Namaz kılmayanın iyilikleri geçersiz mi duaları kabul olunmuyor mu?

Namaz kılmayan bir ne kadar çok iyilik ederse etsin hiç sevap kazanmayacakmış, duaları hiç kabul olmayacakmış, sofrasında bereket olmazmış, öldüğünde... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

  • senin kafana bunları hangi din ucubesi soktu anlamadım ama bulup yüzüne tüküresim var. bu din bezir ganlığı yapan şahıs her kimse dini safsatalarla doldurduğu için öbür dünyada ne kadar azap çekeceğini biliyormu acaba. isterse ömrü boyunca her namazı iki katı kılsada bu herif dinini bilmiyor.

    namaz elbetteki çok önemli ama ahlak, dürstlük, yardım severlik, ana baba ve akrabalara hürmet dahada önemli. önce insan olacaksın sonra ibadet edeceksin ve bu ibadeti ve hayatın boyunca yaptığın her şeyi sadece ve sadece ALLAH rızasını gözeterek yapacaksın. yapamadıklarındanda yine ALLAH a sığınacaksın.

    kuran da "namazınızı dos doğru kılın" der namaz kılın demez. bazı dar kafalılarsa namazı borç olarak görüp borç ödemek için namaz kılar. doğru namazın ahlakla beraber olacağı, ahlak ve yukarıda saydığım davranışları kapsamayan bir namazın doğru namaz olmadığını ya analamazlar yada anlamak işlerine gelmez.