Dershaneye gitmeden üniversite sınavını kazanabilir miyim?

Gizli Üye
Merhaba arkadaşlar. Ben geçen sene düz lise eşit ağırlık bölümünden mezun oldum. Geçen sene dersaneye gittim, bu sene de gittim. Sonuçlar açıklandı, çok dandik. Hiçbir şey çıkmayacak bölümler geliyor.

Eskiden herhangi bir üniversitede dandik bir bölüm okuyup geleyim, gelince de herhangi bir işte çalışırım diye düşünüyordum, tek amacım burdan gidip herhangi bir üniversitede okumaktı. bu yaz çalıştım ve okumanın kıymetini çok iyi anladım düşüncelerim çok değişti...

Ailemin durumu iyi sayılır, yine dershaneye gönderme imkanları var yani ama ben üçüncü senem olacağı için dershaneye gitmek istemiyorum, çok utanıyorum bu durumdan. sınava sözelden gireceğim bu sene, ezberim çok iyi. evde çalışırsam kazanabilir miyim sizce? bu şekilde kazanan var mı ya da tanıdığınız biri ?

Çok çekingen biri olmama rağmen nereye gitsem bir ortamım oluyor, biri gelip benimle konuşmasa ben hiçkimseyle konuşmam, böyle biriyim ama sonra bi bakıyorum herkesle ahbap olmuşum. nasıl oluyor ben anlamıyorum. dershaneye gidersem yine aynı şeylerın olmasından çok korkuyorum. Ne yapayım sizce kafam çok karışık :( ciddi yorumlar yaparsanız çok sevinirim.
Dershaneye gitmeden üniversite sınavını kazanabilir miyim?