Toplu taşıma araçlarında son ses müzik dinleyenler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sabahın köründe sürüne sürüne yataktan çıkıyorsun, zorla gözünü açıp giyiniyorsun ve sıcacık yatağını geride bırakıp evden çıkıyorsun. yada serin odanı... Otobüs/metrobus/dolmuş/ metro her ne halta binecek isen biniyorsun, şansına boş yer denk gelirse oturup gözlerini kapıyorsun hafiften, yada sessiz sakin camdan dışarı bakıyorsun... Hani işe yada okula gidene kadar ne kadar kestirsem kazanç diyorsun... Tam o anda biri kulaklık ile müzik dinliyor. Son ses! Hele ki kro bir tip ise "batsın bu dünyaaaa bitsinnn bu rüyaaaa" diyerek sabahın köründe tüm damarlarına işkence çektiriyor. Yada absürt bir kıç sallamalı pop müziği... Mide bulantının üstüne tam ekleniyor..Tüm yolculuk ahalisi olarak hep beraber bu işkenceye katılarak yolculuğu tamamlıyoruz. Dik dik bakıyoruz anlamıyor... İşte bu tipler için ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Bunu yapanlar kendini belli ediyor işte :))

Kulaklık ile dinliyoruz falan.. sanane blmemle... Ne demek sanane kardeşim..
Kulaklıkla dinliyor isen dozajını bileceksin. Ayarını bileceksin. O kulaklığı boş yere icat etmediler! Sadece kendin dinle diye icat ettiler...

Tüm ahali seninle birlikte işkence çekmek zorunda değil.! Madem öyle az sesini kısacaksın. Yoksa kimse durduk yere müzik dinlemene karışmıyor.

Cevabın Var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Cevap

• Öküz heryerde öküz ..hani halka açık mekan diyorsun ya,bırak onu ben aracımın içinde bile çoğu zaman ışıklarda vs. durduğumda kendi müziğimin sesini duymuyorum yan araçtaki krolardan..:))

• Hahaha :)) çok haklısın daral, daral geliyor resmen :)

Erkekler Ne Diyor 51

• şarjları ...pilleri biter işallahhhhhhhh

• sabah sabah hiç bişeye katlanamıyorum..ayakta giderim daha iyi..

• sabahın köründe maç muahbbetı yapanlar ıle müzik dinleyenleri karın deşen jack e havale edıyorum

• ergen deyip geçiyorum bazen uyarıyorum

• onlar hindistanda olsalardı,tüm halk onlara tapardı diye düşünüyorum :)

• telefonla yüksek sesle konuşanlardan çok daha iyi geliyor anırarak sevgilisi ile konuşanlar bir kaç kız toplanıp avazları çıktığınca bağırarak konuşmasından ve her haltı duyurma çabası içerisinde olanlardan çok çok ama çok iyi bunlardan sonrada otobüste para ve tesbih ile oynayanlar daha rahatsız. insanlarda o seslerden kaçmak için dinleyebiliyor.not ben kendi duyacağım kadar dinliyorum. yinede üste saydıklarım daha rahatsız edici. ama kulaklıksız asla otobüs çekilmiyor birgün delirmemek elde değil.

• kesinlikle haklısın... duyabileceğin kadar açacaksın... daha fazla açmak istiyorsan kulak içi kulaklık al milleti rahatsız etme... değil mi ? işte insanlar bu kadar bencil olunca herşey olabiliyor... empati kurulmalı empati...

• Ankara'ya gelip yururken telefonun hopörlorunu acipta son ses ankari havasi dinleyenleri gordukten sonra beterin beteri var diyorum. O ne abi ya adam zaten gorsel kirlilik bide ses kirliligi yapior

