğunda kendini kaybediyosun :)))

• nefesini kontrol etmeyi dene yemek yerken.bi de yediklerinden dolayı gaz problemin olabilir.yemekten 20 dakika sonra maden suyu içmeyi dene

• öyle olsa neden oldugunu anlarim ama herkesden daha az yemek yiyorum..

• Şişmezse problem var demektir.

• Yemekleri iyice çiğneyip öyle yut.

• Hızlı mi yiyirosun yemeği

• ymek yediğin zamn şişkinlik olur bu normal çünkü bir anda sindirmedğin için. bence psikolojik olablir senin ki çok kafana takma. ama içini rahatlatmak isityorsan doktora git

• bazen hizli yiyorm evet. ama mesela tv izlerken cok yavas yerim :( neden oldugunu gercekten anlamadim cok az bile yesem kocaman oluyor karnim bir kiz olarak bundan cok rahatsiz oluyorum karnimin ince olmasini istiyorum :(

• Bağırsakların iyi sindirmiyor sanırım. Bir doktora gözük

• yemekte kola yada asitli benzeri şeyler içiyorsan bunların olması normaldir yemekte sadece su tüketmelisin .yemek yerken aralarda gazlı su iç yani soda farklılık hissedeceksin .. aynı durum bir arkadasımda daha oldu bu tavsiyeme uydugu gunden beri rahat

• e normal bişe yemek yediğinde karının şişer elbet :) az yemek ye sık öğün ye

• reflü veya gastrid olabilir bir doktara git

• Bizde de oluyor.Sonra wc ye gidip o malum şeyi yaptıktan sonra eski formuna dönüyor.Takma kafana.

• Vaaaaaaaay

• Bakın soru amacından çıkıyor :(
      Remember;dağdsağdsağ haykırdım lan :D
      Very:Seni bulacam olum.Bi yorumunu buliyim direk dislike.

• iste bende öyle degil okadarini bende biliyorum heralde, bis sistimi kaliyor inmiyor hic :(

• Öncekileri Göster
  • Fazla kilolu değil misin :O Ayrıca yemek yediğin için şişmiş olabilir mi?

• tabiki yemek yiyince göbek siser bunu biliyoruz heralde ama benim göbegim cok fazla sisiyor hic normal degil. sadece mesela birtane kurabiye atsam agzima sisiyor sanki koca bir tabak yemek yemisim gibi :(

Kızlar Ne Diyor 2

• yemek yedikten sonra genelde öyle olur sonuçta yiyosun yani normal bence yemek yediğinde oturma dolaş sonra düzelir oturursan eritemezsin :)

• bağırsaklarda mantar var

• sureklı gaz cıkar uzun uzuzn rahatlarsın

Yükleniyor...