Dış görünüşümden utandığım için kendimi sosyal hayattan soyutladım hayattan soğudum ne yapmalıyım :((??

hayat0
Merhaba dostlar,

Ben 21 yaşında üni öğrencisiyim 3.sınıftayım.

Bütün bu saçmalık ilkokul 8den sonra başladı önceleri hiç dış görünüşümle ilgilenmezdim yani ilgilenmezdim derken çirkinim ya da yakışıklıyım die değerlendirmezdim kendimi hayatı yaşar zevk alırdım ama lisede özellikle kızlar olmak üzere bazı arkadaşların dış görünüşümle ilgili yersiz lafları ve espirileri yüzünden kendimden utanmaya insalardan çekinmeye başladım, bu durum gittikçe ilerledi neşeli gezmeyi eğlenmeyi seven deli dolu benden eser kalmadı :(( hala bunları yapmak istiyorum ama dış görünüşümden çekindiğim için zorunlu olmadıkça dışarı çıkamıyorum genelde elimde olan bişey değil özellikle saçımla çok uğralıyorum dışarı çıkarken falan en az 1 saat uğraşıyorum ve bir sonucada ulaşamıyorum dışarda falan aklım hep saçımda başımda kalıyo acaba komik mi görünüyorum die kafamda oluyo sürekli yaptığım hiçbirşeyden zevk alamıyorum,dışarı çıktığımda sanki insanlar sürekli bana bakıyor gibi hissediyorum , ünide bunları atlatırım dedm ama olmuyo özellikle kızlarla iletişimde sorun yaşıyorum ilk başta tanıştığım bir kızla güzel güzel sohbet ediyorum ama bir daha karşısına geçip konuşamıyorum merhaba demeye utanıyorum haliyle kızda benden uzaklaşıyo,bütün bunlar dış görünüşümden kaynaklanıyo önceleri bazı şahsiyetsizlerin tipimle ilgili yaptıkları yorumlar aklıma geliyo kendimi uzaklaştırıyorum kızlardan acaba yanlarında beni istemezler mi benden utanırlar mı die düşünüyorum , çok güzel bir gelecek hayal ediyodum evlenmek eşimle gezip tozmak gib ama bu druma düştüğümden beri bunların sadece hayal olarak kalacağını bilmek bitiriyo beni, bir erkek için bu çok kötü bir durum bir yandan içim içimi yiyo çıkıp gezmek eğlenmek istiyorum normal bir hayat isityorum ama yapamıyorum :(( emin olun bazen oturup ağladığım oluyo hayat çok sıkıcı geliyo daha 21 yaşındayım genclik yıllarım evde boşboş geçiyo :( dünyada çok gereksiz insan var başkalarının hayatlarını yok eden kendi eğlencesi için eğer inançlı biri olmasam aklımdan intihar bile geçti ama yapamam o yüzden sürekli biran önce öleyim die dua ediyorum hayat böyle hiç çekilmiyo bu durumu yaşayanların beni çok iyi anladığına eminim.. özellikle kızlardan tavsiyeler bekliyorum..
Dış görünüşümden utandığım için kendimi sosyal hayattan soyutladım hayattan soğudum ne yapmalıyım :((??