Evde kalmak benim hatam mı?

Ben evlenmeyi hep çok istedim. Bunun hep hayalini kurdum. Deliler gibi.. Belki de çok aşırı istedim diye olmadı.. Zaten lise ve üniversite döneminde ailemin üzerimde kurduğu psikolojik baskıdan dolayı benden hoşlanan herkesi geri çevirdim. Son 1 2 sene hep saçmasapan kişilere aşık olarak geçti. Tam doğru kişiye aşık olduğumu düşündüm 2 sene evlilik hayali kurduk tam evleniyorduk ki annesi tam bir ruh hastası çıktı bizimki de annesinden aşırı korkan bi tip çıktı. Ayrıldık. Sonra birini çok sevdim ama onun kendisi ruh hastası çıktı. Şimdi biriyle çıkıyorum ama bu kez de bende panik var. 27 yaşındayım ve artık bu saatten sonra istemiyorum kabuslar görüyorum her gece rüyamda yuvam ailem çocuklarım hamileliğim... Her gece uykularıma bulanmış halde beni inletiyorlar... Olacaklardan çok korkuyorum. Evli ve mutlu akranlarıma çok imreniyorum bazen resimlerine bakıp bakıp ağlıyorum günlerce hem de... Şu anki sevgilime hep "benle ilgili gelecek hayal etme" diyorum "gelecek bizi nereye götürür bilemeyiz" diyor çıldırıyorum.. Hayır geleceğin bizi bir yere götüreceği falan yok! Gelecekten beklentim yok, çünkü artık asla hayal kurmuyorum! Umut etmiyorum! Sadece öldükten sonrası için dualar ediyorum sürekli.. Ama içimde bir umut kırıntısı var biliyor musunuz? İşte beni korkutan bu!.. Bu umut kırıntısı beni hayal kırıklığına uğratacak.. Sonra gene aynı kabuslar. Gene aynı korkudan inlemeler. Kaç defa ayrılmaya kalktım. Beni bırakmıyor. Bırakmak istemiyor. Yeşil ışık yaktığı an dayanamayıp kollarına koşuyorum. Çünkü onu çok seviyorum...Biliyorum, bu düğümün bir çözümü yok.. Paylaşmak dertleşmek sizinle, bana iyi geliyor. Yine de züğürt tesellisi beklerim :)

Güncellemeler:
30 yaşından sonra pörsümeye başlayacağım. Genç anne olmak, genç evlenmek... Bunlardı benim hayalim.. Artık tadı olmaz.
Hıdrellez için anneannem dileğini çiz ve gül dalına as sabah da denize at dedi, evlendiğimizin resmini çizdim.. Ve sabah erkenden kalkıp denize attım. Olmayacağını biliyorum ama dedim ya.. Umut kırıntısı işte.. Kabusum olan umut kırıntısı..

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• merak etme bazı şeyler olmadıysa nasip kısmet değildir olmamıştır ama sen umudnu yitirme 1-2 olumsuzkk kötü ilişki oldu diye hep olcak diye bişey yok baakrsın cok ıyı bırı cıkar sende mutlu olursun merak etme herkes nasibi neyse onu yasar rahat ol ferah ol :d

Erkekler Ne Diyor 11

• denemeden bilemezsin. ;)

• denemek lazım.

• en büyük risk, risk almamaktır.. korku ölüme, cesaret ölümsüzlüğe götürür...

• evlilik yaşı artık zaman geçtikçe büyüdü mesala aynı sorunları bende yaşadım azda olsa ılla evlenmek için evlenilmez ama insan kımseye guvenemıyor kolay kolay kalbın bırıne akacak olursa bence kaçırma derim bırlıkten kuvvet doğar bır çok bayanla görüştüm ama yıldızlarımız barışmadı bu olmuyacak anlamına gelmez sadece kısmetın bır yerlerde beklıyor ve çıkacak yınede sen kendını koy verme herşey olacağına varır kımse bu dünyada yalnız yaşayıp yalnız ölmez...

• bak bende senin gibi aşık oldum .bir kızla evlilik umudum vardı 2 kez nişanlandım ayrıldım .yani olmayınca olmuyor .herşey kader.ayrıca 30 lu yaşlar pörsüme yaşı değil 30 lu yaşlara geldiğinde yanıldığını anlayacaksın.ayrıca sevdiğin varmış .bir umut umutsuzluğun yok bence kaderindeki kişi mutlaka olacaktır

• E ben 30 yaşını yarıladım ve halen bekarım..benim bi cok arkadasım ilk evliliklerini yıllar önce erkenden yaptılar şuan 2 arkadaşım boşandı biri gecen yıl ikinci evliliğini yaptı.birisi de bi ay sonra ikinci evliliğini yapıyor..Onlara bakınca 30 yaşıma kadar evlenmeme mi doğru buluyorum.Evlenmek sadece yatak odasında yaşanan bir durum olmadığını cok iyi bildiğim icin doğru insan 40 yaşında karşıma cıkacaksa beklemekten başka care yok..Bende genc yaşımda baba olmayı cok isterdim olmadı ama genc yaşımda amca oldum : ) İnşallah bi an önce dileğin kabul olur ve hemen evlenirsin sende rahatlarsın , sevgilinde rahatlar,bizde rahatlarız : )

• Pörsümeye başlayacağım dediğin yaş kadının en güzel yılları..35 - 45 arası ne kadınlar tanıdım. 18 lik kızları beş defa cebine sokup çıkarır..hem sevgili, hem dost, hem arkadaş.. Sen yaşa çok takılma..

• bence sen evlılıgı olmazsa olmaz yapma... en guzel olgun yasındasın bu saaten sonra daha guzel olursun...hıcbırsey kaybetmıs deılsın hıc... bakımlı ol yeterki yasın 27 ve en guzel yasındaısn.

• boşver ya bır tavsıye ıstersen evlen progamına katıl

• Buldum şimdide sen ruh hastasısın :D

• mıde bulandırıcısın...

• teşekkür ederim benimooo

• bir terapiste gitmen faydali olur. evliligi saplanti haline getirmissin ayrica 27 yasinsadin evde kaldim vb diye dusunme durumunu.

• sen 30 yasa porsumek diyorsan bence evliligi vs bosverip kendine bakmalisin acilen.

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...