• Sor
  • Bence

Aldatan erkek neden eşinden ayrılmaz?

Evet arkadaşlar size soruyorum. Erkek için özellikle sorum... Aldatan erkek, eşi durumu öğrendiğinde neden ayrılmayı kabul etmez? Barışmak için... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Dün akşam ne oldu bu ülkede? :S 10 saattir hep aldatmak üzerine sorular geliyor.Ben birşey mi kaçırdım? :S Sorunun cevabı ise, aldatan kişi orada eşini kaybetmek istemez.Çünkü kiminle aldatıyorsa eşini, onunla bir gelecek göremiyordur ve kurulu düzenini bozmak istemiyordur ya da geleceği düşünüp pişman olmuştur.Bu nedenlerle de, kişi ayrılmak istemeyebilir.

• Katılmıyorum erkekler doyumsuzdur :) Hem ütüsü yapılsın yemeği yapılsın ister ama akşam dışarda farklı meyve yemek cazip gelir :) Kandırmayın kendinizi :)

• Öncekileri Göster
    • Ben sadece bir süredir merak ettiğim soruyu sordum ve cevabını merak ettim erkekler erkek psikolojisini daha iyi anlar diye...
      Yoksa bekarım ben :)
      Cevap aklımdaki cevap ama. Teşekkürler.

• Rica ederim :)

Erkekler Ne Diyor 33

• vijdan yapar

• aldattığında güzel olacağını düşünmüştür. başka bir insan, başka bir ten, başka bir beden... Başta cazip geliyor. Sonrasında ise bunun o kadar güzel olmadığını farkediyor.

• Heyecan heyecan olmaktan çıkıyor yani,

• erkeğin aldatma algoritması yeni heyecan arayışından. Kadınınki ise belirsiz... kıldan tüyden aldatır sonra da saçma salak sebepler uydurur. (bkz. kaşının üstünde gözün vardı ayrıldım) Ben de bunu merak ediyorum. Kadınlar neden aldatır?

• Çoğunlukla duygusal tatminsizlik. Gördüğüm bu.

• Erkekler stabiliteyi sever, büyük değişiklikler erkeklerin hoşuna gitmez. Oturmuş bir şeyi yıkmak istemiyorlar.

• Ben de böyle düşünüyorum teşekkürler.

• Severde ondan.Seven erkekler aldatır sen bakma:) ama kafanı takma kadınlar daha çok aldatıyor artık üzme yani bu da bir tesellidir kadınlar o konuda daha iiler:)

• Ben bekarım zaten sadece neden diye erkeklere sormak istedim.
      Seven erkek neden aldatır peki?

• Öncekileri Göster
    • Bana mesaj atmışsın ama sana cevap yazabilmem için öncelikle sadece arkadaşlarının sana mesaj gönderebilme özelliğini kaldırman gerekiyordu slash.
      Dediklerine katılıyorum.
      Bunu söylemek için eklemiştim.
      Gene de teşekkür ederim ekleyip sonra da dinlemeden sildiğin için :)

• öyle mi olmuş:) alla alla o ayarı farketmemişim

• erkekler aldattığında eşi öğrenip boşanmak istediğinde onu başka bir erkekle beraber olucağını düşündüğünden boşanmak istemezler kendi yaptıkları doğru gibi görüp eşinin bir başka erkekle olmasını istemezler sanki hakları varmış gibi eşin o kadar değerliyse aldatmazdın ama ben aldatayım eşim beni bırakmasın öyle yaşamaya devam edeyim derler kimileride evli erkekler sevgilisi olduğunda evlenelim dediğinde sevgilsi adam ben evliyim yapamam diyerek kurtulurlar bu zihniyette insanlarda var o nedenle boşanmıyorlarda bu 2 tipde düşünnenler var ama boşanmamak gibi durumu yok elinde kanıt varsa istediğin gibi boşanır adam istemiyor diye boşanmama gibi durum söz konusu olmaz.

• Bu da değişik bir bakış açısı...
      Mantıklı ama. Güzel bir noktaya değinmişsin.
      Teşekkürler :)

• Öncekileri Göster
    • düşünceme katıldığın içinde bende teşekkür ederim :D

• Ne demek böyle samimi cevaplar gördükçe mutlu oluyorum :)

• Seviyordur çünkü. Aldattığı kişi ona sadece cinsel yönden haz verir onun için cinsel bir objedir, bilir çünkü eşi gibi olmayacağını evine geldiğinde eşinin verdiği huzuru ve hizmeti veremez, kısaca o sadece bir kaçamaktır, ve bir kaçamak uğruna eşinden boşanmak istemez. Bu tür durumlarda biraz burnunu sürtmeli bayanlar eşlerinin çünkü o korku ile bir daha asla aldatmazlar. Ve her zamankinden daha çok sevip daha çok ilgi gösterirler.

