Otel ve pansiyonlarda kalan çiftlerden evlilik cüzdanı isteniyor mu?

Erkek arkadaşımla haftasonu bir yerde kalmak istiyorum. Otelde veya pansiyonda bir erkekle bir bayanın aynı odada kalmasına izin verilmiyormuş diye duydum. Gerçekten böyle birşey var mı? Evlilik cüzdanı mı istiyorlar?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Evlilik cüzdanının bir işlevinin kaldığını düşünmüyorum... Ha bu soruyu sadece meraktan soruyor da olamazsın diye düşünüyorum. Hiç yeltenme derim de benim dememle olsa...İstenir mi istenmez mi bilemem. Ama benden isteyeni terletirim. Ha öyle bir pozisyonda bulacağımı sanmıyorum kendimi ama, ayrı konu.Şu anki yasalara göre "zina" serbest, yasal. Yani reşit insanlar istedikleri gibi çiftleşir. Hiçbir engel ve sınır yok... Yani hiçbir otel veya pansiyon evlilik cüzdanı sorma yetkisine sahip değil. Kız arkadaşımı çatır çatır becerecem odada az sonra sende dinleyeceksin deseniz bile o odayı size kiralamak "zorundalar". En azından yasalar böyle diyor... Aksi taktirde cezası var ha. Tabi kim şikayet eder oda ayrı konu...İçki yasak, internette cinsel içerikli sitelere girmek yasak, ama zina serbest. Ne güzel dimi... "Durmak yok, yola devam" mı diyorlardı kansızlar ne diyordu?

Erkekler Ne Diyor 15

• Hayır istenmiyor.

• Otelde kimlik istenir ve emniyete hergün ayrı kayıt verilir.Evli olma şartı da yoktur.

• gideceğin yere göre değişebilir standart yerlerde istemezler ama tutucu bir yere gidersen keyfi bile isteyebilir.Düzgün bir yer seçin başınız ağrımasın.

• otelde isteniyo ama pansiyonların % 90 nında istemezler isterlersede bi oda sana bi oda erkek arkadaşına

• Sadece kültür açısından söyleyeyim bari, bilginiz olsun 3-4-5 yıldızlı oteller evlilik cüzdanı istemez. Nedenine gelince ise; 3 ve yukarısı yıldızlı oteller turistik otellere girer ( yani en basiti minibar, alkol vs bulunur ) turistik otellerde evlilik cüzdanı istenmez. Adı üstünde turist niteliğiyle giriyorsun o otele, yasaldır.1-2 yıldızlı ve pansiyon tipli yerlerde evlilik cüzdanı istenir, yasaktır.Ha işin diğer noktası ise; evli olmadan almayan; 3-4 yıldızlı otellerde vardır. Prensip ve kendi kriterlerinin meselesi. Ayrıca bir o kadarda evlilik cüzdanı olmadan alan; 1 ve 2 yıldızlı otellerde vardır. Buda yaşam felsefesi Yani herhangi bir 3 yıldızlı otele rahatlıkla gidebilirsiniz.( bildiklerinizi söylemekten utanmayın )Umarım açıklayıcı olmuştur.

• soruyu soralı bi sene geçti :))))))))

• Yakında böyle bir konu açılacaktır çoğu kişinin aklına takılan soruyu sordun bunun geçmişi geleceği olmaz :D

• Turistik otellerde evlilik cüzdanı gibi bir zorunluluk yok.

• Oteller ister... Ama kaliteli elit oteller asla istemez...Motel ve pansiyonlarda istemez ama boş yer sorarken kuracağın samimiyete orantılıdır...Ve tabiki cüzdanına...Pansiyonlarda % 97 oranında evlilik cüzdanı istemezler...

• hımm peki önerebileceğiniz bi yer varmı şilede vs?

• Kesinlikle... Şile değilde ağva tavsiyem olur...

Tesadüf motel... Esma hanım işletmecisidir... Dilersen cep telefonu numarasınıda verebilirim :)))

Ara görüş kesinlikle her konuda yardımcı ve güler yüzlü bir işletmedir...

Tavsiye ederim...

• evet otel yada pansiyon soyadının aynı olması yada evlililk cüzdanı filan istiyolar saçma saçma. bunlara resmi yerler öğretmen evleri gibi gibi yerler

• semtıne gore degısır ıstemezler buyuk yerlerde.

• Genellikle istenmiyor diyelimki gittiğiniz yerde istediler e canım tek otel veya pansiyon onlarmıgider bi başkasında kalırsınız arkadaşlarında dediği gibi yaşınız tutması yeterlisizden sadece kimlikleriniz istenicektir tabi bide oda ücretiiyi eğlenceler

• bir çok iyi otel istemez. ancak ucuz otellerden bir kısmı, sadece fuhuş amaçlı olduğundan piyasayı kapattığınızı düşünerek sorun çıkartabilir. bir de, otel sahibinin düşüncesi önemli tabii. ancak, bazı ucuz otellerin kimlik istememesi suistimal edildiğinden, polisle başı belaya girebiliyor ve arıza çıkarmaya başlayabiliyorlar.

• Bende yakın tarihte Konya'ya gideceğim.Burada kız arkadaşım ile kalacak yer arıyoruz şimdiden.Fakat evlilik cüzdanı isterler mi istemezler mi bilgimiz yok ..

• küçük şehirlerde genelde sorun çıkar. ama büyük şehirdeysen ve yaş problemin yoksa sorun olmaz.

• yaş tutuyorsa problem yok...kimlik istemelerinin sebebi engel olmak değil,kalanları tanımak ve gerektiğinde polise bildirmek için... gerektiği derken; polis tarafından aranan kişilerden mi? terör suçlusu veya hapihane firarisi mi? gibi durumlardan dolayı polise bildiriyorlar,onlarda GBT denen bilgi işlemi gerçekleştiriyor ve kişinin bilgisayarda sorgulamasını yapıyorlar... polis tarafından aranan kişilerden mi derkende; cinayet zanlısımı?.. tecavüz,gasp,darp ve hırsızlık suçlusumu?..artık aklınıza gelebilecek polisiye vakalar işte...

• ... Yaş tutuyor mu?

• 21 yaşındayım

• ... GBT niz temizse sorun olmaz.Aksi halde sizi supriz bekliyor olacaktır.

Kızlar Ne Diyor 4

• Semtten.semte degisiyor.

• 10 ay öncenin sorusuna nie cevap werion :D

• :( canli yayinda gordum. :(

• yaşın tuttuğu sürece sorun yok eğer istanbulda isen istiklalde ufak oteller isteyebilir çünkü fuhuş çok var. taksimdeki turistik oteller yaşa bile bakmıyor bir gecesine 400 lira verince sorun çıkmıyor.

• Siz nerden biliyorsunuz? :)

• tecrübe.

• şu ana kadar hiç isteyen bir otele denk gelmedim. hele ki ege taraflarında

• Evet istiyorlar

Yükleniyor...