Sevgiliye güvenmek ne demektir? Sizinde bu duyulan güvenden rahatsız olduğunuz zamanlar oldu mu?

Şu ana kadar ki ilişkilerimde hep geldiğim nokta bu oldu! Karşımdaki insana inanılmaz güven veriyorum, ben nereye gidersem gideyim, ne yaparsam yapayım, içleri hep rahat oldular. Aynı şekilde kısa bir süre sonra evlilik lafları ediliyor (onlar tarafından) ve o flörtün cazibesi kayboluyordu, çünkü yanımda rahat, kendileri gibi hissediyorlardı (hatta biraz fazla). hatta o güven duygusundan sanırım kaybetme korkusu yaşamıyorlardı belkide bilemiyorum. Şimdi bu kötümü diyeceksiniz, inanın bende bilmiyorum. ama rahatsız eden birşeyler var, tabi ki sevgilimin yanımda rahatsız olmasını istemem ama ne bilim o ilk başlarda ki heyacanın çok kısa sürede ölmesi, ve artık eşiymiş kadar benim yanımda rahat etmeleri huzursuz ediyor beni, çünkü ben ole olmuyorum ya da ne bilim mesela yurtdışına gidicem yakında 3-4 sene kalıcam, Türkiyeye gidip gelicem ama neticede okulum orada. Sevgilim o kadar rahat ki bu konuda, bu beni deli ediyor. Aaramızda bir sürü sorunlar oluştu son zamanalrda, ama adam gideceğim için azcık bile endişe etmiyor, bense evet gidince sorunlarımızın artmasından korkuyorum, en önemlisi kendimin bu ilişkiden vazgeçmesinden korkuyorum ama o rahat, inanılmaz güveniyor bana ve bu beni deli ediyor, azcık endişelenip daha özenli olmasını istiyorum mesela ama sanki adam 40 senelik eşini yolluyor. Sizde böyle şeyelr yaşıyormusunuz? aslında konuşulurken güzel dediğimiz (güven gibi) olayın yaşamımızda sizi rahatsız dönemler oluyor mu? Sizin sevdiğiniz kişinin size bu kadar güvenmesi hoşunuza gider mi? ya da siz güvenir misiniz?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bu durumun aynısını bende yaşıyorum.Aslında insan kendi içerisinde bunu düşündüğü zaman gurur duyuyor.Ama karşı taraf bunu bazen çok abartıyor.Sanırım bunun dozunu tutturamıyoruz kendimiz merak ettirmeyi başarırsak az da olsa bu durum onlarda farklı bir izlenime neden olabilir.Yapılan faaliyetleri anında anlatmazsa kendimizi özletirsek özlem duygusu ağır bastığı zaman merak duygusu dahada artıyor.O insanların her an bizi kaybedebilecekleri hissini verirsek yer yer bu onların bu kadar rahat olmalarını engelliyor.

• merak etmemesi degil asil sorun, (simdiki erkek arkadasim), sorar mesela onun ilk kez duydugu bir arkadasimla goruseyim nufus kagidini sorar resmen, ya da ozleminde otesinde ne bilim asiri guven ozensizlik getiriyor erkekelrde. mesela ben hala onunla bulusurken herseyime dikkat ederim, suslenirim ya da tartistiktan sonra hosumuuza gidicek birlikte yapicagimiz seyler bulmaya calisirim sogumayalim diye, ya da cok uzun sure ayri kaliyorsak onu dusundugumu belli eden seyler yaparim ama kar

• Öncekileri Göster
    • tesekkurler

• rica ederim.

Erkekler Ne Diyor 2

• ben hayatta güvenmem, ve bana da o kadar güvenilmesini istemem. çünkü sonsuza kadar sürecek yanılgısı insanları rahatlığa itmektedir. kaybetme korkusu ilişkinin kamçısıdır diye düşünürüm her zaman.insanı bencillikten uzak tutar. heyecanı arttırır. her gün kalktığımda o günün bana neler getireceğinden emin olarak yaşamak kadar sıkıcı bir şey var mıdır dünyada...

• aslinda olay su, kendileri olduklarinda, o hallerini sen sevmiyorsun, bunun guvenle alakasi yok, ayni kisiler kiskanc guvensiz de olsalar ayni hissedecektin bir sure sonra

Kızlar Ne Diyor 4

• Güvenmekle başına birşey gelmesinden korkup endişelenmek arasında çok fark var..Güvenmek bence, nereye giderse gitsin onun seninle olduğunu bilmektir bence. Bunun rahatsız edici bir tarafı yoktur bana sorarsan..

