• Sor
  • Bence

Kaynanamla aynı evde oturmak istemiyorum. Kaynana sendromuna çare var mı? :(

Haftaya sevdigim adamla ilk adımı atacağız inşallah. İstemeye gelecekler ama baştan beri annemle oturalım deyip duruyor. Öncelerde tepki göstermedim ama cadıyı tanıdıkça korkmaya başladım. Çünkü herşeye muhalefet ediyor. Saygıdan sesimi çıkarmıyorum. Bazen annesini uyarıyor ya da kadın farkına varıyor ama sizce ne yapmalıyım? Ben o kadınla aynı evde oturmak istemiyorum? :(

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• baştan söyle, oturak istemediğini ve hatta evini uzak yerde tut. kafan rahat etsin istoyrsan, saygıdan sustukca üstüne kara bir bulut gibi çökmeye baişlarlar o yüzden içinden geleni söyle saygı çerçevesinde güzellikle, yine anlamıyorsa konuşma o konuşsun sen dinleme, kötü cevap vereceksen hiç bir şey söyleme ortamdan uzak dur, aynı evde bu şekilde yaşacaksan, bunlaımlı şekilde bence hiç yaşama, gerekirse

• :( off

Erkekler Ne Diyor 7

• Annesini köye göndersin :)

• köyleri yok :)

• Ben çok gelin gördüm kaynanasını canından çok seven :) Ama kaynanada gelinini seviyo karşılıklı.Bazısı var nemrut suratlı evlat olsa sevilmez cinsinden şer yuvası :) seninki öylemi. Öyleyse yandın :)) Her işine karışır,Soluğu baba evinde aldırır iyi düşünmeli

• Gülü seven dikenine katlanır. Ya kadınla yaşamayı göze almalısın ya da ayrı eve çıkmak istediğini belirtirsin. Bunu konuşmalısın ama kadın sıkıntı doğurmayı kafasına koymuşsa nere de yaşarsan yaşa farketmez.

• sevgilim kararlı herşey güzel olucak sanıyo

• O'nun açısından güzel olur elbette. Hayırlısı, fazla takma kafana Allah başka dert vermesin.

• amin

• Zaten aynı evde oturmanız doğru değil.Aynı evde oturduğunuz taktirde herşeyiniz kısıtlanacak,karı koca hayatı yaşayamayacaksınız,kocanız size hediye alsa dert,yemeğe çıkarsa dert,sinamaya gitseniz dert,gezmeye çıksanız dert,başbaşa sarılıp da kanepede film izleseniz dert(izleyemezsiniz ama)tatile çıksanız dert dert oğlu dert.Bunlar sadece evlilik ilişkileri.Birde diyer sorunlar var.Sabahları erken kalkmak zorundasın,her canın istediğinde dışarı çıkamazsın,arkadaş çağıramazsın,çay partisi veremezsin,günlere katılamazsın,alış veriş yapamazsın(kıyafet,giyim,takı,vs.)şu an taze olacaksın yavaş yavaş bayatlamaya başladıkça ufak tefek laf sokmalar,iğmalı konuşmalar,mutsuzluk,hüsran,acını içe gömme,kocana yaptığın her hareket gözlenir,hizmet etmende sürekli eksiklikler aranır işte benim oğlum şunu sever ,bunu sever,akşam yemekten sonra çay içir,hadi gelin şunu da yap kocana, aaaaa kızın sen kocanla nasıl konuşuyorsun,dizlerine yatıp saçlarını okşatamazsın,göğsüne yatıp kalp atışlarını dinleyemezsin,kocana anlatırsın bir iki üç ya sonra annen kocana şikayet eder ufak tefek sorunlar derken bu sizin hayatınıza farklı bir yön vermeye başlar.Tabi seks yaparken bile sorun.Uzun lafın kısası evililiğin gereklerini yerine getiremezsiniz ve sizin için rutin hatta monoton bir yaşam başlar.Kocanıza gelirsek o sabah çıkar akşam gelir yemeğini yer çayını içer geçer tv karşısına sonra işi bitince yatar.Olan sana olur.İçini karartmak istemem ancak kesin ve sert bir şekilde tavrını koy ve asla kaynanan ile aynı evde kalmayın.Yukarıda yazdıklarımın belki bir kısmı olmaz ama emin ol büyük bir çoğunluğu gerçekleşir.Senin yaşayacağın hayata sen yön veremezsin ve sürekli kontrol altında olursun.Yazık etme kendine bu askerlik değil ki 15 ay dert çek sonra özgürlüğüne kavuş.Bu yıllar sürer ve inan yıpranırsın.Bir ömür boyu mutluluklar dilerim.Saygılar.