• Toplum içinde, özgürlükler ve kurallar bir başkasının özgürlüğü ve kuralları sınırına kadardır. Sen nasıl ki kendin için dinlenme hakkın olduğunu düşünüyorsan, bir başkası da yolda vakit geçirmek için kulaklığı ile müzik dinlemek istiyor olabilir. Ve bu gayet normal.Ayrıca zaten anlattığın kalabalık ortam, aracın sesi, diğer arabalar, şehrin gürültüsü derken pis bir gürültü kirliliği oluşuyor içeride sen bu gürültünün içinde gidip kulaklıktan çıkan biraz gürültüye kafayı takıyor ya da seni sadece bu ses rahatsız ediyorsa, ben sende de problem ararım. Yani sen zaten gıcık olduğun bu duruma daha da gıcık gitmek için tüm sinirlerini kulaklıkla yüksek seste müzik dinleyen kişilere çeviriyorsun diyebilirim. Çok sessiz bir ortamda aşırı sesli müzik dinliyorlar kulaklıkla da olsa bu beni rahatsız ediyor desen bu sitemini anlarım, ama toplu taşıma araçları için bu söylediklerin çok fazla anlam ifade etmiyor. O kirli gürültüden ve diğer insanların homurtularından kurtulmanın en iyi yolu müzik dinlemek bence.

• Ben konyada yaşıyorum arkadaşım. Sabahları yolculuk yaparken hiçte şehrin gürültüsü yada diğer arabaların gürültüsü olmuyor. Resmen dolmuşun içi "a" desen herkes dönüp bakacak şekilde sessiz oluyor ve bu sessizlikte de bangır bangır dinlenen müzik insanın başını ağrıtıyor.

"Toplum içinde, özgürlükler ve kurallar bir başkasının özgürlüğü ve kuralları sınırına kadardır."demişin dimi.? Ben dinlenme ihtiyacım ile başkasının özgürlüğünü,rahatlığını kısıtlamıyorum. Ama karşı taraf yapıyor.

• Rastlantıya bak ki ben de Konya'dayım ve dediğin gibi bir sessizlikle hiç karşılaşmadım hele ki dolmuşta. Fakat dediğin gibi ise, bu durumda tabii ki sen haklısın.

• Uykunu açar işte :)

• Onları görmekten pek haz almıyorum yalnız hayat kırık bardaktaki suya beziyor. İçsende içmesende tükeniyor. Başkaları ne der acaba? diye yaşamaktansa tanımadığın insanlar tarafından sevilmemek daha iyi bence.

• agır gerızekalılar kızlar da yapıyo bazen lıselı tıpler funda arar falan acıyo mal mal bıde arabesk rap dınleyenler falan oluyo ıyıce kafayı cızmelık bıde muzıgın rıtmıyle ayak sallayıp oturdugum yerı mal mal sallıyosa kesin soylerım muzıgı bıraz kısar mısınız dıye

• Hahah arabesk rap dinleyen ayrı bir şey zaten. Bulundukları ortamdan atmosferden kopuyorlar...Surat ifadeler bir değişiyor. Bakışlar köreliyor. Atarlı gençlik! :D

• kalktım cıktım kestim astım sesler :) :D Loreenna mckennit falan dınlese yıne hosuma gider o kadar batmaz :D

• İkarus otobüslerden 100 desibel ses cıkarken kulaklıktan fazladan gelen 10 desibel ses rahatsız ederse bi insanı sorun dinleyende değildir sanırım.Ülkemizde kafa takılması yada bünyemizi daha rahatsız edecek o kdr şey varken.

• onlarda insan :D onlarıda aramıza almak lazım :D

• aynı dertten muzdaripim. Bu sadece şehir içi toplu taşıma ile kalsa iyi ya şehirlerarası otobuslerdeki faciaya ne demeli. 30 dk değil 1 saat değil. 10 saat anasını keseyim...Katilam yaratıp manşet olacam birgün. Lan denyo madem müzik dinleme delisisin otur evde aç müziği son ses dinle değil mi? Kulağımızın, beynimizin ne ırzına giriyorsun...

• Al şu parayı git kaliteli bir kulaklık al diyesim geliyor.

• sen aslında o müziği değil sıcak yatağını bırakıp işe gitmeyi kafaya takmışın

• Çalışmıyorum şuan :)

• ozmn sabahın köründe otobüste ne işin var müzik dinleyen adamla

• Adam bi de kokuyorsa süper olur. oracıkta meydan dayağı atasım gelir.

