Güvenli kopya çekme yöntemleri nelerdir?

Güvenli modern kopya çekme yöntemleri nelerdir? Hep merak edermişim, nasıl kopya çekilir de yakalanmayasın. Siz lisedeyken nasıl kopya çekerdiniz ya da çekiyorsunuz? Tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Lise zamanlarında 3 tane favori yöntemim vardı..1. Sıraya yazmak.. her sey gözünün önünde ve kağıdın altında..2. Bütün gece oturup, bir kağıda notları tersten yazmak.. Tersten yazıp sıranın altına yapıştırırım, sonrada her şeyi küçük bir ayna ile okurdum.. Ama zaten büyük zahmetle tersten yazınca çalışmış gibi de oluyor insan.. :) İlk kez terstten yazmak zor geliyor ama ikincisinde alışıyor insan. :)3. Önümdeki sıranın, yani oturulan yerin arkasına notları yapıştırmak. En dertsiz en pratik ve bence yakalanma riski en az yöntem bu.. Hoca gelir sırayı ileriye iterdim, hoca gider, sırayı çekerdim ve işte notler karşımdaa..

• güzeldir :) ama önündeki kişinin sırayı almayacağını garanti etmek lazım :)

• Öncekileri Göster
    • Arkadaşınla anlaşabilirsin belki :) Yada notlarını 10 15 katı küçülterek fotokobilerini çekersin eline ya da bir yerlere sıkıştırırsın..

• bence en güzel yöntem cep telefonu karşı tarafa soruları mesaj atacaksın oda sana yollayacak ama sessiz :D

Erkekler Ne Diyor 12

• Kopya çekme olayına karşıyım ben ya. Adam gibi, derste oyun oynayacağına dersi derste anlasan sonra ders çalışmaya bile gerek kalmaz ki... Ha bilmemne anıtının boyu nedir diye sıralara yazardık ama...Hiç unutmam lise 2nin ilk döneminin son geometri yazılısıydı. Hoca yanlış soru sormuştu. Yanlışlığını sınavda da sınavdan sonra da söyledim hoca kabul etmedi. Gittim başka hocalara gösterdim soruyu, soru da yanlış. Diğer hocalar da öyle diyor. Ama soruyu soran hoca geçiştiriyor soru doğru diyordu. O yüzden 4 almıştım sanırım...Üniversitede de oldu aynı olay. Calculus dersinde. Yine yanlış soru. Dedim hocam bu soru yanlış böyle çıkmaz. Geldi baktı yok o öyle çöz dedi. Sonra gitti yarım saat sonra gelip soruya ekleme yaptı düzeltti :) Sınav sonuçları açıklanınca gitip notumu +1 puan yükselttirdiydim sınav kağıdıma bakıp. Gene kırmış gereksiz yerlerden. Ya hoca yanlış soruyu bulduk dememinde etkisi olduydu hani :) Bir başka hocada daha olduydu benzer olay üniversitede de o yükseltmedi notumu. Soru doğruydu ama cevabı beğenmemiş. Adama diyorum hocam soru bu, aha bende soruya bağlı kalarak devreyi çizdim, çalıştırınca istenilen işi yapıyor mu? Yapıyor. Hemde daha kısa sürede, daha az eleman ile yapıyor... Yok cevap anahtarında böyle çözüm yok diyor koca profesör olmuş adam. Ölür müsün öldürür müsün. Ben nereden bileyim cevap anahtarındaki çözümü. Bileydim kopya çeke çeke çizerdim devreyi!Anlamıyorum hocalar notu parayla falan mı alıyor bir yerlerden...Yani böyle eğitim sistemimiz... Kopya çeken başarılı, dersine çalışan cezalı. Kopya çekilmesinde hocalar hoca olsa...

• ufak not kagıtları yaz güzel cıkara bileceigb bir yere koy sonrada cıkar yazılı kagıtının üzerine koy hocayı fazla kesme anlar yoksa panige kapılma hoca yaklastıgını fark ettıngın zaman elinin altına al soru cözmeye caliş

• sıra arkadaşımla, sözel derslerde, çalışılacak konunun yarısını ben çalışırdım, diğer yarısını da o çalışırdı ve sınavda kendi çalıştığımız soruları yapıp diğerleri içinde arkadaştan yardım alınırdı. böylece ders çalışmaktan yarı yarıya tasarruf etmiş oluyorduk. 4 yıl boyuncada hiç yakalanmadık:)

• Lisede kızlar bacaklarına yazardı kopyaları onlar kopya çekerdi biz de göz ziyafeti yapardık :)

