• Sor
  • Bence

Affetmek ve unutmak iyi insanların intikamı mıdır?

Affetmek ve unutmak iyi insanların intikamıdır...?Bu Soru bana biraz garip geliyorr,? anliyamiyorum bu soruyuu..Benim iciin affetmek bir Intikam ddgldiir,.?Bu nedemek oluyoorrrrrrrr...cevapLAR BEKLERIM LUTFNNNN! tskrr

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• unutmakla karıştırılmaması gereken eylem. bir çok insan yaptığı hata bağışlandığında o hatanın yaratmış olduğu hisler ve sonuçlar da unutuldu, silindi zannederek büyük bir yanılgıya düşer. oysaki affetmek sadece kabul etmektir, karşı tarafı hatasından ötürü daha fazla yargılamamaktır ama unutmak asla değildir.Ve affetmek sadece hakedenedir...

• Kadin affeder ama asla Unutmaz

Erkekler Ne Diyor 22

• yani affederek karsındakini utandırmak babında sölenmiş bi söz sanırım

• İntikam kelimesi mecazdır orada. Daha doğrusu iyi insanlar intikam almaz. Yaptıkları şey hoşgörüyle karşılamak, affetmektir, eğer karşısındaki kötülüğe devam ediyorsa sohbeti kesmektir. Affetmiş ve sohbeti kesmiş... İntikam kişiyi de esir alır ve belki kendi sonunu hazırlar ama affetmek ve unutmak kişiyi o beladan uzak tutar ve hayatına yeni bir sayfa açar...

• unutmak intikam değildir .unutmak iyi insanın onu istemeyen kişiyi rahatsız etmemek ya da üzmemek için istemeyek seçtiği bir yoldur kısaca

• affetmek ve unutmak silmenin uzuncası sildim bitti elbetteki intikamdır

• ''Affetmek ve unutmak iyi insanların intikamıdır.'' Ortada bi soru göremiyorum açıkçası ama aforizma olarak ele alırsak benim için de geçerli değil. Ufak tefek şeyleri bi kenara bırakıyorum. Büyük hataları affetmek ve unutmak bana göre genişliktir. Gerekli cevabı vermek, hakkını sonuna kadar savunmak gerekir ayrıca da öyle herşey unutulmaz. Velhasıl kelam her türlü şeyi affetmek, unutmak genişliktir.

• ben ıyı bı ınsanım ama affetmek ıyı kalplı oldugum ıcın unutmakta ıyı kalplı oldugumdandır bır kısıyı cok sevıosan ona tapıosan bazen unutmak en ıyı yoldur yoksa kendı kendıne ıskencedır yanı

• affertmek intikam değil en büyük erdemlerden biridir.herkes kolay kolay yapamaz.unutmak ise işin kolaya kaçılan kısmıdır.herkes unutur ama herkes affedemez...

• evettt... ama ben 4 sene sonra affetimm cunku utansin diyee.. ama unutmak icin affetim..' Icim artik rahat etsin diyee

• Öncekileri Göster
    • :))) eh yanii.

• o zaman sorun çözülmüştür umarım :)

• --o kadar iyi bir insanım ki seni bile affediyorum-- durumu her zaman affedilenin yüzüne çarpar. affeden bu durum hakkında çok dikkatli davransa bile affedilen o duyguyu hep hisseder.

• 1 dakika. engin felsefi bilgilerime inmeye çalışıyorum. ohm. ohm. tamam cevabı biliy... error 404 not found.

• derin bi soru...saygiyla egilip,ustadlardan cevap beklerim.

• bu sadece bir söz

• Aynenn affetmek bir yuceliktir neden intikam demisler bende anlamadim soruyu sorana sormak lazım:)

• Affetmek ve unutmak pasif ve korkak insanların kaçışıdır..

• Affetmeden unutmak , karşılaştığında yüzüne nefretle bakmak yada görmemezlikten gelmek güzel bir intikamdır :)

• aynen!

• Bencede.

• affetmek intikam anlamından ben şunu çıkarırım karşındaki insan bi hata yapmıştır ve sen affederek onun seni tekrardan kazanması için bi şans tanışmışsındır ancak karşındaki kişi seni her gördüğünde aklına yaptığı geleceği için vicdan azabı çekecektir ve içi gidecektir intikam derken benim aklıma bu geliyor.

