Kocama uyuz oluyorum ne yapmalıyım?

eşim çok sorumsuz egoist biri gelecek içinde hiç bir çabası yok 15 senelik evliyim bu hep böylemi gidicek nereye kadar daha dayanabilirim bilmiyorum yorumlarınızı bekliyorum

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bırak şu uyuzu..

• :))

• öyle uyuz kocaya böyle centil kız...hiç yakışdıramadım acil terk lisde başı o..:))

Erkekler Ne Diyor 22

• Vur tekmeyi madem ama 15 sene aklın nerdeydi demedende edemiicem :S

• evet maalesef ömür törpüsü...sorumluluğu size yıkmış ne ala keyfine bakıyor..evlilikler hep böyle..kim daha fazla sırt veriyor sorumluluk alıyorsa en çok o yıpranıyor..15 seneden sonra konuşmanızın faydası olacağını sanmam...ciddi tedbirler almalısın ama çoluk çocuk varmı bilemiyorum tabii...

• arkadaşlık isteği filan yok..nereden çıkardın...
      herşeye rağmen kontrol ettim yok öyle birşey...
      psikolojik sorunun varsa bizi kendi hikayenin dışında tut...

• boşanmayı o istesin, daha çok nafaka alırsın .. boşandırırken süründür bi de ..

• Şuuttt ve gooooollll...:))

• yeterli sebep değil malesef

• Yeterli sebep değil derken, anlamakta biraz zorlandım, açıklar mısın?

• Konuş onunla. Konuşarak herşeyi halledebilirsiniz. Evliliklerde bu tarz şeyleri duyuyoruz, görüyoruz. İki tarafında çabasıyla herşey düzelebiliyor. Boşanmak çözüm değil, boşanınca daha kötüsünün karşına çıkma ihtimali büyük. İnşallah herşey düzelir.

• önce ayrılmakla tehdit et sonra paran varsa ortada kalmayacaksan ayrıl.kendi kıymetini bil.

• azgınlaştır biraz parmağında oynatırsın. bayansın işte çok da açıklattırma bana :Dyaz google(ciddiyim)

• Hep böyle gidecek tabi ne sandın :D Her erkeği mükemmel sanıyorsunuz varya :D

• Çocuğunuz var mı?

• var 1 tane

• Allah bağışlasın. Ozaman zor birr durum. Ama 15 senedir aynı olan birini değiştirmek çok zor. Ya bazı şeyleri anlamsını sağlamalısınız ya boşanacaksınız ya da katlanmaya devam edeceksiniz. Tabi ki mücadele etmek ilk seçeneğiniz olmalı.

• teşkr ederim

• nice kocalar var karısına köpek olan sen de onu mu buldun aldat rahatlarsın

• uyuss et++

• o insan size lottodan milli piyangodan falan cikmadi ne olursa olsun sonuucta esinizdir sahitlerin karsisinda hukiki bir kagida imza atmissiniz esinize destek olacaginiza sirtinizi esinize dayayacaginiza kullandiginiz kelime ile esinize ne kadar sadik biri oldugunuzu gösteriyorsunuz .birde onbes yillik evlisiniz bunu esinizle birlikte konusup konuyu kökünden halletmek yerine burda bir insana hemde on bes yillik evli oldugunuz bir insana ben o adama gercekten simdi üzüldüm

• neler yapiyorki

• sizin geleceğiniz mi kalmış 15 senedir bam bam bam

• Sinirlendinmi kafayı göm ?

• Haklıyım ama..

