Görücü usulu kız isteme/ilk eve gidiş

merhabe 31 yaşındayım,kendim ait küçük bir işletmem var.annemler kız bulmuşlar ve cuma günü kızın evine gideceğim haberleri var sanırım geleceğmizden şu soruyu soracaklarmı diye korkuyorumoğlunuz ne iş yapıyor?sigortası var mı farz edelim ki soruyu siz sordunuz bend çevplyim:büro makinaları aslında bi nevi ticaretsigortam var bağkurluyumarabam yok motorum var işlerimde gerkçekten çok güzelmüşteri sayım 400 aylık gelirim 4000 işyeri kirasizce bu cevapları duyan bir aile kızını verir mi?ne yapmam gerek ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Abi, bir dakika ya.. Allahını seversen dur bi.. İstemeye gittiniz.. Oturdun, kızın babasına kendini anlatıyorsun..''Adım şu şu, şu işi yapıyorum, kira gelirim var, motorum var kıl var, tüy var vs vs.''Napıyorsun abi sen ya? Allah aşkına dön bir bak, ne kelimeler çıkıyor ağzından.. Sanki, hiç karakter sahibi bir adam değilsin.. Sanki para ve maddiyat gücüyle var olabiliyorsun şu hayatta.. ...Kızın babası, bu laflardan sonra çıksa dese ki, ''lan denyo, benim kızım mal mı?'' bana ne senin parandan, bilmem neyinden?'', ne cevap vereceksin? Neden, ilk başta kendini, kendi karakterini betimleyen, sana dair şeylerle başlamıyorsun bu işlere?Kız, ''sana'' mı gelecek cidden? Bu bir aşk evliliği olacak mı? Hadi, aşkı geç. En azından sahip olduğun karaktere mi hasta bu kız? Yüzüne bakınca ''bununla hayat geçer'' diyebiliyor mu? / Sen de diyebiliyor musun? Seni ne sebeple istiyor? Aşk, sevgi bik bik bla bla.. Hani, nerede bunlar abi?Yoksa, ''ha iyi parası var. Aslında parası olan herhangi bir erkek olabilir'' kafasında mı bu kız?'' .. ve sen de, ''nasıl olsa para var, aha istediğim garıyı alırım'' kafasında mısın?

Kızlar Ne Diyor 10

• kendi işin sakat ya batarsın felan hem evin arabanda yok kız vermezler sağa..:(yıkınç

• maaşın iyi umarım evi sorun etmezler

• Annenler kızı buluyor ,sen görmeden plan yapıyorsun ve burada sadece para konuşacaklarını düşünmüşsün Neyse hayırlısı olsun

• Bir tane kafası basan zeki bir kadın varmış başlıkta..

• Sağol ,aynı düşünüyoruz demekki

• Başlıkta anlaşırsak neden olmasın falan :P

• Benim dusunceme gore hersey olumlu illa hersey hemen olucak dıye bı sart yok zten artık toki var evlenmeden ya tokiye yazılırsınız yada kredı cekıp ev alırsınız araba ıse herkesın arabası yok oda olmasın ama evlenınce gercekten ev sart kira derdın olmuyor en azından . Ins verırler kızı ama bence gayet normal . Eğer bu dedıgım gıbı ımkanın olursa kız evıne gıdınce aynen böylede dıyebılırsın cazip bi fikir cunku. :) hayırlı olsun sımdıden

• soru şahaneymş =) cevap : verirler kızı kardeş=)

• ayy ne güzel çok mutlu oldum <2

• Babam vermez mesela..Geç oğlum bunları der.

• 400 tl gelir 4 bin gider. Allah allah

• hayırlısı olsun bakalım :)

Erkekler Ne Diyor 7

• Sana kız vermeyecek adamın alnını karışlarım =))

• sene olmuş 2012 hala bağkur mu var yahu bence verir ama kız güzel mi bari?

• Mesleğinin ismini biraz Afilli söyle. Mesela Michael Schumacher gelse ben şoförüm dese imse kız vermez.

• bence bu isler kismet isi ya bazen hic olmayacak dedigin kisi oluyor bazende tamam oldu bu is dedigin olmuyor ama bence maddi olarak normalsin hadi hayirlisi kardes

• bence bu şekilde söyleme kendime aiti işletmem var de büro makineleri satıyorum de geç sonuç olarak seninle birlikte kazanmadılar

• Bağkur deme.İşiniz ne deyince, ticaret ile uğraşıyorum ve büro makineleri üzerine.Aylık 4000 lira kazanıyorum de.

• anlaşırsanız olur kız kleopatra değilki

Yükleniyor...