• Teşekkür ederim bakış açın benim düşündüğüm gibi.
      Ama aldatanın tekrar aldatacağını düşünüyorum genel olarak.

• düzeni bozulacak ondan =) nafaka varsa cocuk velayti bürsürü iş açılacak başına ;)

• Tamamen duygusal sebepler de var yani para para para :)

• aynen hemen hemen herkezin derdi para zaten

• sebebi: tekrar birini bul ona dil dök hediyeler al kıvamına getir evlenme teklif et uzun hikaye

• Yeniden düzen neden kurayım. Var iste elde olanı kaybetme hesabı :)

• hızlı kavramak güzel :)

• Erkek neden aldatir esinde birseyleri eksik buldugundan ve bazi huzursuzluklardan zaten istese esini bosardi aldatmaya kalmadan ve esini aldattiktan sonra aliskanlik baslar sürekli hale gelir ve bir süre sonra sunu dusunmeye baslar her sevistigi beden esi kadar temiz ve masum degil ve hicbiri esinden güzel ya da daha hos olsa bile tirnagi olamayacagi bugün evli biriyle olan yarin evliykende bir baskasiyla olur düşüncesi hakim olur bunun sebebiyse insan yaptigi yanlis ve hatalari karsi tarafinda yapacagini yaptigini zanneder yani kendi gibi asagilik oldugunu düşünür anlayacaginiz biz erkeklerden bir mikim olmaz hatta eslerimize layik birer erkek miyiz acaba bunuda düşünmek gerek...

• sadece cinsel değişiklik yapar ama eşinden vazgeçmez düzenini bozmaz

• Cinsel açlık.

• Evlenince eşimi aldatmayı düşünmüyorum.Fakat beşer şaşar demişler.;Aklı başına gelince hatasını anlarHatasını anlamaktan ziyadeGururunu kurtarmak isterAsıl gururu kırılan kadındır amaGururunu kurtarma derdinde olan erkektir.Toplumda bilinmesiküçük düşme hissi yaratacağı içinO saatten sonra kahrını çekecek bir kadın bulamayacağı korkusu ilebarışmak için elinden geleni yapar.

• Kurkcu dükkanı hesabı... İlla doner...

• gerçekten seviyordur seven erkekde aldatabilir aldatmak cok acaip bir olgu. anlatmaya kalksak uzun yazılar cıkar. metresini gelip gecici goruyorsa yakalanmazsam kimseye zararım yok dusuncesindeyse bu olur. hem sevmese bile kurulu duzeni bırakmak da cok zordur. cevredeki insanların duyması en yakınının bile senin suclu oldugunu bilmesi tum bu yaşananların kendi sucu oldugunu hissetmek bunları yaşamak istemezler.

• Özür dileyerek bir soru sormak istiyorum:
      Aldattığını okumuştum bir yorumunda.
      Buna bakarak mı bu yorumu yaptın, yoksa genel yorumun mu bu?
      Evli olduğunu yazmışsın, eşin ile ilişkin hiç mi etkilenmedi bu olaydan? (Haberi olsun ya da olmasın davranışlarına yansımadı mı yani?)

• Öncekileri Göster
    • Biliyorum böyle olduğunu. Teşekkür ederim yorumun için. Yalnız bu konuda senle konuşmak isterdim zira bu psikolojiyi çok merak etmekteyim.

• Rıca ederım. Ben bıldıklerımı paylasabılırım. Faydası olursa da mutlu olurum. Arkadas lıstemde varsın ıstersen mesaj yazabılırsın. Akıl akıldan ustundur bende bu konusmadan bıseyler cıkartabılırım senden bıseyler ogrenebılırım dıye dusunuyorum.

• Cem yılmaz abimizin dediği gibi erkeğin çalışma masasında don yakala HANGİ don yaa der ve soruya soruyla cevap verir :) Güzel tespit.

• KOnuyla pek alakasini göremedim ama gene de inkar etmek degildi bahsettigim.

