Para ile satın alınamayacak şeyler nelerdir?

Anketteki kavramlardan hangisi para ile satın alınamaz veya aşağıdakilerden daha fazlasını sebepleri ile cevap olarak yazabilirsiniz...

Anket Sorusu

Güncellemeler:
dünyada satın alamayacağımız tek şey geçmiştir.Trilyonlarımız olsa bile 5dk önceye gidemeyiz. Geleceği ve içinde olan herşeyi satın alabilirsin...en azından müdahele edebilirsin ama geçmiş zaman adına hiçbirşey yapamassın...Benim düşüncem budur, içinde olduğunuz zamanı iyi değerlendirin...çünkü 60sn sonra paha biçilemez bir değeri olacak...şıklarda neden yok derseniz...merak ettim benim gibi düşünen kaç kişi olacak diye ama sanırım zamana değer veren bir tek ben varım...teşekkürler...

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• saglık ve ölüm

• ölümsüz olmak için

• ölümü ne diye satınn almak isteyelımkı

Kızlar Ne Diyor 20

• Sadakat ..

• Sadakat

• sadakat yani vefa onemlidir

• Özgürlüüükk ^_^

• AŞK!

• Ruh .

• özgür irade biraz zor alınabilir ama aslında bakılırsa her dört şık da günümüzde parayla alınbilir. bu arada sen çok felsefi bir bakış açısına sahipsin herkes öyle olmaz ben de sana katılıyorum aslında keşke zamanında biraz hareketli olup aşık olduğum çocuğu elde edebilseydim bunu da becerebilirdim. ama yapmadım. şimdi o mezun oldu ve belki artık karşılaşmayız. oysa onu seviyorum o da bana karşı pek boş değildi sanırım ama yapışkan bir sevgilisi vardı herşeye o karıştı onu öldürmek istiyorum... :((

• umut, amaç bunlar güzel şeyler..hayatın olmazsa olmazları...

• umarım iyi şeyler bekler..

• geçmişi boşver kafanı takma giden gitti...geleceğe bak...bak bakalım seni neler bekliyor...

• Hem sadakat hemde sorunun olduğu kategorinin ismi kişilik.

• Erkek arkadasim (=

• bişey dedin yani şimdi..

• herkesin bir fiyatı vardır..

• Küçük kardeşimin yanığıma kondurduğu öpücük.. Ah bir de vefa..

• dünya

• kesinlikle sevgi bir insanı sevmiyorsan sadece aşk anlamındada değil bu durumu hiçbir şey değiştiremez hiçbir şekilde sevemezsin

• benide kimse parayla satın alamaz meselabazı durumlar oluyor ki sadece sağlık sanırım... Hastalığın ölümcülse hayatın uzamış ne anladım acı çekerek ölmek ne bileyim...

• "öğrenci servisi"ni izle..

• aıle huzur tecrube

• sevgi...mutluluk...huzur...

• aile,zeka,mutluluk,ask...

• Sağlık,aile,mutluluk,aşk

• sağlığını düzeltmek...ölümü rötar ettirmek veya yaşayacak gün satın almak...

• para ile satın alınan ask ve mutluluk degildir.Saglıgıda parayla almazsın ama duzeltebilirsin :)

• aile biraz çelişkili ama diğerlerinin satın alındığından eminim...

• mutluluk ;)

• or.spuluk ve onun alıcıları

• ne peki...?

• o mutluluk değildir kapiş ;)

• Öncekileri Göster
  • sağlık ve aile

• evet bende hatırlıyorum...doğru sana katılıyorum...ama belli başlı hastalıklar da genel sağlık satın alınmaz ibaresine katılmıyorum...

• öyle ama sağlık gidince bi kere yani para döküp iyileşsen bile eski sağlığın gibi olmaz.ya da doğuştan özürlü olursun para hi bi işe yaramaz.sakıp sabancıdan hatırlıyorum çok zengindi ama oğlu için çaresizdi.

• kimse ecelin önüne geçemez ama sağlık satın alınıyor...sengin bir insanın gördüğü tedavi ile fakir bir insanın gördüğü tedavi aynı değil...

• Parayla sağlık,huzur,mutluluk alınmaz

• hayatta amacın yok ise yaşamanında anlamı yok..amacım yok demek nefes alamıyorum demek gibi birşey...benim arkadaşım değil ama zengin birini tanıyorum...çok lüks yaşıyor herşeye kolay erişebiliyor ve mutlu...çünkü mutlu olabileceği şeyleri satın alıyor...;)

• ETrafımda Zengin arkadaşım çok..

Hepsinden hep aynı şeyi duyuyorum mutsuzum bir amacım yok..

Herşeye Direk erişebildikleri için maalesef ne huzur basıyo bunları ne mutluluk anlatabildimmi.

• ne yazıkki üçüde günümüzde satın alınıyor...

Erkekler Ne Diyor 25

• bekarlık bence istesende alamazsın.

• Bu devirde herşey satın alırsın parayla.

• Ruh.

• Gurur satilamaz ..satiliyor ise zaten tumunen satilmis bir maldan ote bi yanin kalmaz gururunu satan bir insanin gecmisini bin sene oncesinede gitsen ne fayda..