• 46gün

ben her zaman yaptıgım yöntem kücük yapışkanlı kagıta minik minik yazardım düzenli birşekilde başlıkları kırmızı kalemle yazardım toplam 2 tane sayfa kullanırdım 2 sinide birbirine yapıştırınca 4 sayfa oluyordu :D arkalı önlü doldururdum... sınav vakti geldiğinde sıranın altında mont ya da ceket farketmez kol kısımlarının ucuna sokardım kağıdı sınavda müsait oldugum zaman çıkartıp bacagımın üstüne koyardım ve bakardım hoca benim oldugum kısma doğru yürümeye başlayınca bacak bacak üstüne atardım :D baktım yakalanacak durumdayım ya üstüne otururum ya da sıranın altına montların arasına sokardım hoca karıstırsa bile montun arasında oldugu için bulamazdı ^_^ :D

• kopya çekmek bi sanattır arkadaşım ne demişler savaşa silahsız sınava kopyasız girilmez... o yüzden stratejin iyi olmalı her hocanın sistemi farklıdır... o yüzden hocaya göre sistem belirlemek gerekir. ama bnm en sevdiğim ilaç firmalarının eşantiyon olarak verdiği kalemin (makaralı sistemle bağlı ve ucundaki metalten çekince kalemin içindeki rulo halindeki kağıdı çıkıp bırakınca yine kalem içine hızlı bir şekilde giren kalemin içindeki takvim ve reklam yazan kalem bu )içindeki kağıdın yerine kopyayı yazdığım kağıdı koyarak çektiğim kopyaydı ne günlerdi beeee :)

• ben sana söyliyim sözel derslerde nasıl yaptığımı. Mesela edebiyat sınavlarında yazar hayatı, eserleri, ne biliyim edebiyat dönemleri gibi maddeleri çok olan sorular olurdu. Bu sınavlar benim en kolay sınavlarımdı :)) nasıl işte şöyle;mp3'e tüm yazarların her şeyini, edebiyat dönemlerini söylerek kaydediyordum. Sınav zamanı sol gömleğimin içinden kulaklığı geçirerek kolumdan çıkartıyodum. :)) sonra kulaklığı kulağıma koyup elimi de üstüne koyuyordum ve böylece kulaklık gözükmüyordu. Cebimde de mp3 ile sar ileri anlamadın mı baştan dinle :)) çoookk geniş, cool bir şekilde sınavı bitiriyordum miss. Üniversitede çok rahat kopya çekiyırdum valla 4 sene sıralar harita gibi olmuştu. Keyifliydi ve hiç de yakalanmadım. :)

• cok fenaymıs bu yaa haha:)

• Öncekileri Göster
    • işi bilmiyomuş o. Ben proftum o konuda arka sırada hepimiz aynı şekilde kopya çektik. :)) Buradan da hocalarıma selam olsun :))

• hmm değişik bir yöntem yaratıcı da ama oldukça riskli. ahh nerde bana o yürek ! :))

• ben yazılı kağıdının altına atardım kopya kağıdını hem hocanın kağıdını kaldır deme ihtimali yok başka tarafa gttiğinde hoca kağıdı buruşturup atardım :)

• Tövbe ettim o işe, orta2 de sıra arkadaşımla kağıdı değiştik, onunkini de ben yaptım, kendiminkini de.. O 90 aldı, ben 72. Gıcık oldum ondan sonra :DZaten üniversiteyi de kopya çekemediğimden uzattım galiba :DBizim iphone'u olan arkadaşlar çıkmış soruları yada kitap çözümlerini falan foto çekip sınavda bakıyorlardı. Duvara yazardı iphone'u olmayanlar da :p

• kopya cekmezdim ben, zamaninda calisirdim gerek kalmazdi

• Sınavdan önce sınava gireceğin sıraya erişme imkanın var mı?

• en güzeli hocların hoşuna gidecek şekilde kopya çekmeklisede hoclarım açık açık kopya çekmeme bir şey demezlerdi çok da hoşlarına giderdibir sınavda 3 5 tane kopya yakalatırdımhocanın hoşuna gitsin diyekopya yöntermlerimi söylerdim sınavdan sonra

Kızlar Ne Diyor 8

• fizik sınavında çok güzel kopya çekmiştim hani şu ((( link yani bu hesap makinesinin bir tarafına formülleri yazdım diğer tarafı temiz tabi, hoca geldi eline aldı etrafına baktı falan tabi bu hesap makinesinin döndüğünü bilmediği için geri bıraktı hayatımdaki en iyi fizik notlarından birini böyle almıştım