• E anla işte kıyasla:)

• şahsen böyle bi alçaklık yapmam ancak yapanla empati kurarsak,evinde düzenli hayatını sürdüren bir eş, çocuklarının annesi, ve ona resmiyetle bağlanmış biri,diğeri ise evli biriyle ilişki yaşayan, geçici bir heves. ayrılması için sebep yok gibi.

• Madem diğer taraf cok cazip es tarafı yani, neden aldatır ki bir insan?

• aç gözlülük olsa gerek :s
      pengueni, kuğusu bile başarabiliyor bu tek eşliliği ama bazı (afedersiniz) öküzler başaramıyor :S

• :))) harikaydi bu. Tebrikler!

• Acayip saçma sapan birşeydir bu durum:aslında aldatan çoğu erkek karısıyla mutlu ve huzurludur onu seviyodur karısına isteyemediği yaptıramıyacağını düşündüğü çoğu arayışı dışarıda arar ve o doğrultuda hareket eder.Aldatma olayı ifşa olunca içine bir endişe pişmanlık düşer ve Karısını burakmak istemez ama şu var karısı affetse dahi adam yine ilk fırsatta aldatacaktır,1 kere yapan devamlı yapar...

• Bu da guzel bor bakis acisi. Tesekkurler.
      O zaman, kadınlar arasinda söylenen 'en iyi erkek pişman erkektir.' sözü duzmece oluyor?

• çünkü iyi bilir ki, karısını aldatırken kullandığı kadın müsveddesi pislik kendi karısı gibi namuslu değildir, hiçkimse kendi karısı gibi değildir. onun ağız kokusunu başka hiçbir kadın çekmez. erkek karısını sever ama öyle aldatır işte, mallık...aslında olay psikolojik. cinsel yetersizliği olduğunu hisseden erkek aldatmaya yönlenir, uzun hikayedir bu. kimse ben şöyle erkeğim böyle erkeğim yaparım ederim demesin...

• Her erkek aslında aldatma eğilimi içindedir oyle mı?
      Verilen sözler kişilik meselesi hep yalan dolan yani ?

• her erkek değil, günümüzde kadınlar da aldatma eğilimi içinde.
      hatta, evli kadınların aldatma yüzdesi şu an daha yüksek.
      Allah hepimizi doğru yola ulaştırsın.

• �min Sağol... Evlilikte sadakat denen şey masal oluyor sanırım...

• git kocana sor neden benden ayrılmak istemiyorsun diye :D

• Ben bekarım zaten genel bir soruydu bu.

• duzeni bozmadan yasamak istiyordur. evde yemek hazir, kadin hazir, aile hazir, cani istedikce de disaridakiler hazir. ohh ne ala

• Kebap yani yeme de yanında yat dimi...

• Öncekileri Göster
    • Güzel bir fark. Sizler gibi insanların toplumda çoğalması dileğiyle...

• tesekkurler

• yedek te dursun diye.

• Gizli cevap bu olabilir...

• neden gizli olayım ben şeffafım

• Gizli cevap 'yedek' te dursun mantığı onu kastettim :)

• çünkü erkekler, aynı anda sadık bir eş ve de sadık bir sevgilileri olsun isterler.

• Değişik bir bakış açısı :)

• çünkü bundan önce başka bir konuda lafı geçmişti. kadının biri eşinin genel eve gitmelerinden falan bahsetmişti. dahası mahalledeki diğer kadınlarla ilişkilerinden. kadın annesine falan gittiğinde eşi maksat cihaz boşta kalmasın diye başka kadınlarla beraber olup eşine kiminle beraber olduğunun raporunu veriyormuş. bu normalmiş. e kadınlar hararetli bir şekilde bunun normal olduğunu savunursa boşanmak için de bir neden yok demektir.

• Normal olduğunu aslında kadınlardan ziyade erkekler empoze etmiyor mu?

• Öncekileri Göster
    • ama ben olayı tasvip ettiğinden bahsediyorum. anlatması ne kadar normal demiyorum ben. kadın bu durumun yani eşinin onunla bununla herşeyi yapmasının normal olduğunu savunuyor. senin verdiğin cevap çok alaksız olmuş. ya da birbirimizi anlayamadık

• Him... Senin verdigin ornekte kadın ( okumadığım icin bilmiyorum konuyu) Aldatilmasini normal görüyor. Ondan dolayı da anlatıyor cok rahat bicimde. Bu cok saçma evet.
      Aynı fikirdeyiz seninle. Ama anlaşamadık :)
      Simdi oldu :)

• çünkü suçludur

• Ama aynı zamanda 'hem buğday hem arpa' mantığında uzun zamanını yaşamıştır?
      Bu nasıl bir suçluluk ola ki?

