Osho'nun bu düşüncesine katılıyor musunuz?

"kadının sevmeye daha çok muktedirdir Erkeğin sevgisi az çok fiziksel bir ihtiyaçtır; kadınınkiyse değildir. O daha büyük, daha yüce, daha ruhani bir deneyimdir. Bu yüzden kadın tek eşli, erkek ise çok eşlidir. Erkek dünyadaki tüm kadınları ister ve yine de tatmin olmaz: Tatminsizliğinin sınırı yoktur.Kadın tek bir sevgiyle kendini tamamen doyurabilir çünkü o erkeğin bedenine değil, onun en derindeki içsel özelliklerine bakar. Güzel, kaslı vücuda sahip bir erkeğe değil, karizması olan erkeğe aşık olur."osho'nun kadın adlı kitabından bir alıntı. siz ne kadar katılıyorsunuz buna?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Fiziksel olarak erkek her daim doyumsuzdur, bir ondan bir ondan deyip durur. Zaten işin bu kısmındaki erkek her daim mutsuz olur. Nereye kadar gidecek ki, yaşlılığı var bir yerde frenleyecek zaten.Manevi duygular zaten kalıcı olan şey. Her erkek için geçerli bir şey değil elbette. Genel olarak değil de görünen kısım da iyi ifade etmiş yazar.cut.

Erkekler Ne Diyor 21

• 25 yaş ve üzeri kadınlar için yazmış olmalı...

• Osho biraz erkeklere karsi ön yargili davranmis sanirim.İnsanlarin ruhani sevgiye ihtiyaci yokmus gibi yani. Biraz fazla ön yargi.Bu kurama göre yasiyan bir erkek kadin erkek onu aldattiginda osho böle demisti derse ne olcak birde bu var..Erkek ya da kadin ikiside fiziksel ihtiyaclar disinda sevgi ile doyabilir. Hayata bakis acisi beklentiler ile alakali bu sanirim.

• oshonun oralarda kadınlar hala böyle demekki

• Kimseyi genellemem, genellemelere de katılmam. Herkes farklıdır.

• Tamamiyle doğru.. kadın sarılıp uyuyarak bile tatmin olur yha

• artık kadınlarda erkek hormonları var ozaman

• doğru yazmış adam

• Vireceng odunu ying mi yimeng mi ying mi yineng mi. Oduncu Salih usta.

• Haha : )))

• Katılmıyorum ben insanlar eşittir düşünceler duygularda öyledir

• Aynı beni anlatmış.. Dünyadaki potansiyel tüm hatunlar benim olsa yine doymam.. O yüzden ben de ruha yöneldim.. Ama ruha yönelince de kadının ruhunun nerde oldugunu bulmaya çalışmaktan ne aradığımı unuttum.. Şu maske olayını biraz fazla abartmıyo mu hatun kısmısı.. Sözünün eri olmaktansa cıva gibi elden avuçtan kaymayı pek bir sevmiyo mu kendisi.. Severiz elbette, hatun gibisi yoktur, daha da önemlisi, çok enteresan lan, hatunlar milyonlarca erkeğe pas verip de içlerinden birini seviyo sadece.. Erkekse tek bir hatunun peşinden yıllarca koşup elde edince başkasını arıyo.. Bence iki türün olayı ying yang gibi, birbirlerini tamamlamadıkları müddetçe sıkıntı var..

• Katılmıyorum, çünkü erkeği genel olarak tüm Erkekleri ezen bir açıklama olmuş.Her insan bir dünyadır, Kimi içindeki güzelliklerle, kimi çirkinlikleriyle yaşar.Dolayısıyla her erkekte aynı değildir, her kadında aynı değildir.Önemli olan,karşılıklı değer vermeksaygı duymakaldatmamaktır.

• Adam haklı.Said Nursi'nin Hasta Risalesi kısmında benzer anlamlı birşey geçiyor.Hastayken dua ettiğinde en yalın haldesindir. Kimseye yaranmak ya da başka bir ihtiyaç için değil.Diye uzayıp gider.

• kesinlikle katılıyorum, kadın yapıcı, erkek yıkıcı, kadın ideal güzel bir eş hayal ediyor, erkek birini ele geçirince sonrakini düşünüyor hakkaten acayip :) osho işi çözmüş :)

• kişi kendinden bilir işi demişler.u.g.krishnamurti, bu osho hakkında "kadınları becererek aydınlatan bir şarlatan" demiştir vaktizamanında. osho'nun bir hareminin olduğunu okumuştum.ha bazı fikirleri bence de çok sağlamdır o ayrı.

• Friedrich Nietzsche de bu dahil bütün genellemeler yanlıştır demiş.Osho ya katılmıyorum çıkarsın at gözlüğünü öyle yazsın. :)

• Bir şey diyemedim ya la...ama artık kadınlar erkeklerden daha hınzır hada şey...

• feminen bir yazar kalbinde ukte kalan aşkların çığlıklarını savuruyor...

• çok katılıyorum erkek aç gözllüdür böle kadınlarda var ama genelleme yapmak doğru olmaz o yüzden bence doğru

• Nası kadın tek eşli abi , sınıfın yarısı kocası oldu kızın i bu nasıl iş abi :D zamanındaki kadınlar demekki öylemiş şimdiki değil .

• katılmıyorum kızlar yakışlı paralılara ğider ruhani sevgiye değil.benden duygusal ruhani insan yok ama neden hala sevgilim olmadı...boş hikayee..

• asiller asillere aşık olur basitler ise basitlere

Kızlar Ne Diyor 3

• guzel demis.icselligini hissetmek diyede birsey var her ne kadar hepsine katilmasamda.

• Doğru ama kötü örnek beylereAldatıp aldatıp "Osho öyle demişti ağbi" derseler ne yapacağız sdfg

• hiç katılmıyorum yanlış değerlendirme öyle şey olamaz çok sadık erkeklerde var ve kadın şöyledir erkek böyledir diye genellenemez

Yükleniyor...