• Sor
  • Bence

Evlilikte yaş farkı, kızın erkekten büyük olması sorun yaratır mı?

Arkadaşlar ilişkide kızın erkekten büyük olması sizce sorun teşkil eder mi? Özellikle evlilikte. bu konudaki düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.Not: benim kız arkadaşım benden bir buçuk yaş büyük. yüz görünüşü daha olgun büyük gösteriyor. bense tam tersi yüzüm beni küçük gösterir :) bugün bir akrabam resmini gördü bayağı büyük gibi şöyle de böyle de biraz memnuniyetsizliğini dile getirdi, pek beğenmediğini de düşündüm o yüzden merak ettim.

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• bak olay kesinlikle sizde bitiyor.nice sizin birbirinize sevginiz ve saygınız önemli olan.yaşı düşünmeyin eğer seviyorsanız. ama bayanlar erken yaşlanır siz erkeklere göre.ilerde çıtır kızlara kaymayasın ;) (ha bana sorarsan 1.5yaş dediğin nedir ki?) o senden 1.5 yaş daha küçük olsa daha mı çok sevecektin sanki? siz yeter ki birbirinize olan aşkınızı kaybetmeyin daha ne sorun olabilir ki?:)belki de sen şimdi diyorsun ki ben seviyorum benim sevgimden şüphem yok ama çevremdekiler de maşallah pek yakışıyorsunuz desin istiyorsun bi yandan. çok doğal.. insanlar büyük olduğunu görünce hemen bi burun kıvırma eğilimindeler. sor onlara gerçek aşkın nolduğunu bilip bilmediklerini. kendinden küçük ama ha bire didiştiğiniz,anlaşamadığınız bi sevgilin olması mı, yoksa 1.5yaşçık büyük ama ruh ikizim diyebileceğin,onu zaten her halinle kabul ettiğin birisi mi?onun için sorun olur mu olmaz mı diye sorman gereken tek kişi sensin;)

• "insanlar büyük olduğunu görünce hemen bi burun kıvırma eğilimindeler. " bu sözün çok doğru yazdıklarında haklısın teşekkürler ;)

• rica ederim:) biraz içini rahatlatabildiysem ne mutlu bana :)

Kızlar Ne Diyor 9

• Sanırım senın derdın yaş değil.. Akrabanız kızı beğenmedı ya seni aldı bir düşünce...!

• galiba :S ahım şahım güzelliği yok bunu bende kabul ediyorum ama hoş sevimli ve çok iyi bi insan ki bu yetiyor zate ama dediğin gibi bi düşünce aldı beni

• İyi düşün o zaman...Yaşından bahane çıkarma... Sen kızın tıpıne takıksın şu an.. kalbıne sor hayatın boyunca mutlu olacagın ınsan mı dıye..
      gdedıklerını takıyorsan sende onlar gıbı dusunuyor olabılırsın..
      Mıllet senden buyuk dıye degıl sadce kızın tıpınden dolayı begnemıyorlar sanada ordan bahanelerını ıletıyorlar. Yoksa kımse 1 yaşı takmaz buna emın ol..
      Yıne ıs sana kaldı sevdıgın ınsanı dunyanın en guzelıne degısmıyorsan onu sevıyorsun demektır. Kusurları olsa bıle... Yaş bahane...

• Tabi sorun olur, ben senden büyüğüm benim sözümü dinle der, dalga gecer :PŞaka :) Erkek arkadsımla aramıza nerdeyse 2 yasa yakın fark var ve biz bunu tanısdıktan 2 sene sonra ögrendik.. ve ben nerdeyse ondan bile küçük gösteriyorum.. Ee ne yapalım şimdi yani ayrılalım mı? :P

• Allah mutku mesut etsin ya ne kötü o ayrılık kelimesi :) sen büyüksün küçük gösteriyosun o büyük daha büyük gösteriyor yapı işte :)