• ne bilim ben

• neden kabul etsin? bulmuş safı niye ayrılsın?

• :) Saftan tamamen kurtulup özgür olmak daha iyi değil mi?

• Öncekileri Göster
    • Hıııı çaktım köfteyi amaç heyecan daima heyecan yani? :)

• evet çok heyecan yaşayınca sakinleşmek lazım de mi? o zaman eşinin yanında sakinleşilir :))

• yaptigi serefsizligi ortmek icin o gelip gecici karimi tutayim bari diye dusunuyorlardir sevdiginden degil sevse zaten aldatmazdi

• Ben de böyle düşünüyorum nedense, diğer kadına eğlence olarak bakıp eşini kaybetmemek isteği.

• Aldatan erkek aslında eşini çok sever ama bazen kalbi aşağı bölgelere indiği için aldatır genelde erkeğin irade gücüne bağlı birşey(artık siz nefs mi dersiniz bilemem)... bazende şöyle olur erkek eşini çok sever ama evliliğinde mutsuz hisseder evlenmeden önceki heyecanı, mutluluğu bulamaz buyüzden (cinsel anlamda demiyorum) kendini daha iyi hissetmek için başka kadınlara yakınlaşır...

• Bu bakış açısına bazen inanamamakla birlikte samimi cevabın için teşekkür ederim :)

• Ne yani sen ögrenmesen devam etmesimi güzel. Hayat size güzel.

• Öğrenmese zaten ayrılmayı düşünmeyen adam neden ayrılsın ki?
      Cevabınız alakasız olmuş hayat size güzel...

• Öncekileri Göster
    • Malesef, küfür edelim beraber.
      Sağlıkçı olarak utandım ve size maydonaz hakkındaki verdiğin cevaptan dolayı şükran duydum.
      Not: Gerçek hayatla buram çok farklıır bakma sen maydonoza:)
      İyi günler efendim.

• Teşekkür ederim kapıkolu sen de sağolasın teşekkür ederim cevaplar için :)
      Ne demek, maydonoz için, bilgimize bilgi katmak için buradayız :)

• Aldatan erkek vijdan sahibi biriyse bunedena çok pişmanlık duyar ve suçluluk duygusu ağır basar, eşine karşı o kadar mahçupturki ona yaptığı bu ayıbın farkında olurcasına onedena kopmak ayrılmak istemez, bir bakıma ne yapacağını bilememe halleri ve aşırı suçluluk belirtileridir. Erkeklerin en büyük zaafı budur aldatmak, aldatır ama pişmanda olur...

• aldatan erkek vicdan sahibi ne demektir ya ? Asıl VİCDAN sahibi ERKEK aldatmaz !

• Vicdanı olan aldatmaz diye bir kuralmı var? yasak elma olayını hatırlatmama gerek yok sanırım... Aldatsın demiyorum ama aldattıysa yapacak en doğru şey neyse onu yapsın diyorum...

• Aldat aldat sonra vicdan sahibi olsun, yerler öyle vicdanı.

• eşi ile duygusal beraberliği varken karısını aldattığı başka kişi ile duygusal bağ kurmaz sadece cinsellik hayal eder bence ondan olsa gerek. böyle bişey yapmadım ama sadece tahmini.

• Yani buna göre duygusal bağ kurduğu insanı sadece karısını boşayabilecek kapasitede görür ve o zaman ancak boşanmak ister?
      Diğeri normal görülür yani?

• mahalle baskısı olabilir.ayrılırsak elalem bize ne der gibisinden.

• O mahalle baskısı da ayrı bir dert zaten.

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 14

• sağlam limanı bırakmak istemez , normal

• Bu düşünce beni deli ediyor...

• Beni de deli eden aldatması

• O zaman beni eden her ikisi birden :)))

• Çünkü bazı erkeklerin doğasında vardır yaptıkları şeyin arkasında durmamak

• Onların doğasında bunu normal görmek kendi benliğimize hakaret etmek değil mi ama?

