Amonyak kokusu niçin kadının çenesine vurur?

MarquisDeSade
Özellikle restoran, düğün salonu, club, bar, cafe gibi yerlerde kadınlar tuvaletinde bayaa bir sohbet döndüğü olur.

En azından koridordan geçerken buna tanık oluruz erkekler olarak ya da kız arkadaşımız gelir "tuvalette bir kızla şunu bunu konuştuk" diye anlatır. Hatta bu tür sitelerde, o geceki güzel elbisesiyle bar ya da restoran tuvaletinde kız arkadaşına poz veren kız resimleri görürüz.

Biz erkekler tuvaleti amacına uygun olarak kullanıp sonra elimizi yıkayıp çıkarız hiç kimseyle konuşmadan. Hatta TIP oynarız tuvalette.

Çişteki amonyağın kokusu kadınların tam tersine çenesine vurup onları tuvalette konuşturuyor. Sizce niye böyle oluyor?
Amonyak kokusu niçin kadının çenesine vurur?