Neden evlenilmeli? Sizce evlilik ne anlam ifade ediyor ?

Evlilik bana göre büyük sorumluluklar üstlenmek ve özgürlüğünün kısıtlanması demek. Resmen başkaları için yaşamaya başlıyorsunuz.

Peki neden evlenilmeli? Sizin için ne ifade ediyor, çok merak ettim.


0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

 • evet evlilik büyük sorumluluk..ama hayatın kendisi başlı başına sorumlulukken evlilik bunun küçük bir parçası hatta sevdiğin adamla ise en keyifli parçasıdır.

  özgürlüğüne benim kadar kimse düşkün olamaz derdim hep..ben çok hızlı ve deli yaşayan kızlardandım:) ama atladığım birşey varmış. evlilik için seçtiğin adam faktörü:) kendimden örnek vereyim; ben ne kadar özgürsem eşimde o kadar özgür.

  kimse kimsenin hayatına müdahale etmez. tabi bundan kimse isteyen istediğiyle takılır manası çıkarmasın. herkesin ayrı bir özel ve sosyal hayatı var bizim evliliğimizde. beraber geçirdiğimiz vakitler daha çok tabi. en başta birbirimize saygı duyuyoruz.

  Yanlız ben 26 yaşındaydım evlendiğimde eşimde 29. ikimizde çok şey yaşamıştık. doymuştuk. yanlızken yapılabilecek herşeyi yapmıştık. bu da önemli bir faktör. bir erkek veya kadın ilk aşkıyla evlendiğinde genelde aldatma ile sonuçlanıyor evlilikler. doyumsuzluk ve çeşit arayışı var hep. yerinde olsam hayatımı yaşar 29lu yaşlarda evlenirdim tabi hayatının adamını bulduğunda!

  neden evlenmeli sorusuna gelince; geriye kalan hayatımı onunla geçirmek, daha özgür olmak evt daha özgür..özgürce tatile gitmek, elele dolaşmak,öpüşmek,koklaşmak için:)bunları yapıyordum tabi de ama hep insanın içinde o ne der bu ne der kaygısı vardır. Sonra aşık olduğum adamdan çocuklarım olsun istedim. iyi ki evlenmişim diyorum.hayatım eskisine nazaran daha güzel.

  0|0
  • Şikayet

   özgürsün iyi güzel de bu özgürlükde bi noktadan sonra insana batmaya başlıyor. "ben ne yapıyorum, hayatın anlamı ne" diye sorgulamaya başlıyorsun.

   Evlilik yaptığın doğru seçimle hayatını düzene sokar, hayatına anlam katar, önüne hedefler koymana vesile olur. Eğer bu kadarcık olsun hayata karşı sorumluluk almazsan başarının yanından bile geçemezsin.

   Bugün iş hayatında önemli bir mevkiye gelmek istesen seninle aynı standartlara sahip ama düzenli mutlu bir ailesi olan diğer rakibin senin bir ka

  • Hepsini Göster
  • Şikayet

   cevabımı senin cevabının yorum kısmına yazmışim kusura bakma. Telefondan zor oluyor

  • Şikayet

   tahmin etmiştim:)