• Gerçekten öyle :) tesekkür ederim, sizede mutluluklar dilerim

• Sen takmadığın sürece sorun olmaz anlaşabildikten sonra hiç önemi yok

• Sadece bir buçuk yaş(buçuğu ne oluyorsa?) Siz birbirinizi sevdikten sonra geri kalanın ne düşündüğü önemli mi?Sanırım sen de rahatsızlıkduyuyorsun ki takıyorsun bunları kafana bence önce kendine sor

• Kız sizden 1 yaş büyükmüş bence abartmayın hem yaşla ılgılı değilmişdemek ki büyük göstermek ,sonucta sizde çok küçük sayılmazsınız sizin yaşlarınızdabiri neticede,

• yaşım 24 yanlış o yuıkarıdaki

• Sen beğenion ya yeter.Yaşı geç ya akıl yaşta değil baştadır.Anlaşıyorsanız boşver başkalarını veya yaş farkını.

• ben istemiyorum benden küçük ama çerez niyetine olabilir ;)

• Yaş farkı çok yok ama kız için üzüldüm zaten doğumda 10yaş daha fazla göstericek ilerde seni kıskanabilir.

• doğum kadını yaşlandırmazmış aksine genç görünmesine neden olurmuş kendine bakan kişiler için geçerliymiş galiba geçen öyle bişey okumuştum :)

• erkekğin yaşının büyük olması gerekmiyor ki her zaman.böyle bir kural yok.

Erkekler Ne Diyor 8

• Yaşın 30-35 arası onun yaşı da 32-37 arası olması lazım. 32 ile 37 arası yaş aralığı doğruganlık arasından acaip değiştiği dönem bir hatunun. 32 yaşında tüp bebeğe gerek olmadan hamile kalma olasılığı %80 iken 37 yaşında %30lara düşüyor ve 1 sene veya daha uzun süre uğraşmak gerekiyor hamile kalmak için. Evliliğin en önemli sebebi de çocuktur bana göre o yüzden bunları da düşün. Ama sen 30 o 32 ise ve hemen çocuk yapacaksanız dert etme veya çocuk istemiyorsan. ama 3 sene sonra fikrin değişirse dönüş yok.

• valla 4-5 deseydin sorun olur dicektim.. çünkü kadınlar daha çabul çöküyor.. sen 35 yaşında yakışıklı bi erkek olduğn zaman karşı taraf 40 yaşında buruşmaya başlamış olucak beğenmiceksin.. ama 1-2 yaş sıkıntı olmaz bence..

• bir buçuk yaş fark sayılmaz... hem aranızda 10 yaş fark olsa ne olur siz birbirinizi sevdikten sonra... ama toplum nedense dert edinir. bir de erkekler genelde pek istemez kendinden büyük kadını, hatta biraz küçük olsun ister çünkü kadının doğurganlığı 40lı yaşlarda sona erer, bir de doğumlardan dolayı kadın erkeğe göre biraz erken göçer, her doğum aslında kadını biraz yaşlandırır.

• Kızın erkekten büyük olması evlilik öncesi sorun teşkil etmeyebilir ama evlilikte sorunlar çıkacağı aşikardır. Ama 1,5 yaş büyükse sorun çıkmaz. Sen seviyorsan mutluysan akrabanın görüşü seni ilgilendirmez dostum ;)

• Bayanlar 10 Yaş büyük olmasını düşünmüyor bile. Erkek olmanın sıkıntıları bu olsa gerek.Mutluysan sorun değil. Beş yaş farkı ile mutlu evlilikler biliyorum. Ömürünü verecek olan sensin. Biz değil.Seviyorsan kimsenin görüşü önemli değil.

• hiçte yaratmaz eşim benden 4 yaş büyük dahada iyi oluyo hatta erkekler değil asıl kadınlar geç olgunlaşıyo...

• süper yorum beğendim

• 1.5 fazla bir fark degil ama ben yapamazdim

• yaş farkı sorun olmaması lazım. kafa yapınız uyuşmuor mu?

• ufak tefek sorunlar hariç uyuşuyoruz anlaşıyoruz

• iyi o zaman :) no problemo.. yola devam.

Yükleniyor...