• kısa ve öz cevap---insanlık

• Para, huzuru satın alamaz. Eski bir dostla karşılaşmanın verdiği mutluluğu, anne babanın karşılıksız sevgisini, en zor gününde omzuna dokunan sıcak bir eli, sabah yataktan sağlık şekilde doğrulmanın ve o gün yapacaklarını düşünmenin verdiği mutluluğu hiç bir para birimi insana veremez

• mutluluk huzur

• e) sağlık o da tıp her derde bir çare bulana kadar ama bu da büyük ihtimalle hiç bir zaman olmayacak

• düşünüyorum en önemli satın alınamayacak parayla sağlık demek isityorum ama malesef onuda satın alabiliyorsunuz örnek çok sadece büyüklerden birini sölim böbrek yetmezliği 70 000 den başlıyor bağışlayan olmassa. bu paraya aç çok insan var bu ülkede. para bu dünyada herşeyi satın alabilir. bakın alır demiyorum. ama ruhumuzu ve öbür dünyadaki yerimizi alamaz.

• Sadakat.. İstersen dünyanın en zengini ol, kadının ya da erkeğin içinde ihanet etmek varsa engel olmazsın, parayla da engelleyemezsin.Paran varsa kariyer de yaparsın, kariyerli yere de gelirsin.Para özgür iradeni de satın alır. Bir bakmışsın bir iş için yüklü bir para karşılığında iradeni bir kenara koymuş ve gelecek paraya bakar şekilde bulursun kendini.

• sevgi..sağlık..mutluluk..bağlılık(sadakat) olmuyor işte zengin olsanda alamazsn

• aşk sağlık güven

• hiçbirşey satın almıyor para gördüğünüz gibi :)

• ... İnanç !

• Anketti her şeyi alabilirsin.

• Ezikbahçe'nin şampiyon olduklarını sanarak timsah yürüyüşü yapmaları :))hadi al bunu parayla bakalım alamazsın

• belki anonsu yapan adama...yanlış anons yapması için 50.000euro verdiler...nerden biliyorsun..?

• he var işte bi kaç tane. ben paranın alamadıklarından çok alabildikleriyle ilgileniyorum daha çok. link link

• allah bu yüzden sana para vermiyor...:D...çar çur edersin diye..:D

• 1)Sağlık2)Zeka3)Karakter

• hmmm zeka evet...bunada katılıyorum...

• Tomahawk füzesi. Parasını bastırsan da satmıyorlar. Lanet olsun.

• eski savaş uçaklarını satıyorlar sanırım.. ama hala kullanımda olduğu için alınamayacaklar arasında olan b-2 uçağı..

• Hocam kaçıracağımız şey şarjörlü tabanca falan değil. 6 metre uzunluğunda, neredeyse 1.5 ton ağırlında, nükleer başlık taşıyabilen bir şey. Bunu kimse fark ettirmeden nasıl kaçıracağız? Kaçırdık diyelim, nerede saklayacağız? Ben çok düşündüm bunları, pek çıkar yolu yok.

• Öncekileri Göster
  • Sevgi. Istediginiz kadar paraniz olsun gercek sevgiyi satin alamazsiniz ancak yapmacik insanlar cevrenizi sarar o kadar sizi siz oldugunuz icin sevenler zaten cuzdaninizin kalinligina bakmaz

• bilmem satın alınamayan birşey varmı? zenginlere bakın herşeyi satın alabiliyorlar...

• sanırım yok sadece ölüm...o geldi mi cihana herşey bahane diyorum ...

• bende varmı diye merak ediyorum...:D

• bence en zoru sadakat.paranla okula gidebilir meselek sahibi olabilirsin.zaten bekar doğarsın ve biraz sabırlıysan onu koruyabilirsin :) özgür irade de aslında bi nebze satın alınamaz gibi gözükse bile psikoljik destek,sosyal yaşantı,aile çevresi gibi şartlardan ötürü daha özgür bir iradeye yaklaşabilrsin ama sadakat ile sonradan oynayabilmen çok zordur.doğuştan olan bişeydir ve öyle kolay kolay bulunmaz kimsede..o yüzden bence sadakat cevap..

• düşündüm de haklısın galiba :) param olduğu için bana duyulan sadakat tam manasıyla bana değil de paray duyulan sadakat ise de sonuçta para belli miktarda sadakate yol açabiliyo :)

• evet haklısın...sadakatın tam tanımı bu ama bu parayla satın alamayacağın anlamına gelmez...:D

• bana değil paraya sadakatle bağlanandan hayır gelmez..sevgisini paraya endekleyen birinin içinde sadakat duygusu yok demektir ! zaten sadakat şartlara bağlı olarak değişmeyen şeye denir şartlar değiştikçe değişiyorsa onun adı başka bir şeydir.para kimdeyse ona bağlanır.

• Öncekileri Göster
  • aşkdostlukvefa...

• başlarına "gerçek" kelimesi eklenmiş olarak düşün.

• üçünüde satın alabilirsin...bir tek vefa, paran bitmediği sürece vefayıda satın alabilirsin...

• tabi ki huzur

• sen bu kafayla bulursun huzuru

• para var huzur var...

• hiç biri değil'GERÇEK MUTLULUK'alınamaz.

• ne kadar zengin olursan ol yakınlarının kötü kalbini değiştiremezsin.

• hayırsız çocuklarla da mutlu olunabilir...bence...olanda vardır...

• zenginsin ama çocukların hayırsız ve seni kahrediyo bu durum.Fakirsin ama çocuklarında altın gibi kalp var ve çok mutlusun.

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...