Eşim bana karşı soğumuş ve artık sevmiyormuş ne yapmam gerek?

uqur1
12 yıllık mutlu bir evliliğim var(dı) 5 ay öncesine kadar. bu evliliğimizden 2 çocuğumuz ve eşimin de, benim de evlendiğimizden beri yoğun bir tempoda iş hayatımız var.eşim 5 önce benden soğuduğunu ve bana karşı hiçbir şey hissetmediğini,sevgisinin bittiğini söyledi ve inanın bunları duyunca buz kestim.çünkü mutlu bir evliliğimiz var.nedenini sorduğumda ise,ona ve çocuklarımıza ilgisizliğim,ev işlerinde ona hiç yardımcı olmadığım ve bütün sorumlulukları ona bıraktığımdan dolayı ben artık yoruldum ve yapamıyorum,artık mutlu değilim ve seni kafamda bitirdim,senden hiç etkilenmiyorum,boşanalım dedi ve hala da benden boşanmayı düşünüyor. ben bu sözleri duyduğumda tekrar şok oldum.ben de ona sağlıklı düşünemiyorsun,sen kendinde değilsin,bana kızgın olduğun için bunları söylüyorsun dediğimde,seni kafamda bitirdim ve artık senden ümidimi kestim diyor.inanın ben eşimi çok seviyorum ve eşim de beni o kadar çok seviyordu ki, cıvıl cıvıl neşe dolu karım gitti, sanki başka biri geldi. Benim onu sevdiğimi söylememi isterdi.ama allah kahretsin ki,onu çok sevmeme rağmen bunların hiç birini ben yapmadım (nedenini bilmiyorum) hatta eşimden bu olanlardan ve hatalarımdan dolayı çok üzgün olduğumu belirterek defalarca ondan özür diledim, bir daha böyle bir durum olmayacak dedim ve her konuda 5 aydır ev işlerinde, çocukların durumunda ona yardımcı oluyorum, ona doya doya sarılmak, öpmek, koklamak istiyorum ama, yanına bile yaklaştırmıyor beni. 5 aydır ne dokunduruyor, ne öptürüyor, ne de fiziksel olarak birlikteliğimiz olmuyor.. (bana tecavüz ediyormuşsun, beni kullanıyormuşsun gibi geliyor diyor) anlayacağınız 5 aydır karımla evde yabancı gibiyiz.. Kendi de çok mutsuz. Benden ayrıldığın zaman çok mutlu olacağım diyor. Ben yuvamızın yıkılmasını istemiyorum, karımdan ayrılmak istemiyorum ve onu çok seviyorum. Bu soğukluk denen zıkkım nasıl bir şeydir? Bu sorun ortadan kalkar mı? Bir kere soğukluk oldu ise, düzelme şansı hiç yokmudur? var sa da neler yapmam gerek? Lütfen bana yardımcı olun.. Eşimin sorunu psikolojik olabilir mi? (Yani depresyonda falan olabilir mi?)
Eşim bana karşı soğumuş ve artık sevmiyormuş ne yapmam gerek?