• İnsanlar birbirleriyle anlaşamıyor çünkü tartısmıyoruz konuşmuyoruz..içimizdeki o ilk heyecan ilk çarpıntı artık kendini mootonlaştırmaya bırakmış.. Bu soruyu eşine daha uygun bir dille anlatıp onun fikirlerini alsan daha sonrada hayatla ilgili kendi fikirlerini ona anlatsan... Ve buna gore bir yol çizsen daha mantıklı olur bence. 15 sene gecmis hala beraberseniz birbirinize kalanabiliyorsunuz demektir ve daha uzun yillar birlikte hayat surebilirsiniz demektir. Muhakkakki insan dertlesmeye ihtiyac duyar ama olay aile içiyse hele karı koca arasindaysa kesinlikle sosyal ortamda buna çare aranmaması gerekiyor. ağzi olanin bilgisi olmayanin herturlu cevap verebilecegi ve sizi ailenizi sıkintiya dusurecek pozisyona birakabilecegi yorumlarin etkisinde kalabilirsiniz. Gercek dunya sizin esinizle 15 senedir yasadiginiz sikinti zorluk cektiginiz guldugunuz eglendiginiz agladiniz dunyadir. Bir bayaninveya erkegin esini sosyal ortamda tartismasi kucuk dusurecek soylemlerde bulunmasi yanlistir.Tabikide bunlar sadece benim fikirlerim. Siz istediginizi yapmakta hur ve ozgursunuz. Bu konuyu esinizle konusmanizi tavsiye ediyorum..Saygilar

• Böyle gelmiş böyle gidecek... Boşanmaya maçan da yemez:)

• çabuk arkadaşlık isteğini geri çek

• kızma be. durum ortada. ya bu deveyi güdeceksin ya da bu diyardan gideceksin.

• Bosanmak cözümü zanediyorsunuz ?Bosanmanin beraberinde getirecegi Zorluklari az cok bildiginizi umuyorum. Bosandiginizda Cocugunuzun durumu ne olacak. Bosandiginizda Türkiyedeki imkanlari biliyorsunuz .Ve Türkiyede Bosanmis bir Kadina Insanlarin tutumu helede Erkeklerin tutumu nasil iyi bilirsiniz . Sizi ytaga Atmak icin sira yarisi yapacak Erkek cok olacagindan Sizinde bundan Bunalacaginizdan Eminim..Mutlu olayim derken Mutsuz olmayi Göze aliyormusunuz. Uyzu Kocaniz bu zamana kadar Sizin icin Cabalamis ugrasmis biseyler azda olsa Size vermis.Simdi Soruyorum Size Kocaniza Sirtinizi döndügünüzde asil cezayi Kendinize Kesmis olmayacakmisiniz ? Evet Dogru Eger Siz bu Tutumunuzda devam ederseniz Nankör oldugunuzu beyan edeceksiniz Nankör sükür etmesini bilmeyen bir Insan nekadar Mutlu lur Sizce Hayatda.Soruyorum Size Düsünün Yuva Yikmak helede bir Cocugun Duygularini Yüregindeki Aile Yapisini Yikmak Kolay sormuyormusunuz kendinize.

• yazdıklarında çok haklsın ama birde şöyle bir durum var eğer kocası bir kere mutlu edip bin kere üzüyorsa yaptığı iyiliklerde vefakarlıklarda onun olsun, bu kadın da onun için elinden geleni yapmıştır onun yaptığı kadar kendisi de vefakarlık göstermiştir. Kocası ona sırtına dönüyorsa o zaman bu kadın ne yapacak lütfen bütün olayları kadının üstüne yıkmayın. Sana burda katıldığım tek birşey boşanma konusun. Boşanmak cözüm değil ve türkiyede boşanmış kadınlara bakılan gözü çok iyi anlatmışsın.

• Öncekileri Göster
    • Karanlıkkaya bey, peki eş empatiden yoksun ve bunalıma sokacak kadar ego sahibi ise, o hayat sizce çekilebilirmi? Karşılıklı saygı olamadıktan sonra o evdeki huzursuzluğu çocuklar hissetmiyormu sizce? Bu çocukların gelişiminde dahamı az rol oynar psikolojileri açısından ayrılığa göre? Bağrış çağrış olan bir ortam ilerde onlardaki algının ''yuva'' dendiğinde direk negatifleştir miyormu, Nankörlük nedir, şükürsüzlükse eğer 'Allah razı olsun iyiki kendiine göre yaşıyorsun ''mu demeli böyle bir eşe

• feminum :=) Cevap
      Eger bir Es bunalima sokuyorsa vede egoist ise neden bu duruma geldi ? Bunu tespit edip elimizden geldigi kadar sorunu cözmeye gitmeliyiz. Eger sorunu cözemiyorsak ozamam Uzman bir Es Piskologuna gidip orda cözmemiz gerekir. Tabiki Siddet icinde Büyüyen Cocuklarin dengesi Topluma karsin bozulur. Cocuklarin yaslari önemli bu durumda ama Cocuklar kendilerini dogru yetisdirirlerse Sezgileri güclüyse ozaman Hayata Topluma bakislari Positiv olur. Analizi yapmak icin 0 baslamak grk

• Bu düşünceler arasında çocuk eksik kalmasa bari ayrıca sizin için çok geç sanırım kocaman yıllar almış başını gitmiş o değişmemiş değiştirememişsiniz.Bu saatten sonrada zor.

