Türk kızları da çıplak protesto eylemleri yapmalı mı?

En başından belirteyim, cevabını bildiğim bir suali sorduğum için kendimi üç defa kınıyor ve kendimden utanıyorum!

shame on you mr vaveyla, shame on you!

Hayır anlamıyorum da! Kuduz köpeklerin aşıya direnmesi gibi ne diye ısrarla bu tür eylemlere bizim hatunlarımız da imza atmazlar? Yeri geldiğinde Rus kızlarından neyimiz eksik diyorsunuz.

Söylüyorum size: Cesaretiniz eksik cesaretiniz!...

Yani, yalnız ve güzel memleketimde en çok tanınan kadın eylemci Panter Emel yahu, düşünebiliyor musunuz içinde bulunduğumuz zavallı ruh halini? Onu da zaten kedi-köpek görse "bırak abla Allahını seversen, sen kurtaracağına benim kuyruğuma teneke bağlasınlar daha iyi, böyle iyiyim ben!" deyip sağa sola kaçışıyorlar. Kaldı ki biz ekran başında zevkle izleyeceğiz öyle mi? peh...

ülke olarak bizim de artık göğüslerini açarak parlamento önünde protesto düzenleyen, futbol sahalarına çırıl çıplak dalan kızlarımıza ihtiyacımız var.

siz kurtuluş savaşında kağnılar üstünde, omzunda top mermisi taşımış o asil kadınların torunlarısınız kardeşim! kendinize gelin artık. barut kokusu tadında eylemlerinizle yeri göğü inletin. namlunun ucuna kadar gelmiş beden dilinizle meydan okuyun tüm haksızlıklara!

böylece biz erkeklerin de başı göğe ersin, dünyada saygın bir yerimiz olsun.

imza: vaveyla...


0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

 • Sahne 1 / DIŞ / Pasaj / KURUCU ÇEKİM / GÜN

  Sahne 2 / İÇ / Çay Ocağı / GÜN

  Ahmet 30-35 yaşlarında mavi gözlü, kısa saçlı sol ayağı sağ ayağından uzun elinde direksiyon simidiyle gezen ihtiyar bir delikanlıdır. Birgün gene çay ocağında koşuştururken patronu Ahmet'i durdururur ve

  ''Ahmet! Bırak elindeki şu kalemi kağıdı, çıkar şu aptal fuları da. Geçen gün Bulvar Dergisi buldum su kasalarının altında. Senin kemiklerini kırarım burası iş yeri. Bir daha sakın ola görmiyeyim'' der ve elindeki bezi fırlatıp sahnede ayrılır çay ocağı sahibi Turgut.

  Ahmet suratını asar, ağlamaklı olur. Önündeki sandalyeye çöker ve başını ellerinin arasına alır. Sahne Kararır.

  2|0