Dış güzelliğe önem vermiyorum ve buna göre yaşıyorum diyen var mı?

Thorex
Gönül işlerinde, kalp sermayesini güzelliğe yatırmayan bir tutumla yaşamaktan bahsediyorum, evet insan böyle yaşamak istemese de yaşıyor. Çünkü en çirkin hatun bile artık kendini güzel sanıyor, egolarını bu yönde tatmin etmek istiyor. etrafım güzelliğe aşık olan adamlarla dolu, bunlardan birisi olmamak için çaba sarfetmiyorum. Lakin bunun çok anlamsız, kafa karıştıran bir illüzyon olduğunu bildiğim için bu grubun içinden uzaklaşmaya çalışıyorum.

Kendini bir güzelliğe feda edecek kadar alçalmak tuhaf geliyor bana. Çevremde "bırakın abi güzel hatun peşinde koşmayı" diyen adam yok. Herkes adeta büyülenmiş, henüz elinin sıcaklığını hissetmediği bir kadının güzelliğine tapar hale gelmiş. 10 gram beyni olan adam bunun boş bir şey olduğunu anlar. senin gibi binlerce adam o kadının güzelliğine aşık. ve o kadın hiçbirine hayır diyemez, demez. neden? Çünkü hep etrafında dönsün, egosunu tatmin etsin ister. Oysa, o senin kalbini istememektedir, sadece vaktini ve duygularını çalar. Halbuki yalnızlığın, karşılık alamadığın, adam yerine dahi koyulmadığın yüzlerce çakma aşklardan, ilişkilerden değerli. Dimdik duracaksın, asla güzelliğe takılıp kalmayacaksın, kimselerin egosunu okşamak gibi bir derdin olmayacak. ondan sonra bu sabrının karşılığını ne güzel alıyorsun seyret.

Kimseye aşık olmamaktan bahsetmiyorum bak, güzellikten bahsediyorum. Şöyle düşün; yoğurdun üzerindeki kaymağı sever misin? İşte o yoğurdun üzerindeki kaymağı herkes çok sever, ben de severim. Ama gerçek yoğurt dediğimiz şey o kaymak dediğimiz tabakanın altında ve kaymaktan daha büyük bir yer kaplar kabında. Kaymağı yemeğin üstüne dökemezsin veya ayran yapamazsın, esas olan yoğurttur. Hayatta bu şekil pragmatist yaklaşımlarda bulunmak zorundayız, sen sürekli yoğurdun kaymağına aşık oluyor, güzelim yoğurdu israf edip, kalbini ayranla boğuyorsun. Sonra göz kapaklarına gaflet çöküyor uykuya dalıyorsun, yapma.
Güncellemeler
+1 yıl
hanımların bu konuyla ilgili bir düşüncesi yok mu?
sanırım burada uzun yazılar pek iplenmiyor üzüldüm bak şimdi :(
Dış güzelliğe önem vermiyorum ve buna göre yaşıyorum diyen var mı?