• Sor
  • Bence

Sevgilim çok kıskanç, sinemaya gitmeme izin vermiyor. Ne yapmalıyım?

Arkadaşlar bu akşam dayımın kızıyla buluşup sinemaya gitçektik.. Günlerce dışarıya çıkmadım hem az iyi olur diye düşündüm kıza tamam dedim.. Şimdi... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Bence Mutlu ol Sevgilin senı sevmeseydi karışmazdı canım.. Ama onu ikna etmelisin kuzenine çok ayıp olur yoksa.. Sevgilininde kıymetini bil ama bence.. Bole kıskanç erkek pek kalmadı

Erkekler Ne Diyor 12

• Sen hatayı ondan izin istemek ve haber vermekle yapmışsın. Tavrını koymalısın. O senin sahibin değil. Yoksa bu yasakların arkası kesilmez.

• biran once o sevgiliyi birakmalısın. nasil izin vermiyor? kendini ne ve kim saniyor da senin üzerinde boyle bir otorite kurabiliyor

• bana göre içinden geçen duygularını sevgilinin de bilmesinde çok fayda var sende oluşan duyguları onun da bilmesine izin vermelisin derim ben

• bu ne teslimiyetçilik böyle.

• sevgiline deki senin kafanı o sinema perdesine sokar 3 boyutlu film gibi oynatırım seni orda:D biraz fazlamı abarttım ne

• Yaa bak vallaha cok üzgünüm güldürme beni .. Ciddi yorum bekliyorum..

• Öncekileri Göster
    • inan sen zorlamadıkça akıllanmaz;) üstüne gir biraz bi kaç gün ters konuş

• oKee

• sende onu kıskan.

• Iste onu anlatmaya calistim. Sen sinemaya giderken senin bunu yaptigini ben sana yapsam nolurdu dedim.. Ben erkegim bana bisi olmaz sen cok güzelsin benimle bile gezerken birinin baktigini görünce kisa bile olsa, dövesim gelio diyo.. Güzellikte basa belaa of off

• Öncekileri Göster
    • Saten diyor seni kimseyle paylasamam ben felan diye.. Ama simdi ona saten dedim askli basina gelene kadar sesimi duyamicak.. Bakalim nolcak

• En iyisini yapmış olursun. Böyle basit birşey için kısıtlama koyan bir insan, ileride daha büyük şeyler için daha sıkıcı şeyler yapabilir. Aklnın başına gelmesi şart.

• gitme

• Ezik misin yahu? Gidebilir miyim değil, gidiyorum diyeceksin bir kere. Nişanlın mı, kocan mı? Yüzüğü takmadan sana herhengi bir şekilde otorite kuramaz. Hani yüzük bile olsa kuramaz da, en azından bir söz hakkı olur. Yüzük yok, otorite yok.

• Aynisini ona dedim cok söz hakkin olmasini istiosan gel tak nisani dedim.. Zamani gelince oda olacak diyo. Telefonumu kapatdim sinemayada gitcem, morelim ne kadar bozuk olsa bile..

• yüzük bile oorite anlamına gelmez, yüzük ve o sosyal kavramlar sadece ilişkiye verilen isimlerdir, birer basamak değil. İlişkide karşılıklı olma ve kişisel özgürlük esasır. Bunlar olmadan, güç oyununa çevirilen ilişki bir zindandan öteye gidemez. Kadın kocasından bile izin almak zorunda değil benim görüşüme göre, çünkü kimse kimseden izin almak zorunda değil. Aşk, askerlik değil ki emirler ve izinler olsun ki orası en extrem noktadır diye örnek verdim.

• Ben de onu diyorum; sadece bir şey söyleyebilme, yorum yapma hakkı olur diyorum. Öyle yollamamak da neymiş? Sultan Sülüman mı sanıyor kendini vatandaş?

