Geçim sıkıntısı yüzünden çalışmak zorundayım fakat düşük riskim olduğu için her işte çalışamıyorum...

Gizli Üye
4 aylık evliyim ve 3 aylık hamileyim. Zayıflıktan düşük riskim var. Doktor kesinlikle yorulmaman sürekli yatman gerekiyor dedi. Kayınvalideyle birlikte yaşadığımız için sürekli yatmam pek mümkün olmadı. Biraz da geçim sıkıntımız var. Yalnız eşim çalışıyo ve onun kazandığı parayla nasıl geçiniceğimizi bilmiyoruz. Rahat bir iş bulursam üç kuruş faydam olur belki diye iş aramaya başladım. Yalnız görüşmeye gittiğim yerlere hamile olduğumu söyleyemedim. Bugün bir fabrikadan aradılar, gidip görüştüm. Ben masabaşı iş bakıyordum ama bu iş öyle değil. Bütün gün ayaktasın ve haftanın en az 3 günü gece 12'ye kadar mesaisi varmış. Bizim buraya servisi yok ve gece 12 de otobüste yok. Eşim haftada 3 gün gelip beni almaya kalksa maaşımın yarısı yola gidecek zaten. Ayrıca doktor ürekli yatacaksın dediği halde gece 12lere kadar çalışmamın doğru olmadığını düşündüm ve zaten düşük riskim olduğu için sancılarım da oluyor dayanabileceğime inanmıyorum. Eşim aradı ne yaptın diye sordu. O da maddi açıdan sıkıştığı için bir kaç ayda olsa çalışıp ona destek olmamı istiyor farkındayım. İşi anlattım ona, içime sinmediğini söyledim, birden ses tonu değişti. Orada çalışmak istemediğimi öğrenince soğuk konuştu benimle. Sizce bu durumda ne yapmalıyım?
Geçim sıkıntısı yüzünden çalışmak zorundayım fakat düşük riskim olduğu için her işte çalışamıyorum...