• Sor
  • Bence

Namaz kılmayanın iyilikleri geçersiz mi duaları kabul olunmuyor mu?

Namaz kılmayan bir ne kadar çok iyilik ederse etsin hiç sevap kazanmayacakmış, duaları hiç kabul olmayacakmış, sofrasında bereket olmazmış, öldüğünde... Daha Fazla

En İyi Görüş

• senin kafana bunları hangi din ucubesi soktu anlamadım ama bulup yüzüne tüküresim var. bu din bezir ganlığı yapan şahıs her kimse dini safsatalarla doldurduğu için öbür dünyada ne kadar azap çekeceğini biliyormu acaba. isterse ömrü boyunca her namazı iki katı kılsada bu herif dinini bilmiyor.namaz elbetteki çok önemli ama ahlak, dürstlük, yardım severlik, ana baba ve akrabalara hürmet dahada önemli. önce insan olacaksın sonra ibadet edeceksin ve bu ibadeti ve hayatın boyunca yaptığın her şeyi sadece ve sadece ALLAH rızasını gözeterek yapacaksın. yapamadıklarındanda yine ALLAH a sığınacaksın. kuran da "namazınızı dos doğru kılın" der namaz kılın demez. bazı dar kafalılarsa namazı borç olarak görüp borç ödemek için namaz kılar. doğru namazın ahlakla beraber olacağı, ahlak ve yukarıda saydığım davranışları kapsamayan bir namazın doğru namaz olmadığını ya analamazlar yada anlamak işlerine gelmez.

Erkekler Ne Diyor 12

• Kesinlikle böyle birşey yok. Seni korkutmak için bunu söylemişler ama islam kesinlikle korku dini değildir. Namaz kılmayanlarında duları kabul olur fakat kılmak en iyisi.

• namaz kılmak tabi ki çok güzel. namaz kılmıyorsun diye imansızsın diye bir şey de yok. diğer ibadetlerin kabul olmuyor diye de bir şey yok. her yaptığın ya da yapmadığın şeyin gunahı sevabı ayrı sonuçta. bu yazdıklarını bizzat kendin okuduysan KUR-AN dan tamam inan ama okumadıysan kulaktan dolma şeylere inanma. kafayı oynatırsın düşündükçe çünkü.

• bu saçma düşünceleri nereden ediniyorsunuz anlamıyorum..sorunu okumadım bile çok uzun yazmışsın..namaz kılmamak günahtır,bazı sakıncaları da vardır fakat kılmayanın iyiliği kabul olabilir(Allah isterse),namaz kılmadığı için azap da görmeyebilir..(Allah isterse)ama namaz kılmaya çalışmalıyız..ödülü büyüktür..

• bence çok detaylı düşünmüşsün bunlara hiç gerek yok.üstelik o durum biraz Allah ile kulu arasında.sen ne kadar günahkar,acımasız,dinsiz biri olsan bile o anda içinden gelen en ufak bir iyiliği yaparak cennetlik olabilirsin.Allah kuluna merhamet eder.üstelik yanlış yoldan kendi rızasıyla döndüyse bu çok iyi birşey.

• Namaz kılanların iyilikleri zayi olmaz.parada kazanırlar ama kazançlarında yaşamlarında bereket olmaz.

• 1. Si yazdıkalrının çoğu hurafe... burda namazı itibarsızlaştırmamak lazım.Ancak herkese çalıştığının karşılığı vardır.yaptıgın ve yapmadıklarının karşılıkları eksiksiz verilir.sebebe sonuç ilişkisidir bunlar.Yanmak yanmamak. İmanın varsa cennete gidersin, iman yoksa cehenneme ...amelde eksiklik başka birşey imansızlık başka birşey.eksiklikler afda edilebilir.cezaları cektirlip de cennete gidileblir. ancak cezanın boyutu byüklüğü sekli acı boyutu bilinmez... ama buda hafife alınmamalı...

• namaz kılmak farzdır. dinin en önemli ibadetidir. ama namaz kılmayanın yaptığı başka iyilikler kabul olmaz diye bir şey yok. mesela aç bir hayvana yemek versen, onun sevabını alırsın, bunun namaz kılman veya kılmamanla alakası yok. ya da oruç tutsan ama namaz kılmasan oruç tuttuğun için sevap alır oruç ibadetini yerine getirmiş olursun. bunun senin namaz kılman veya kılmamanla alakası yok. Hacca gitsen hac ibadetini yerine getirmiş olursun, bunun namaz kılman veya kılmamanla alakası yok. hepsi farklıdır. Kuran'da yazıyor yani ayet olmalı: kim zerre kadar küçüçük bir iyilik yapsa karşılığını alır, kim zerre kadar küçücük bir kötüllük yapsa karşılığını alır. dur bakayım google hoca ne diyor: Zilzal suresi 7. ayetmiş.

• Hayır cidden saçma bir "batıl" inanç ona bakarsan daha kötülerini saçı açık gezen kızlar için söylüyorlar...

• Namaz kılmayanın duaları kabul olmaz die bişy yok . Ama kılmak çok güzldr .

• ne alaka ya.olur mu öyle şey.duan kabul oluyodur ama senin istediğin şekilde değil de senin için daha hayırlı olacak şekilde kabul ediliyodur.hayırlısı de sana verileni yaşa

• çok safsın.

• ne alaka ben demedim ya bunu

• ama inanmışsın. geniş zamanda sana uzun uzun anlatıcam bu işin doğrusunu.

Kızlar Ne Diyor 8

• kılmak tabikide güzel ama kılmayanın duası kabul olmaz diye bieşy yok

• kırmızı başlıklı kız hikayesi gibi olmuş

• tam bir çılgınlık.

• öldükten sonra yemek yiyip su icmek?

• Hayır. Uzun uzun cevap yazardım ama okumadım içeriği. Başlığa göre cevap veriyorum, hayır

• namaz kılmak farzdır. bundan ötesi yok. ayrıca şu saçmalıklarıda sinir oluyorum yok mezarı yılanla doluyormuş yok bereket olmazmış rahmeti bol olan rabbim bilir herşeyi kimse kafasına göre yorumlamasın milleti dineden imandan soğutuyorlar

• cadııııı ya katılıyorum.

• cadı,çok doğrusun..

• sağolun beyler.

• Allah çoooook affedendir bi kere..

• Biraz fazla araştırmışsın o kadar derine gitme elinden geldiğince namazını lık ve niyetini temiz tut çünkü ameller niyetlere göredir benimde şimdiye kadar tam anlamıyla yaptığım ibadet oruç tutmaktı sadece oda Allah kabul ettiyse yeni yeni namaz kılıyorum kaza kılıyorum üzülme ve biran önce tövbe et namaza başla

Yükleniyor...