• evet sanırım öyle gözüküyo

• Uyuzsunuz ama nasil neden Sizce Konuya biraz daga fazla aciklik getirin Lütfen.

• sanırım kadınlar gelecek endişesini daha çok taşıyor istediklerini hemen olsun isterler

• o senin hakkında ne düşünüyor.

• hımmm görüşelim

Kızlar Ne Diyor 17

• Keşke evlenmeden önce iyice tanısaymışsın.Bi insan 7sinde neyse 70inde de odur.Bu saatten sonra değiştirebileceğini sanmıyorum

• aslında bende aynı şeyi düşünüyorum,endişeli hayata devam

• +1

• 15 senelik bir evlikten bahsediyoruz ve anladığım kadar ortada bir çocukta var?Yaşını bilmiyorum ama esini seviyorsan bir aile danışmanıyla konuşun, ona duygularini anlat gelecek hakkında kaygilarini anlat ve belki sorunlarınızı çözersiniz.Bir çok evlilik konuşmadığı için ve cinselliğin bitti için sona eriyor.Bir şekilde yardım alsanız belki eski gunlerinize dönersiniz.Hakkınızda hayırlısı.

• evlilik önceside sanırım tanıma imkanınız olmuştu, neden dikkate almadınız?

• Hepmi öylemiydi?

• 15 senede düzelmeyen sence düzelirmi? ben valla 6 sene dayanabildim. ailem çok akrşı çıktı ama dedim 6 senem gitti 16 senem gitmesin dedim. kurtuldum.

• Onu böyle kabul ederek evlendiysen cocuğunuz da vardır tahminimce cocuğun icin sabretmelisin

• 15 yıldan sonra değişmesini beklemek ne kadar mantıklı ?

• Hala çaba diyo la :D:D

• :D

• durumu değiştirecek tek kişi sensin. biz bişey yapamayız.

• :)

• Bir aile terapistine gidin.

• 15 senedir değişmemiş..bundan sonrası için umudun mu var?

• bi umut işte:))

• Gelecekle mi? 15 gecmis0.O

• :)

• aldat.

• Yuh öneriye bak. Empatiliksizlik !

• Öncekileri Göster
    • neyse panik yapma o seni çoktan aldatmıştır zaten.uyuz olmaya devam et.

• Sana katılıyorum cevizlikbir:)
      Adam egoistse çoktan aldatmıştır zaten:)
      Bu da evde otursun kocasından şikayet etsin hala:))

• dayanma gözüyle değil de onu öyle kabullenme gözüyle baktınmı öyle düşündünmü hiç .. 15 yıl dile kolay bence şuanda sıkılmışsın bi tatil ne bilim bi doktora gidebilirsn boşanmak çözüm mü ki sonra ne olcak pişmanlık .. eminim seninde itici yönlerin vardır seninde çekilmz tavırların vardır ama kocan seni her şeyinle kablenmiş sende öyle yap

• Çok haklısınız...

• boşa gitsin:D

• on beş sene ne ya:/öldürürsün de boşanmazsın sen artık.öldür gitsin.

• şu saatten sonra yapacak birşey yok gibi gözüküyor, sen onu taktıkca o seni takmıycaktır en iyisi onu görmezden gelmek planlarına onu dahil etmemek gibi gözüküyor. Bence sinir stres yapmak yerine böyle durumlarda kendini nasıl bu olaydan en az hasarla kurtulabilirim diye bi düşün. çare yine kendin olacaksın.

• boşanabilirsin mesela?

• çare gibi gözükmüyo bu

• boşanmak çare degil, yalnız kötü yönlerini fazla düşünme iyi yönlerini düşün 15 diyosun kişiligini tanımadan mı evlendin.seni ona ilk ceken neyse başta nasılsanız öyle düşün.yazık olur sana

Yükleniyor...