• hahahhahha öyle bir anlatmissinki sanki esir kampina gidiyor ((: kizin oturacagi varsa da oturmaz artik

• Öncekileri Göster
    • İnanın burda benim yapabileceğim fazla birşey yok hani süper zengin olsam da size bir daire versem alın oturun diye:))o da olmıyacağına göre.Ben eyer kaynanan ile oturduğun zaman olabileceklerden evliliğinin nasıl etkileneceğinden dilimin döndüğünce yazmaya çalışıp, sana yardımcı olmak istedim.Artık nişanlını ikna edip edememek sana kalmış,tekrar söylüyorum çok yanlış yaparsın.Senin ve diyer evlenecek insanların üzülmelerini istemem.Saygılar.

• mersi:)

• Aynı evde oturacaksanız... Yinede sen bilirsin fakat, hiç mutlu olamazsın be güzelim. Tek iktidar mercii kaynanan olacak..Ailenin net tavır takınması Tabii bundan önce de senin sevgilinle etraflıca konuşman lazım!

• ana kuzusu:(

• Sonuçta ailesiyle gelip seni ailenden isteyecek.. Senin ailenin tavrı çok önemli.. O seni kandırma veya ikna etme yolunu bulsada ailenin çekeceği engel kesin ve kati olacaktır!

• bncede

• Öncelikli olarak karşılıklı konuş.Başlarda tavrını göster.Baktın olmuyor en sonunda balkondan at gitsin :))

• evlerinde balkon yok:)

• o zaman önce balkon yaptırılacak sonra o balkondan atılacak :)

• :) zor oda annesinin arkasından atlar

• annesine cadi diyorsan uzak da olsan yakin da isin zor, anlayisli olmayi denedin mi peki?

• bn anlayışlıyım ama abla biraz cadı

• Öncekileri Göster
    • ee o zaman anasindan ayrilmasin bence o

• yazık yani aslında kadına da çünkü bana dioki napim oglum öyle dio bn elimden geleni yaparım kzım dio neyse saollllllllllll

• Kaynan valideyle anlaşmak zor değil. Biraz alttan almaya çalış. Kadın oğlunu kaybedıyor. Biraz empati kurarsan daha iyi anlayabilrsin. İstersen zor yoldan da gidebilirsin. Ama böyle bir hayat kurmaya çalışmak her iki tarafa da üzüntü verecek. Eşin arada kalacak.

• aynen katiliyorum. nasil insan kendi anne babasini alttan alabiliyorsa kayinvalidesini de alttan alabilir, ve sonucta karsidaki insan da canavar degil ya saygisizlik görmedigi sürece geliniyle gayet iyi anlasabilir.

• bn aynı mekanda yasamayalım demiyrm ama aynı çatı olmasın yoksa istedgi kdr gelsin gitsn hatta ona bile anahtar yaptıralım

Kızlar Ne Diyor 9

• canım evlendiğinizde aynı evdemi yaşıycaksınızki aynı evde kalmak istemiyorum diyorsun?

• evet

• Öncekileri Göster
    • annem yok dio

• o zaman güzelim mantıklı düşün sende sonradan pişman olma.