• Asla ama asla onun hatalarından dolayı gönlünü almaya çalışıp da ikna mı etmeliyim deme. Asl kendinden taviz verme. Ruhsal özgürlüğün bu dünyada seni sen yapan tek şey. Acı ama gerçek böyle birinden ayrılmalısın. Çünkü onu değiştiremezsin, kişiliği böyle ve karşısındaki kişiyi ezen bir kişiliği var. Bunlar duymak istemediğin şeyler olabilir fakat ilişki, kişiler kendilerini yaşayabilirlerse devam eder.Eve kapatılarak bir ömür geçirebilir misin? Düşün bunu ve kendine sor? Ona duydugun hisler kendini zindana kapatmaya değer mi? Kıskançlık güvensizliktir, sevgi değil. Senin kişisel hayatına karışma hakkını sevgili olma durumu ona tanımaz. Filmin ne olduğu, kiminle gittiğin yada nereye gittiğin, ne zaman geleceğin önemli değil. Bunu, seni merak etmemek, seni düşündüğü için sorabilir ama sana gitme deme hakkı olamaz. Bu, seni senden alması demek. Şimdi kendini , kendin olmadan düşünebiliyor musun? Mutsuzsun farkındasın değil mi?İlişkide hekesin beyaz alanları bir de ortak alanları olur. Zamanla ortak alan genişler ama asla kişinin kendi özel alanına taşmaz. Sevgilin senin alanlarını tamamen işgal etmiş. Herşeyine karışıyor. Seni bir köle yapıyor, sevdiğin kişiye köle olursun da onun yaptığı romantik kölelik değil, bildiğin gerçek ruhsal kölelik. Seni yok sayıyor, senin insani ihtiyaçlarını yok sayıyor. Sence seni seviyor mu? Seven insan sevgilisine, fikirlerine, kararlarına, yaptıklarına saygı duyar.Yanılıyorsam lütfen söyle. Her ne kadar beni çok seviyor, onu seviyorum desen de onun ki sevgi olamaz, sen seviyorsan bile bu, seni yoksaymasına neden olamaz. Bu ilişkiye devam edersen bitki gibi birşey olacaksın, kendine ait hiç birşeyin olmasına izin vermeyecek. O, seni sevmiyor, sadece hasta ruhunu seviyorum sözüyle saklıyor.Bu mutsuzluğa daha ne kadar dayanabilirsin? Şimdi bunu kendine sor ve gerekeni yap. Onun hak ettiği tekşey terapi, sen değilsin! Asla kişiliğinden taviz verme!

• Defalarca denedim ayrilmayi arkadasim.. Ama napim olmuyor bikere ayrildim dayanamadim geri baristim sadece 3 gün ayriydik.. Ikincisindede tek 1 ay dayandim sadece yazistik normal arkadas olarak.. Ama onu silip atamiyorum napim.. Ne kadar sinirli olsamda suanda ona, onsuz olmuyorki..

• Öncekileri Göster
    • Bende inaniyorumki birgün akkilanacak, ben onun aklini basina getiricegim.. Ya bundan sonra bana bu kadar karismazsin ve saygi duyarsin yada ayril benden diyecegim.. Secimi ona birakiyorum eger böyle devam edicekse ayrilir. Ama beni kaybetmek istemiosa aklini basina alir..

• Ağaç süphesiz ki eğilir zamanla, fakat ne kadar eğilebilir?

• sen onun kölesi değilsin. ayrıl.

• tebrikler sevgilin seni kolesi saniyor...

• Kölesi yapmaya calisio ama basaramio.. Cünkü gidicem bunuda engelliyemez ne kadar inatci oldugumu biliyor. Benim ondan tek istedigim sey,TAMAM ASKIM GIT SANADA BI DEGISIKLIK OLUR ??demesiydi... :((

• Öncekileri Göster
    • bide sizin görüslerinizi merak etdim..

• gorusler bunlar :)

• Özgüveni eksik bir sevgilin var.İleride eşin olursa balkona çıkartmaz:) Şaka bir yana sevgili olurken kişiler karakterlerini gördükleri halde neden devam ederler.Sizde de biraz kıskanılmak isteği varya işte o işin dozunu kaçırıyor.Kıskanılmak değer vermek olmadığını ne zaman anlayacak bayanlar bilmiyorum.

Kızlar Ne Diyor 11

• ilk defaysa gönlünü al derim yok hep böyle davranıyorsa belli et kırıldığını

• Ne yalan söyleyeyim ben olsam bırakırım, uğraşamam böyle insanlarla.. Kimse kızmasın gücenmesin, ben bencillik olarak görüyorum, çünkü seni hiçe sayıyor, bir tek benim dediğim olur demek bu.. Ama ipi de eline vermissin senAnnen babandan önce onun sözünümü dinlersin sen?. Ben olsam ailem izin veriyor sana ne derdim acıkcası, o kim nişanlın, mı kocan mı? Şah mı padişah mı?

• Gönlünü almaya çalışman kendini haklı bulmasına yol açar. davranışı nın antklı hiç bir açıklaması yok onun için konuyu irdeleme neden böyle yapıyorsun diye sorma bile. Ayrılmayı düşünmüyorsan sinemaya gitme çünkü onu dinlemeyip gidersen bundan sonra sözünü dinlemediğin için sana güvenemeyeceğini iddaa edecek. gitmediğin takdirde de sakın onun la görüşme dışarda buluşma hatta işi abart aman senin le buluşurken bi erkek yolda karşılaşırız ne me lazım belki gözgöze geliriz olmaz de telefonlara çıkma mesaj atarsa da kısa ve net cevap soğuk luğu hissetsin İyi bir ders vermezsen bu çocuk seni çok yıpratır ya o dersi vereceksin yada ayrılacaksın

• Tavrimi belli etdim sen giderken iyi ben giderkenmi kötü dedim.. Gidicegim kizlar ta baska sehirden benim icin gelio dedim.. Bagirdi cagirdi telefonu yüzüme kapadi.. Bende mesaj atdim , Aklin basina gelene kadar sakin beni arama yazma diye ve telefonumu tümden kapadim??! Günüm maf oldu ya..

