Evleneceğiniz kızın yüz güzelliğine mi bakarsınız huy güzelliğinemi?

Gizli Üye
Ben artık evlenmeyi düşünüyorum. Bir kaç kız gösterdiler çok güzeller fakat çok havalılar. Görüştüm konuştum oyle havalılar öyle fazla nazlanıyorlar ki anlatamam bende iki kişiye seninle olmaz çok farklıyız dedim. Sonra bir kız gösterdiler Kız çok güzel değil ama huyunu çevremdeki herkes çok methediyor. Bende tanıştım çok hanım efendi mütevazi ve olgun bir kişi. Fakat dediğim gibi güzellik yok çok fazla. Ama insanın nefsi işte güzelde olsun istiyor. Güzel olmayınca elektrik olmayacakmış aramızda hissediyorum. Kıza sormuşlar kız beni beğenmiş. Ben evlendiğim kişiyi sevmek ona birazda olsun içimde aşk tutku barındırmak istiyorum. İşte kahretsinki güzellik istiyor nefis.
Ne yapmalıyım evli arkadaşlar evlenecek arkadaşlar. Tecrübeleriniz nelerdir. Nasıl bir yol izlemeliyim?
Evleneceğiniz kızın yüz güzelliğine mi bakarsınız huy güzelliğinemi?