Türk Hava Yolları'nda hostes olmak için gerekenler?

biraz araştırdım netten boy oranı en az 1.60 ama benm boyum 1.58.. liseden yeni mezun oldum mühendisliktir öğretmenliktir bu mesleklerin hiçbirine bi ilgim yok.. hostes olmayı gerçekten çok istiyorum bunu daha yeni farkettim ama düşündüğümde kendimi o yerde gördüğümde mutlu oluyorum o meslekle bütünleşeceğime inanıyorum ama kriterlerim uymuyo benm boyum kısa.. bu boy meselesi lımlarda çok mu etkili? üniversite okumam gerekiyo mu adaylar arasında bi adım önde olmak için? ingilizce biliyorum az çok ama daha iyi öğrenmeye çalışcam artı bi yabancı dil daha öğrenmeyi düşünüyorum hatta 2 de olabilir kendime güveniyorum isteyince öğrenebilirim.. sizce denemelimiyim? boyum tutmamasına rağmen bi şans varmıdır? ve de başvurular ne zaman bilen varmı? ya hosteslik hakkında bana bilgi verirmisiniz her konuda


0|0
9|11

En İyi Erkek Görüşü

  • Malesef 1. boyun uçuş hostesligi için kısa + thy ye girmek için ya lisans mezunu olacaksın ya da anlaşmalı oldugu kapadokya myo okuluna gireceksin. Kapadokya mezunlarını 5 yıl garantili işe alıyor. Ancak okula girerken üniversite tercih puanın + yine boy ve fizigin dikkate alınıyor. yıllıgı 8 bin tl olan 2 yıl olan bir program. Neyse diyelim ki boy sorunu olmadı lise mezunu olarak da kabul ettiler. Dil bilgin? ingilizce bilgin önemli. THY ye girme ihtimalin malesef yok. Bunu seni üzmek için değil bosuna boyle bir hayal kurmaman için soyluyorum. THY giriş standartlarını asla değiştirmeyen ve çizgisinden ödün vermeyen bir kurum zaten piyasadaki en yüksek maaş ve çalışma standartları onlarda. Ortalama bir kabin memuru işe 2400 tl maaşla baslıyor ancak uzak uçuşlar ve ekstralarla henüz ayda 4 bin tl den az alanını duymadım.

    Onu aire basvuru yapabilirsin belki. Oranın şartları ve istekkleri daha düşük. Onur airde de ayda en fazla 1500 tl alırsın.O da arap uçuşlarına katılırsan.

    0|0