Askere gitmeden aileme mektup yazmak istiyorum. Ailemdeki sıkıntı ve sanki uzak kalmışlık

Ailem anam babam ablam ve erkek kardeşim ben olarak 5 kişiden oluşuyor.

Şimdi babam zaten kendi halinde pek iletişimimiz yok, olsun da istemiyoruz zaten :)

Annem bizi her yönüyle yetiştiren ve bize herşeyi veren bir kişilik

Ablam 1 ay iyi isek 1 ay kötüyüz

Kardeşim işi gelince iyi, işi yoksa hep kötü

Ailenin en çalışkan dersleri iyi olan çocuğu kardeşim ve behçet hastalığı var bu konudan dolayı ona fazla ilgi göstermeleri sıkıntı yaratmıyor. Zaten bende severim kendisini ama bencilliği soğutuyor beni arada sırada.

Ablam gene kardeşim gibi çalışkan bir bayan olduğundan ona da fazla ilgi göstermeleri beni pek bunaltmıyor.

Ben orta derece bir eğitim aldım 2 senelik üni okudum falan kendimi bildim bileli sanayide falan çalıştım orta okuldan itibaren hep harçlığımı ben çıkardım.

Bunun yanında kardeşlerim istanbula gitmeler gezmeler heryönüyle aile desteği yurt dışı eğitimleri falan .

Hani tamam sıkıntı yokta 4 5 aya askere gideceğim arkadaş askerde oldum diyelim hayatımı yaşamadım ben. Hep kendim çabaladım, 3 5 kuruş kazanıp da arkadaşlarımla dolaştım, anca o kadar. Ne yaptım ben? Şimdi gidip ölsem orada demezler mi bu çocuğa hiç bakmadık, gezmedi, hayatını, gençliğini yaşamadan öldü demezler mi? diyeceklerini sanmıyorum pek gerçi ama.

Aklımda askere gidince bi mektup yazmak var eğer ölürsem gitsin diye ama işte beni tutan annem çalışıyor, kaç yaşında bize zar zor bakıyor. Kadın harap oldu, ha tamam kardeşlerim ön plandaydı ama elinden anca bu kadar geldi öyle mektup yazsam kadın kalp krizi geçirir.

Alternatif olarak kardeşllerime mi yazsam diye düşündüm

Güncellemeler:
Admin değiştirdiğin başlık ne alaka yazdıgımla oku bari dogru duzgun !

Evi terkettim 2 gündür yaşadıklarıma bugun son noktayı koydular sagolsunlar.

Askerligi tecil ettircem ozamana kadar arkadasta kalacagım

0|0
7|2

En İyi Kız Görüşü

• Arkadaşım, sen haklısın bu hemde yüzde yüz..

maalesef ev içinde hele ki dengesız aıle yapılarında böyle durmlar çıkıyor...

Sen mızmılanmadıgın paranıda kazandıgın için isteklerın karşılanaıyor gıbı gelıyor...

Bır söz var bu dogru aglamayan meme vermezler...

Ama bence uzulme bu durmlara bak senı olgunlaştırmış bu yaşadıkların. hem ıcınde rahat annecıgıne yuk olmadın ılerde kendını takdır edeceksın..

isyan etme boşuna elıne bırşey geçmez... Bu duruma karşı çıksan senden kötusu olmaz bıle..

mektup yazmadan da kızkardeşınle ıletısme gecebılırsın annelne konus bılrısın..

Demem o ki kendı kendı uzme içten içe sınderella gıbı hıssetme ... Imkanın varsa ıletısme gırmeye çalış..

Emın ol kı senın gözune çöp batsa onların içi sızlar.. babanın bıle ıcı sızlar.. Ama maalesef duygularımızı en yakınlarımıza gösteremıyoruz.. Bırde şu var herşeye ragmen ınsan aılesının kıymetını kaybedınce anlıyor sanırım.. kardeşler arasında her zman dıdışme olur.. kendını dusun ablana bısey olsa ıcınsızlamaz mı.. Emınım kı kardeşının rahatsızlıgı bıle bıle senı uzyordur.. Boyle ıste her evde bunabenzer durmlar var..

1|0
    • Şikayet

Tabide neden illa birimiz incinince degerini anlıyoruz.

Ben kardeslerime elimden geleni yapıyorum ne kadar emegime saygı gostermeselerde destek olmaya calısıyorum ama 1 gun gecmeden neden unutuluyor yaptıklarım ona uyuz oluyorum sadece artık uzaklastım zaten kendi halimdeyim yoluma bakıyorum bi anam var okadar

• Şikayet

tamam arkadaşım bıraz kafanı dınle sakınleş..

Uzaklaşmak ıyı gelır ortamdan..

sonra daha ıyı karar verırsın..

• Şikayet

istersen son olayı anlat..