• odunumsu bitkiler

• uyarıp kıstırmak lazım heralde. bazen ben de yapıyorum bunu, kimse de umurumda olmuyo. ama yanlış tabi :)

• benim kulaklığın biri bozuk biriyle müzik diniliyom biriylede bozuk olanıda takıyom millet hakkımda ne diyo diye onları dinliyom:)

• o lanet olası pisliğe müziği kısmasını aksi taktirde yolculuk bitene kadar metal dinleyeceğini söylerim eminim kısar ve blöf yapıyordum.

• bayılıyorum ve ölesiye dövüp bayıltmak istiyorum (Nokta) ! :)

• Dinlemeyi geçtim , adam içinden sölediğini zannediyor ama avaz avaz bağırıyor hayvan , daha bugün geldi başıma , ne gülmüştümm ya

• Haha :D

• Bence çok yüksek sesle olması rahatsız edici en iyisi kendinide çevrenide rahatsız edemecek kadar hafif sele dinlenmesi..müziksiz de çekilmez bu istanbul yolları.

• Kulaklığı alıp yeterli ses yalıtımını yapacak bi tarafına takasım geliyor.

• Uuu yes :)

• Orasi Türkiye Insanlarin birbirlerine nekadar Saygisi varki Saygi bekliyorsun Anlayis. Bisey dedinmi hemen Dövmeye cazgara cikarirlar hakli duruma Düsmek icin bagirirlar yani böyle bir Türkiyede Yasiyorsun. Sifir Toleranz Sifir Saygi

• Düşüncesiz olduğunu Düşünüyorum !

• ağızlarının içine balgam atasım geliyor.

• kulaklığa bağlı o ya.eski tip kulaklıklardan kaynaklanıyo bu sorun.

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 16

• Ağzının ortasını ayakkabımı çıkartıp atasım var ,öylelerine.

• Kulaklığın ne olduğunu bilmeyen mahluklar, önce pis pis bakıyorum anlayıp kısmazsa uyarıyorum...

• ter kokusundan daha cok sikayetciyim en azından müzik okadar rahatsız etmiyor insanı yavrucum ya.. ama ter bitiriyor insanın icini yiyor oturuyorum diyelimki adam oturudğum sandalyenin direğine tutunuyor koltuk altı ağzıma giriyor nerdeyse keske son ses black metal dinlese yani o koku yerine :)

• kulaklığı alıp bir yerlerine monte etmek gerek aslında , şehir conoları.

• Cok süküür öylelerine denk gelmediim..

• Valla ben ne düşünüyorsam onu söylüyorum.Omza iki tık tık, "dinlediğiniz müziğin sesi çok yüksek, kısar mısınız lütfen?" (Kendinden emin bakışlar...)Şimdiye kadar kimse ters bir laf demedi; hepsi de sesi kıstı.

• Uzun yil oldu seni anlamam biraz zor sanirim ama bununda iyi tarafina bakarsaz sok uyandirma yöntemi ola bilir. :-)

• Evet tam anlamı ile şok oluyor :)

• Valla ben dinliyorum... Hem de rock-metal dinlerim :D Ama kimseye sesin gittiğini sanmıyorum... Hiç enteresan bakışla karşılaşmadım. Hatta yurtta kalırken gece de dinlerdim, oda arkadaşlarım fark etmezdi bile. İyi bir kulaklık kullanırsan problem olmuyor yani ;)

• Herkesın ıse yada okula gıderken farklı adapte olma sekıllerı var demek kı napsınlar.. Horultu dınlemktn ıyıdır bence

• eee boşuna (istanbul için) İ.E.T.T. dememişler adına :) diğer şehirlerde de buna benzer yakıştırmalar yapılır genelde :)

• sevdiğim şarkıysa yanına sokulurum

• bir tekmeyle kapıya yapıştırasım geliyor yada kafasını camdan uzatıp iki araba arasında şerbetni akıtasım geliyor

• muhtemelen sağardır dinleyen kişi:)

• Bazısı telefondan kulaklık olmadan açıyor, onlar daha fena.

• Kafa, göz dalasım geliyor. Benim daha gözlerim açılmamış adamlar müzik dinliyor ya hu!..

• Aynen ya!

• Bencede :)

• Hiç başkalarını düşünmüyor bunlar *_*.

• :(

Yükleniyor...