• Söylediğin şey bir kere soru değil... Bir tanım... Bunda anlamayacak ne var... Affetmek herşeyin eskisi gibi olacağı anlamına gelmiyor... Affederek karşındaki kişiyi sana yakın tutuyorsun yakın olup unutarak da ona acı çektiriyorsun... Bunu da iyi ve akıllı insanlar yapar... Yani elini kana bulamadan... Akılsız insanlar da karşısındaki kişiye zarar vereyim derken hayatını karartır bunun farkına bile varamazlar... Bilmem anlatabildim mi arkadaşım...

• affetmedim ama unutmaya çtimalışıyorum .. ha bide intikam işini allaha havale ettim

• ağzını burnunu kırmak en iyisi .

• :)

• O senin unuttuğunu sanacak ve düşündükçe kendi içinde ezilecek. "Ben bu insana bunu bnu yaptım ama o genede beni affetti" deyip senin büyüklüğünün karşısında yok olacak...Olay bundan ibaret. Hı bi' de yüssüzler var ki hiç sorma. Arsız insanları affetsen, aynısını tekrar yapar.

• ha okeeee iyi anlatttin

• Mükemmel, bravo.

• Intikam soguk yenen bir mezedir gibi Buda manidar bir soz

• Affetmek rahatlamaktır kabinden büyük bir yükü atmaktır yoluna devam etmektir ve en zoru da budur bunu başabilirsen gerçek huzura armiş olursun ama intikam almak aldığın sürece sana biraz haz verebilir sonrasında ona duyduğun nefret yüzünde halen huzursunz öfkeli ve kötü olursun afffetmek ve intikam almak budur.

Kızlar Ne Diyor 13

• bencede değildir.. ama unutmak olablir

• bence neyi ve kimi affettiğine bağlıdır bu ...

• Affetmek ve unutmak intikamin kralidir :) cunku karsindaki kisiye artik onem vermediyini gosterir..

• Bu benim her zaman yaptığım şey. Seni üzen kalbini kıran insanın seviyesine inmiyorsun siliyorsun unutuyorsun. bu da onu öldürüyor zaten yok sayılmak acıtır her zaman en iyisi unutmaktır! :)

• :)) intikam almak isteyen biri için bunlar intikam değildir aslında.

• Ya çok boş bu affetmek konusu. Çünkü bu bir gerçek ki her ne olursa olsun 'eski sevgiliye dönmek aynı kitabı okumaya benzer.' Bu yüzden hiç uğraşma derim ben. Zaten seni kırmış ki affetmeni istiyor. Neden kırıyor ki ne haddine. Unutmaya gelince hayatına biri dahi girse unutulmuyor arkadaş unutulmuyor tek sıkıntı bu. !

• Unutmak o insanın artık senin için hiçbirşey ifade etmemesi demek, değmezmişini yaşatıyorsun. Unutmak da affetmekde güçlü, büyük insanların işidir.

• tamam affetmek ve unutmak iyide..karşı taraf bunuda takmıyor

• evet eski sevgilini sana yaptıkları herşey için affedebilirsin ve öylece hayatından çıkarırsın bir kaç aya kadar unutursun şahsen beni çok üzen birini bi kaç ayda unutuyorum neyse onu unutup hayatına kaldığın yerden devam edebilirsin bu bence senin onu unuttuğunu görmesi ona en büyük acı olacaktır zaten belki de bu sefer o seni unutamayacak belli mi olur

• hepsi yalan...

• Affedip onun altında ezmek, vicdanıyla alt üst etmek anlamında bu söz..

• Hm...

• Bence onu affedip al bak senin gibi değilim demek ama ben kendimden bahsetiyim ben afetsem bile unutamiyorum elinmde değil hep karşı tarafin yüzüne vururum

• Aynen ben dun 4 seneki eski Sevdgmi affetim seni dedim ama uzak dur dedimm.. ben eskisii dglmmm dedi ama kalbm yinede uzak duramiyor:$ ... ama susuyorum cunku susmak bnim icin en buyuk intikamdir

• Çok seviyorsun :)) naparsan yap kiyamam

• : )

• affederek karsındakını utandırıyosun dogru ama su an ıcınde bulundugum psıkolojıde affetmekten cok benı uzen herkesın canına okuyasım var.

Yükleniyor...