Lisans mezunu olup da uzun dönem (maaşlı) askerlik yapan var mı?

Varsa nasıl olduğunu ve nerede görev yaptıklarını yazabilirler mi? Erkek arkadaşım gitmeyi düşünüyor. Tanıdıkları uzun dönem yapanlar varsa da bilgilendirsin.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• 15 ay, önce tuzla asteğmen okulunda 3-4 ay analarından emdikleri süt burunlaından geliyor, sonra kıtalara tayinleri çıkıyor, oralarda 15 ay vatana hizmet ediyorlar. tanıdığım biri vardı...

• illa para biriktirecem diyorsa olabilir, ama genelde parayı da orada yiyiyorlar. bence zor. kısa dönem 5,5 ay yap kurtul.

• 15 ay değil 12 ay, 3 ay eğitim görüyolar zaten. Öneriyo musun yani?

Erkekler Ne Diyor 6

• Bir form veriyorlar oradaki ufak kutucuğu işaretliyorsun :) fakat askerde hiç bir şey olması gerektiği gibi işlemediğinden tamamen şansa kalıyor. Bunun dışında 2000tl için 12 ay kabus yaşamanın bir anlamı olduğunu da düşünmüyorum.

• var bacım

3 ay acemilik yapıyorsun sonra kurra iledagıtım yapılıyor Allah ne verdiyse ben artvin seçtim sevindim birlik tunceli hozatta bölede bir şaka yapıyolar insan çok komik oluyor biliyormusun çok rahat merak etme şimdiden onun yatagını çarşaflarını ayarlamışlardır yemeklerride hani 5 yıldızl otel olmasada 4 buçuk yıldızlı oteller kadar iyidir

merak etme sen gönder gönder iyi olur erkekleşir

• vatan görevi seçme yok görev seçilmez verilir yapılır görev verilirse turistlere güneş kremi bile sürülür

• plaj olmaz sakıncalı :)

• he bacım merak etme sınavları çok kolay hatta bilemezse oradaki komutanlarına sorsun cevabını veriyolar yorulmasın diye garibim mülkatta sadece nereye gitmek istdiğini soruyolar ister se turizm jandarması bile yapıyolar kapri şortlarla püfür püfür güneş gözlüğü takıp plajda geziyolar

• Öncekileri Göster
  • üni. den önce askere gittiğim için yüksekovada 15 ay yaptım.

• astek olayı uç bir durumdur.. İyi bir yere düşersen hayat sana güzel kötü bir yere düşersen kafayı bile yersin.. özellikle doğu..

En kralı 5 ay yapıp gelmek..askerde durduruğun 1 gün bile risk..herşey başına gelir.

• bende öyle düşünüyorum ama.. bakalım napcak :/

• tsk her sene belli branşlara belli kontejyan açar, ihtiyacı doğrultusunda, ve bu ihtiyacı karşılamak için yedekn subay adaylarına sınav yapar, sen kısa dönem yapmak istiyorsan sınavda baklava şekli çizersin(şekil 1 a), ama istiyorsan kasarsın, işin özü şudur ki tsk isterse alır isterse almaz.

Ha uzun dönem askerlik haricinde resmi gazeteden duyuru ile sözleşmeli personel(subay) alır bazen tsk, ama onlarda yine ihtiyaç doğrultusunda, ve rütbe en fazla binbaşılığa kadar yükselir. vs.vs.vs.

• anladım teşekkür ederim.

• tamam işte ilk paragraf

• amacı asker olmak değil zaten. hem para biriktirip hem askerliği aradan çıkarmak.

• aztek olup yangelip yatıp memur gibi mesaileri olup üzerine bir de para alarak

• bişiy olmaz sıkıntı yapmayın

• korkuyorum yine de doğuya çıkarsa hergün ölür ölür dirilirim ben.

• tamam bunu telsize verirler :))

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan henüz cevap yok! İlk cevap veren kız olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Yükleniyor...