• uzun ince bir kağıda güzelce herşeyi yazıp iki ucuna ip baglamstım gömleğimin koluna itinayla yerlestirdimipin bi ucu bileğimde diğer ucu yaka tarafından cıkmıs vaziyette hoca gidince bilekten cekip kağıdı cıkarıp yazıyodum hoca gelince yakadaki ipten cekip kağıt kolun icine giriyodu asıl gaflet hocanın ikinci dönmesinde kağıdı içeri sokan ipin kopmasıyla oldu kağıt orda kaldı kabak gibi :Dsonuc hüsran sağlam bi ip kullanılırsa rahat yöntem :D

• Bence en iyisi; hani şu yapışkanlı küçük kağtlar var ya not için link bunlardan al akşamdan yaz istediklerini...Yapıştır sıranın altına onları işin bittikten sonra kopar buruştur çantana tık sonra atarsın...

• ben bacağıma yazardımiyide olurdu hiç yakalnmadım ..erkek hocalrın sınavlarında çok ıyı gıder bacağa yazmak

• nasıl bacağına yazıyordun ki? kilotlu çorap falan var da

• Öncekileri Göster
    • hmm anladım.. erkekler bakmadı mı?

• bilmiyorum
      baksalarda kilotlu çorabın içini gösterebilecek bir gözlükleri yokki

• ben küçük post-it kağıtlarının yapışkanlı tarafına yazardım sonra yapışkanlı tarafını sıranın altına yapıştırırdım onu güzel bir şekilde kıvırırım hoca arkasını döndüğü zaman kağıda bakıp tekrar yapıştırırım :d ayrıca şu videodakini yapmıştık gerçekten çok işe yarıyor :D link daha başka ufak kağıtlara yazıp hırkanın içine ya da kalem kutu içine atardık :D ayrıca hoca kağıtları yazdığında kimse isimlerini yazmazdı ki kağıt değiştirebilelim :D bizim sınıf çok kötüydü hani hababam sınıfında hoca arkasını döndüğü zaman herkes ayağa kalkar ya işte bizim sınıfta aynı öyleydi :D hatta biri yanına çağırırdı hocayı öğretmen masasının önündeki cevaplara bakardı :D sonra bütün sınıfa dağıtırdı :D süperdik ya :D çok özlüyorum sınıfımı :D

• ben videoya bakıamıyorum orda ne oluyo anlatırmısın?

• bi tane silginin içini kesiyor sonra oraya kopyayı yapıştırıyor :D süper bir şey :D lise zamanında bizde yapmıştık ve bütün sınıf 5 almıştı :D her sırada 3 kişi yapmıştı yazan ötekine verdi :D

• hmm güzel bir yöntem ama gerçek olacağına inanmıyordum sayende inandım :))

• hoca tam çatlak değilse sınavdan önce sıraları kontrol etmiyorsa en temiz yöntem sıraya yazmaktı lise sonda okula zımpara getirip sırayı kopya yazılabilecek kıvama getiridik :D bide yazdıkalrının etrafına değişik şekillerde çerçeve yaaprsan hiç anlaşılmazdı ben kalp felan yapardım bide lisede yere kopya yazadık kalebodurlar beyazsa oda güzel olurdu son olarakta birkaç kere uç kutusuna yazmıştım :D onunda pek riski yok tabi hocalar kontrol etmezse :D ne güzel günlrdi ya lisede çekebilirdik kopya üniversitede göz açtırmıyorlar 1 senelik üniversite haaytımda sadece bir kere arkadaşa bişey sorabildim üniv hiç çekilmiyo asistanlar öğrencilere hortumcu muamelsi yapıyo adeta :D

• valla lıseyı kopyayla bıtırdım sayılır allah affetsın:)hırkamın koluna koyardım ve elımle hırka arasında kalırdı kopya yazı yazarken hep bakardım sonra bıde uç kutusunun ıçıne yazardım baktım hocalar kontrol edıyor ayakkabımın ıçıne kopyayı koyar sınav esnasında cıkarırdım

• ben hemen hiç kopya çekmedim, lisedeyken hatırlamakta zorlandığım birkaç tarihi sıraya yazmamı saymazsak. bir de üniversitede cevabını bir türlü hatırlayamadığım soruyu, yanımdaki arkadaşın çizdiği grafiği görünce hatırlayıp cevaplamıştım ama bu kopyadan ziyade feyz almaya girer sanırım:)

• işte bu yaa! :)) süpersin

• sensin o :)

Yükleniyor...