• oyyyyy sen fena haldesin açık açıkk asöyliim buna pek çare yok, tavır yaparsan daha fazla bela olur başına bence babannemle annemden biliyorum allah kurtarsın kardeşim

• saolllll cadııııııııı:)

• ne demek tatlım sen bir doğalafetzedesin ben hep iyi davrancam sana :D

• :)canım ya merak etme kayınvalide beter :(

• Tatlım balık baştan kokar. Başında söyleyeceksin, ipi verirsen ele gerisi corap söküğü gibi gelir. Bir çatı altında bir aile olur lafı bosa söylenmemiştir. Muhtemelen erkek arkadsın evin ya tek oğlu yada en son evlenen cocuk. Eger değilse zaten kaynananla oturmam asırı gereksiz. Ha su olur tabi, Allah var, elden ayaktan düşer, alırsın evine bakarsın, yarın bigün sizlerde yaşlanacaksın çünkü.. Ama sapa sağlam biriyse gerek yok arkadsım basından söyle. Yakın oturunda, aynı apartmanda bile oturmayın. Pişman olursun, çoğu kişide oluyorlarda zaten.. Kaynanalık yapmayanla mutlu mesut yasayanlarda vardır elbet ama senin anlattığın kadar muhalefetse zor gibi görünüyor. Pişman olursun. Gerekirse çaktırmadan aileni araya sok, istemesin sizinkiler.. En azından öyle görünsünler..

• evin büyükoğlu ama annesini çok seviyo ve kadında hep diyoki siz çalışn bn evinizin işini yapim yemek yapim bu ona cazip gelio ama neden evlendim ki o zman ne anladım madem öyle bnm yerime sen gir oglunun koynuna

• Öncekileri Göster
    • haklısın saol :)

• Rica ederim :)

• benımle aynı durumdasın :(

• :(

• cadı:)açıkça soyle ama annenle aynı evde yasamak ıstemıyorum demek yerıne bız evlenıyoruz sonuçta ben banyodan cıktıgımda annenle rast gelmek ıstemıyorum vs fılan de ve bısey dıyımmı sessız kalma saygı saygı bı yere kadar oda sana saygı yapmak zorunda

• haklısın o bir cadıııı:(

• Öncekileri Göster
    • aha saka yapıyosun:)kadının kocası yada baska oglu yok galıba sen ayvayı yersın onla aynı evde yasarsan

• yedim zaten ayvayı dengesiz yani bırak yeni çiftiz

• haha daha simdiden cadi diyorsun kadina? ayip be insan sevdigi insanin annesine bu yakistirmayi yaparmi? senin annen herseyine muhalefet olmuyormu annen hakkindada ayni seylerimi diyorsun? annenle ayni evde oturmak iskencemi sence yani?yada annene gösterdigin sevgi ve sayginin ceyregini sevdigin adamin annesine göstermeye gerek mi duymuyosun? unutmaki o kadin olmasaydi susan sevdigin adam da var olmayacakti.ayni evde oturma konusu sana bu denli itici geliyorsa en bastan bunu istemedigini söyle. hatta söylemek zorundasin cünkü sen kayvinvalide adayinin yerini coktan hazirlamissin 'cadi' konumunda biriyle de agziyla kus tutsa anlasamazsin, her söyledigi batar sana..

• saçmaldın ya kadını başta sevdim ama sert ve oğlunu bnden kıskanıyo bide seviyrm seni dio yalannnnn

• iş yokuşa varmadan konuş sevdiceğinle

• çok geç olmadan mustakbel eşinle konuş.. hatta baya geç kalmışsın. yada aileni sok devreye kızımızın ayrı evi olmasını istiyoruz desinler. bu devirde ne öyle..

• kocana senle aynı evde tek kalsak daha güzel şeyler yaşarız de ayrı eve çıkın:)

• :) söyledim güldü merk etme annem anlayışlıdır dedi

Yükleniyor...