• Öncekileri Göster
    • Anladım. Gene de cevabını 'bazı insanların doğasında' olarak kabul etmek isterim. Sırf bir erkek özelliği olarak değil de...

• Bana göre "erkek özelliği" sana göre "insan özelliği" =)

• Yanlıız kalmamak icin.

• Beraber olacak illa ki birileri çıkar. Aldatacak birini bulduğu gibi...

• boşanmak işine gelmez. sofra kuracak, donlarını çoraplarını yıkayıp yerleştirecek, gömleklerini ütüleyecek, evini derleyip toplayacak, gelenini gidenini ağırlayacak biri gereklidir.

• Gelsin tatlılar gitsin pis kıyafetler gelsin utululer oh :)

• evet

• Boşanmam zaten ben aldatıldığım zaman.Ya öldürürüm ya da yediği boynuzlardan yürüyecek hali dermanı kalmaz...İkincisi her zaman daha mantıklı gelmiştir bana.

• 2. Yapmak pek de onurlu degil gibi sanki...?

• aldatan erkek neden esinden ayrilmaz mutlaka alishkanli yuzunden ayrilmaz ona alishti gibi hele cocuk varsa ondan da ayrilamaz iki tarafida kulanmish oluyooo

• bizim gibi kadınlar varsa neden boşansınkı erkekler , evde de var dışarıda da nasıl olsa her sekılde kabulleniyorlar.

• çünkü o kadını geçici seni baki görüyor sen onu nasıl görüyorsun bilemem

• Kadın eklenince zaten kocasini hayatının devamı görerek evleniyor bu bakımdan senin çizdiğin portreyle es :)
      Ama madem kadini onun icin baki, yeni heyecanlar neden?

• seni sabit gördüğü için sabit olmayanlara yöneliyor tutku işte

• Erkeğin alıştığı düzeni bırakması çok zordur çünkü. Gönlü dışarıda olsa bile kurduğu düzeni bir anda yıkamaz.Buyrun bu da uzmanlardan gelen cevap: link

• Erkeklerin düşüncesini bir kızın da ben gibi algılaması güzel. Teşekkür ederim :)

• çoluk çocuk varsa yuvayı dağıtmak istemediğinden ayrılmak istemez bence

• Kurulu düzen neden bozulsun :) Kervan yürüsün hesabı :)

• Evlilik belli bi zaman sonra monotonlasir erkekdedoyumsuz nefsi olan varliklar dir.haz heyecan pesindedirler.cocuk gibidirler ilgi isterler simarmak isterler isterlerde isterler.bunlari esinden gormediginde ise hemen disariya cevrilir gozleri (istisnalat haric) aldatiltigini anlayan kadin birakip gitmek ister izin bermrz kadinin bole biseye hakki yokmus gibi. Erkek o duzene alismistir bi erkegin hayatinda iki kadin olamaz her anlamda sevgidede cinsel anlamda.

• O zaman madem aldatmaya meyillendiği an ayrılsın daha rahat değil mi hem bekar olup hem istediğiyle istediği hayatı yaşamak?

• erkek adam aldatir bunun gelip gecici bir kacamak oldugunu düsünür , karinin koynundan cikar hic bir sey olmamis gibi evine gelir önüne sicak corbasi koyulur , ütü komlegi asilidir , coluk cocugu etrafindadir böyle bir yuvayi kimse birakmak istemez , kacamak yapmak ona heyecan verir ama yakalandigindada köpekler gibi pisman olur esi bu sefer önüne corbasini sevgiyle degilde nefretle koyar , bu seferde adam heyecandan degilde evdeki huzuru disarida aramak icin aldatir , ama yine bosanamaz esinin baska bir adamla olmasini istemez veya coluk cocuk vardir onlarin gelecegini düsündügü icin bu evliligini sürdür bosanamaz !

• haklısın. buna uygun bi şarkı vardı, hem Allah'tan korkar, Hemde kuldan utanır. ama yine bildiğini okur.:)

• Onlar elinin kiri, eşi de gözünün bebeği yani?
      Ama gene de bildiğini okumuş başka çiçeğin balına da bakmıştır oh kebap iyi yani :)
      Nefret ettiğim erkek düşüncesi...

• alışkanlık

• düzeni bozulmasın diyedir.sabah kalktığında kahvaltısı hazır olsun gömleği ütülü olsn diyedir.bunlardan vazgeçmek zordur çünkü

• Dimi ama dimi ama...

Yükleniyor...