Söz bohçasına neler konur?

söz kesilecek bohça hazırlamam gerekiyor? bohçaya ne koymam gerekir?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Söz Bohçası Gelin için : iç çamaşırı, çorap, mendil, havlu, parfüm, sabahlık , gecelik takımı, makyaj seti, çanta, ayakkabı, etek ve ceketten oluşan bir takım veya elbise ile terlik , ayna , tarak takımı bulunur.

Söz Bohçası Damat için : Pijama takımı, ropdöşambr, terlik, mendil, gömlek, kemer, cüzdan, çorap, kravat, traş seti , parfüm ve havlu konuyor.

bunlara ,lave olarakta kayınvalide ve kayınbabaya hediyeler konur

Erkekler Ne Diyor 9

• havlu ile temiz çamaşır

• çakı çakmak tarak makas 2 metre don lastıgı kafi

• araba sığar mı acaba:S

• bu konuda tecrübeli büyüklerinden fikir alabilirsin

• ne garip isler bunlar, sozun de mi bohcasi var?

• hahah

• sözleri kağıda yazıp bohçalıyorsun kardeşim:)

• sen de çok pinti çıktın:ddd

• hayırlı olsunda bunu buraya niye yazıyorsun yada buradaklere neden soruyorsun anan halan teyzen yokmu onlara bırak ihaleyi bırak bildikleri gibi yapsınlar

• ..

• tut ki kimsem yok halam anam teyzem. olsalar bile burda kızlar soru sorar. ayrıca bohcasını anasına hazırlatan biri değilim kendim alıcam ben. o yüzden arastırmasını da kendim yapıyorum.

• damat:pijama takımı ropdöşambr terlik mendil gömlek kemer cüzdan çorap kravat traş seti parfüm,havlu

• ohooooo söz bophcası böyleyse niaşn bohcası nasıl olacak :D araba ev yazlık filan koyarım o zaman da:D

• hayırlı olsun

• teşekkürler:)

Kızlar Ne Diyor 6

• Yöreden yöreye değişir ve aileler arasında buda konuşulur.Misal bizim yörede eskiden evin içinde olan herkese bir hediye koyulurdu ve haleden öyle.Misal sen nişanlına işte gömlek, saat, havlu, çorap,takim elbise,ayakkabı vs gibi şeyler ekliyorsan annesine babasına ve evde karşı / kardeşleri var ise ve büyüklerde var ise onlara bizim yörede misal havlu, patik, çorap iç geyecekleri vs koyuluyordu.Birde bizim yörede eğer nisan töreni olacaksa o kişiye takım elbisesi alınır, iç giyecekleri, çorap, havlu, picama, traş takımı , cüzdan , ilıf banyo ilıfı ve saat alınır.Saatide taki olarak salonda veya törende takarlar.Ailenlenle konuş ve karşı tarafin adadetlerini öğrenmeye çalış.Yöreden yöreye değişir.Çok güzel şeyler bunlar ve hayırlı uğurlu olsun :)

• Tsk ederim ama asagidaki bir bayan üye sanki benden daha iyi cevap vermis ama yinede saolun.

• Dur bi anneme sorup gelim ben:)))

• Bir bilene büyüğüne falan sorsana daha sağlıklı sonuçlar alırsın.

• Hiç anlammam bu işlerdeN

• hayırlı olsun, bunu aile büyüklerine sorsan onlar daha cok yardımcı olur sana canım.

• Valla her yörenin adeti farklı ,ailenden uzman büyüklere sor bence :)) Hayırlı olsun bu arada

• teşekkrler

Yükleniyor...