• evet bende soylediginiz gibi dusunuyorum, yani nereye giderse gitsin seninle. ama bunun yanissira, bundan o kadar emin olunuyor ki, anne gibi davraniliyor (yani ne yaparsa yapsin, ne derse desin, anne hep seninledir ya bazen istemedende olsa hircin davranirsin ama onun sevgisinden eminsindir). aynen, o bana nasil davraniirsa daransin, iliskimiz nasil olursa olsun, benden o kadar emin ki bu onda bana karsi ozensizlige sebep oluyor. yoksa endiselenmek, merak etmek farkli .

• Bunu ona sorun, benim için hiç endişelenmiyor musun diye. Asıl cevabı o verecktir..

• Anlattığın açıdan bakınca hak vermemek elde değil. Her zaman güveni savunurum ama bunun kaybetme korkusunu yok edip rahatlı ğa dönüştüğünü de bilirim iki ucu b.k lu değnek gibi ortasını ayarlamak sa çok zordur. Ben eşime o derece güvendim hiç şüphe duymadım yakın bir zaman da da bir kadının eşime açık ça asıldığını öğrendim her ne kadar eşim den karşılık gitmese de içime kurt düştü kontrol altın da tutmaya başladım şu durum da eşimin bir yanlışı yokken bile bu kadar şüpheye düşmem bu işin ortası olmadığı nı gösteriyor. Onun için aynı karşılığı görüyorsan güven verici olmanın teyfini sür ufak bir şüphe bile karşına bir paranoya çıkarabilir

• sevgiliye güvenmek gerek tabi ki, sonuçta ilişkiler güven üzerine kurulur biraz da ama aşırı güvenmek ve bu kadar rahat davranmak hiç akıllıca değil. ben çok zor güvenirim, mesela bana bi şekilde aşkını kanıtlayıp, beni inandıramazsa biriyle sevgili olmam. sevgilime de güvenirim ama bi sınırı vardır tabi ki. böyle bi sevgilim olursa da, anlattığın gibi, yakın zamanda ayrılmak gerekir derim. çünkü açıkca bunu konuşmak istesen, anlamayabilir.

• Bana durumu fazla kurcalıyormuşsunuz gibi geldi. Size güvenmesinde rahatsız olacak birşey göremiyorum, geleceğe dair paranoya yaparken de yaşadığınız anı kaybediyorsunuz.

• paranoya degil bu, o boyutta degil yani. yazdim dogrumu degilmi emin degilim. ama sevgilimin bunun arkasina siginip asiri rahatligi rahatsiz ediyor beni, benim ona gosterdigim ozeni gostermesini istiyorum. bu benden suphelensin su bu anlaminda degil, eger uzak kalirsak, benimle ilgilenmezse, vs vs beni kaybedebilecegi riskini almasini istiyorum, yani o kadar guveniyor ki o ne yaparsa yapsin ben anlayis gosterebilirim, nereye gidersem gideyim, aramiz nasil olurusa olsun baskasina bakmam, ondan va

• Öncekileri Göster
    • sorguluyorum zaten :) ama nedense kavga ile bitiyor. anlamiyor soylemek istedigim seyi. ayrilma konusu bu konu gecti bana tepkili o konuda, iliskiyi onun ayakta tutugunu dusunuyor. cunku ben bir sure pes ediyorum, ayrilalim demesemde pes ettigimi dile getiriyorum ama iste bu iliskimizde yanlis yaptigim birsey cunku simdi iliskiyi ayakta tutanin kendi oldugunu saniyor :) super kahraman oldu beyimiz :) sanirim gidene kadar bunu dile getirmicem gidince gorucez nolucaz. ama hep mi ayni olur :(

• tum iliskilerim ayni noktaya geldi hep... evlenilcek, iyi aile kizi,guveilir, koy kenara. kendimi ole hissetmeye basladim :( ama o askin getirdigi heyacan, sevdigin icin cabalamak, guvenmek ama bunun yanisira icten ice onu tekrar kazanmaya calismak, kaybetmekten korkmak olmasa bile herseferinde kendine daha cok baglamaya calismak. yani aslinda bole bisi yokta benmi hayal goruyorum :(

Yükleniyor...