• Öncekileri Göster
    • Yapicam saten.. O benim günümün icine etdi.. Bi kac gün sonra sunla disariya cikcam der bana ozaman görür ben ona napiom.. Sagol yorum icin..

• rica ederim
      allah kolaylık versin :)

• hem kendinr hem de sana güvenmiyor.. eğer bu şekilde mutu olacağını düşünüyorsan devam et ?

• kesin gitmem gerekiyor yazmissin demek ki gidiceksin. o zaman keyfine bak, erkek arkadasinin soylediklerini ciddiye alip tartisma bile, ciddiye alirsan kendini hakli gormeye devam edicektir. erkek arkadasinin bu yaptiginin yanlis oldugunu soylememize gerek yok sanirim sende farkindasindir.

• Eee yanii tabiki yanlis oldugunun farkindayim.. Ama benim zoruma giden niye bu kadar kiskanclik yapio bunun bu terapisi felan varmi kiskancligindan kurtulmak istioyrum artik

• Öncekileri Göster
    • tabiki kiskancliklar olabilir, asgari boyutta, belli dozajda a,a inanin bu kiskanclik olayi basit bisi degil, yani cevreye guvenmiyorum, sen cok guzelsin bakarlar, vs vs bunlar normal insanlarin kurabilecegi seyler degil, bunun altinda cok daha ciddi seyler yatiyordur. ve ben iliskinizdeki tek probleminde bu kiskanclik olabileceginiu dusunmuyorum baska sekillerde de sevgiliniz sizi bunaltiordur gibime geliyor.

• Bilmiyorumki pskolojik destek alalimmi diye teklif etsem sen manyakmisin der gibime gelio... Artik ikna etmeye calisicam mecbur.. yada bi bakalim haftaya buluscaz yüz yüze konussak daha iyi olur diye düsünüyorum..

• senin psikolojin bozulmadan ayrıl.ilişkinin bu boyutunu karı koca yaşayabilir sadece. hemen ayrılmalısın bence. çünkü ilerde ilişkiniz ciddileşirse senin çalışmana falanda izin vermez bu. seni düşünmeden üzebiliyorsa böyle saçma bişey için seni kırıyorsa kusura bakma ama seni zerre kadar bile sevmiyodur. sadece saçma sapan bi sahiplenme duygusu var burda.

• Anlıyorum canım ama o anlamaz. Onun kafasında kendine göre doğruları var ve bunları yıkamazsın ve yıkamayacaksın. En kötüsü, günden güne dahada artıcak baskıları.

• Seninkidemi böyle :( Simdi yeni geldim.. Ve saymadigini birakmadi bi disari ciktim diye..

• Haklı.. İstemediği halde çıktıysan hakettin..

• Kadın olduğunuza emınmisniz :)Ben bir şey yapacaksam karada ,havada yaparım yani kadınlar böyledir :))))Herkez herşeyi bilmek zorunda değil Heleki böyle sacma bir sey için hesap vermek ne dıye Damardan gır ... etkisiz hale getır :)))

• sende sevgilinin bu şekilde davranmasına izin mi veriyorsun senin sosyal hayatın var neden izin veriyorsun ki karışmasına

• Izin vermiyorum saten gitcem.. Ama simdilik nasil davranicami bilmiyorum. Senin icin bu kadarmi degersizim yazdim. cevabi, Benim icin okadar degerlisinki sinemadaki pislere güvenmedigimden salmiyorum?? dedi. Sana güveniyorum ama baskalarina güvenmiyorum diye bu ne ya simdii off sevgilinmi var derdin var

• bence biraz soğuk davran oda yaptığı yanlışın farkına varsın aynı şeyleri bende yaşadım ama şimdi çok rahatım söylemediğim zaman bile oluyor şunu hiç bir zaman unutma insan kedini nasıl görüyorsa karşı taraftakinide aynı görr..sana değilde diğerlerine güvenmiyorum asıl onun kendine güveni yok demek ki,..

• Iste sanki baskalari bana tesavüsmü etcek tövbe tövbe.. Neyse ben tavrimi belli etdim bakalim nolcak..

• " o benim 24 saat evde oturmami istiyor "Ateş seni çağırıyor diyorum

Yükleniyor...