Namaz kılmayanın iyilikleri geçersiz mi duaları kabul olunmuyor mu?

Namaz kılmayan bir ne kadar çok iyilik ederse etsin hiç sevap kazanmayacakmış, duaları hiç kabul olmayacakmış, sofrasında bereket olmazmış, öldüğünde kabri ateşle dolacakmış, ve yanına yılan yollanacakmış ve her ezan vaktinde onu sokacakmış, ne kadar çok temizlensin güzel kokular sürsün, kirli günlerce çamaşır değiştirmeyen namaz kılan birnden daha kirliymiş, öldüğünde çok aç ve susuz olacak ve ne kadar çok yemek yerse ve su içerse yine açlığı ve susuzluğu dinmezmiş. Namaz kılan biriyse de ne kadar kötülük yapsa bile namaz kııldığında günahları başına koyuluyormuş ve her secdesinde günahları dökülüyormuş böylece günahları gidiyor. ama anlamadım ben şimdi biri gidip adam öldürse ya da iftira atsa falan sonra namaz kılsa o günahı gidiyor mu? bir de namaz kılmayanların ölünce saçları sakalları sararır oysa namaz kılan biri ölünce uyuyormuş gibi gözüküyor ve namaz kılmayanların imanla ölmeleri çok zayıf bir ihtimalmiş. demek ki benim iyiliklerim ve tuttuğum oruçlar kabul olunmadı mı? aslında namaza başlama düşüncem var ama henüz kendimi hazır hissetmedim başlarsam birakabilirim diye korkuyorum o da daha da kötü olur. İnternette her yerde yazıyor... demek ki dünyanın 7 milyar olduğunu ve 1,5 milyar Müslüman olduğunu varsayarsak ve o Müslümanların içinde namaz kılmayanları da hesaba alırsak o zaman dünyanın nerdeyse 10'da 8'i cehennemlik mi?


0|0
8|12

En İyi Erkek Görüşü

  • senin kafana bunları hangi din ucubesi soktu anlamadım ama bulup yüzüne tüküresim var. bu din bezir ganlığı yapan şahıs her kimse dini safsatalarla doldurduğu için öbür dünyada ne kadar azap çekeceğini biliyormu acaba. isterse ömrü boyunca her namazı iki katı kılsada bu herif dinini bilmiyor.

    namaz elbetteki çok önemli ama ahlak, dürstlük, yardım severlik, ana baba ve akrabalara hürmet dahada önemli. önce insan olacaksın sonra ibadet edeceksin ve bu ibadeti ve hayatın boyunca yaptığın her şeyi sadece ve sadece ALLAH rızasını gözeterek yapacaksın. yapamadıklarındanda yine ALLAH a sığınacaksın.

    kuran da "namazınızı dos doğru kılın" der namaz kılın demez. bazı dar kafalılarsa namazı borç olarak görüp borç ödemek için namaz kılar. doğru namazın ahlakla beraber olacağı, ahlak ve yukarıda saydığım davranışları kapsamayan bir namazın doğru namaz olmadığını ya analamazlar yada anlamak işlerine gelmez.

    0|0