Regl döneminde baş ağrısı çekeniniz var mı?

Sıradan, sümsük bir baş ağrısından bahsetmiyorum. Böyle geldi mi mıh gibi yapışıp kalan, ilaçla geçmeyen, boyun hatta omuz kaslarını bile sıkışmışcasına kasan, mide bulantısı ve bazen de baş dönmeleri yapan bir bela kastettiğim. Yaklaşık bir yıldır yoktu ve pek mutluydum ama ne olduysa son 3-4 aydır geri döndü. Keşke karın ağrısı çeksem diyecek kadar feci bir durumda oluyorum geldiği zaman -bugün olduğu gibi.

Sizde de var mı böyle bir sorun, varsa ne gibi yollarla çözüyorsunuz? Mazejik ve benzerleri hiçbir işe yaramamıyor bende bu arada. Doktorum pms, stres, psikolojik falan deyip sallamamıştı sorduğumda geçen yıllarda...

Güncellemeler:
ha bir de bu baş ağrıları öncesi iki gün günde aptallaşma süreci var. söyleneni algılamakta zorlanma veya tepki vermekte gecikme gibi.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• aynisini teyzem yasiyor ve biz bu yuzden cok doktora gittik onunla, doktorun dedigi ise bu tarz bir regl surecinin olasi tansiyon hastaliklarinin habercisi olduguydu ki genelde yuksek tansiyon. buna ek olarak boyunda kireclenme de yine bu sonuclari doguruyormus.

• bu ilginç bak, doktorum başka bir sebepten yüksek tansiyon riski taşıdığımı söylemişti daha önce...

Erkekler Ne Diyor 2

• Profesyonel masaj yaptırmayı denedin mi?

• Pek bi tenkyu :) Resmini çekince yollarım bi şekilde... :)

• tamamdır, dövmen de hayırlı olsun şimdiden:)

• Zaten bu akşam itibarı ile internetsiz kalacağım; 1 hafta giremeyebilirim. döndüğümde tekrar hatırlat ama, olur mu? :)

• Öncekileri Göster
  • öncelikli olarak hapa alıştırma kendini, regl in neden baş ağrısına yol açtığı yada başta olan bi sorunun regl ile tetiklemesi sonucu mu ortaya çıkıyo önce bunu bir t4espit etmek gerek o yüzden sana öncelikle tavsiyem bir beyin tomografisi çektirmeni dilerim... regl den olmasa gerek bu bence beyinde var olan ama regl ile tetiklenen bişi de olabilir bu... yada sadece psikolojikte çıkabilir sonucu maa mutlaka bi beyin cerrahına görün derim..

• anladım ama yinede soyguncuda olsalar insanla ilgilenen yine özel hastaneler eğer insan yerine konmak istiyorsan :))) migrende hastalık sayılmaz ayrıca kafayı ıslatıp ıspatıp rüzgara yada soğuk havaya çıkarsan sonuç o oluyo zaten :))

• beni kışkışlayan özel hastane doktoruydu aslında, istanbul'da devlet hastanesinde sıra beklemektense özele gidip soyguna uğramayı tercih edenlerdenim ben:) ne zamandır olmadığı için ben de sallamıyordum ama yine başladı ve bu kez listeye baş dönmesini de ekledi. bakalım, böyle devam ederse tekrar kapısını çalacağım sanırım. halamda migren vardı galiba ama emin değilim, onun dışında bir tek nörolojik hastalıklar yok zaten listede:D

• bunu regl tetikliyo olabilir çünkü regl ile ortaya çıkıyo bu demiştin... sormamı bağışla ama merak ediyorum ailede kalıtımsal beyin ile problemi olan var mı? buda çözüm için bir faktör olabilir sana dönücem şimdi çıkmalıyım nöbetteyimde şuan dönerim yine burda olursan devam ederiz...

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 5

• baş ağrım olmaz, ilk zamanlar bacaklarım ağrırdı ama artık herhangi bir ağrı fln olmuyor, bi fark olmuyor benim için. :)

• ben ben ben...ölüm gibi. sana kesinlikle tek çözüm önerim var, apranax fort. yalnız bu gerçekten çok güçlü bir ilaçtır ve aç karnına kesinlikle içilmemesi gerekir.fakat içtikten sonra ilaç kutusunu öpücüklere boğacaksın o derece..

• :) o da pek işe yaramıyor bende be güzelim, bir parça hafifletiyor sadece.

• O sersemleşme ilk günlerde bıraz oluyor ama ben mıde bulantısı

çekenlerdenım ,basım agrımıyor .Sendekı bu belırtı bana bıraz stresden oluşan bır

etkı gıbı geldı gergınlığını azaltcak seyler yap hafıf yürüyüş ,ılık suyla banyo gıbı

dene bakalım gecmezse baska bır sey yazalım :)

• Pm attım bak ıstersen bırde onları dene canım

• hareket ve banyo daha beter yapıyor şeker, daha önce defalarca test edilip onaylandı. sanki o su damlaları demir bilye gibi iniyor kafama, feci bir şey. banyo sonrası da ağrı geçmediği gibi şiddetlenebiliyor bazen. hatta dünden beri duş almadığım halde korkumdan yıkanamıyorum, kendimden nefret etme noktasındayım şu anda:)

• aynisi bende de oluyor hatta tüm sesler beynimin icinde yanki yapiyor saatin tiktak sesi bile bütün sinirlerimi bozmaya yetiyor bu dönemde.o dönem uyuyamiyorum ben. 48 saat uyumadigim olur bu durumda bas agrisi yapmasi gayet dogaldir diye düsündügüm icin hic doktora gitme geregi duymadim. zaten gitmis olsaydim bile sana söylenilenden farkli birsey duyacagimida sanmam (:

• umarım:)

• hahah hicbi fikrim yok (: umarim daha ise yarar cözümler buluruz birgün (:

• aynen başım ağrıdığında ben de kendi kendime masj yapıyorum, görünen o ki bu konuda kaderimiz kadar yöntemlerimiz de benzer.

patates olayı pek sarmadı beni, sonra saçlarımdan nasıl çıkaracağım yav o kadar nişastayı:/

• Öncekileri Göster
  • O gün arkadaşım da aynı şikayetten gitti, korkunç baş ve omuz ağrısı. Stresten dolayı ortaya çıktığı anlaşıldı.

Benim kemiklerim ağrıyor mesela. ben kemik olarak hissediyorum ama doktor ısrarla kas olduğunu söylüyor :) Ben de kas gevşetici kullanıyorum, fena değil etkisi. En azından gün içinde müthiş derecede kendini hissettirmiyor, geçinip gidiyoruz.

• :) umarım çarçabuk kurtulursun

• bende krem işe yaramıyor yavrus, hap olarak alıyorum, 15 dakika sonra hayat daha bir güzel görünüyor gözüme:) bunun kanser veya tümör gibi bir şey olmadığını tahmin ediyorum çünkü tek bir bölgeye ait bir ağrı değil, seyyar panayır gibi gezinip duruyor kafamda:) ama bana şifa hastanesinin yolları görünüyor yine bu gidişle. sağol şekercim içten endişen için.

• bir de baş ağrını hafife alma derim, tekrardan başka bir doktora görünsen çok daha iyi olur. Karın ağrısıyla çıkan kanserleri, şu anda ailemden birinde yaşıyorum. Ne olur ihmal etme.

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...