Nikah dairesi boşken normal kıyafetlerle nikah kıyılsa mesela... Bazı şeylere ne gerek var?

karizma_forever
Aykırı fikir beyan etmek istemem ama anlam veremiyorum..Cevabı varsa saygıyla dinlerim..Mesela Gelinlik diye birşey var..Kızlar bunun anlamı ne bir kere giyiliyor..Veya Kına Gecesi..Kına dini bir gereklilik midir yoksa örf adet dediklerinden mi?Gelin yeni bir yuva kuracağı zaman kına gecesinde neden ağlar ya da ağlar gözükür..Buna mukabil düğünde neşelidir...Nikah dairesi boşken normal kıyafetlerle nikah kıyılsa mesela..Salaş bir balıkçı lokantasında düğün yemeği yenemez mi?Böyle acaip fikirlerden kurtaramıyorum kendimi.Belki fikri olan bayan arkadaşlar vardır.
Nikah dairesi boşken normal kıyafetlerle nikah kıyılsa mesela... Bazı şeylere ne gerek var?