Bir kadın hem türbanlı olup hemde femınıst olabılır mı?

ve bu yuzden evlnmeyıde dusunmuyor..sizce femınıstılıgın turbanla bı allkası var mıdır ya da turbanla femınıstılık çelışır dıyen kısı varmıdır varsa gerekcesı nedır


0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

 • Cevaplarda feminizm'in erkek düşmanlığı olarak algılanma yanılgısı çok açık , din ile de uzaktan yakından ve bunların kurallarından da tamamen ayrı bir konu olduğu , ve anlamının " kadın varlığını ona ve doğa'sına uygun olarak korumak " olduğunu pek düşünen duyan yok gibi.

  Feminizm bilimsel bir teoridir , birçok ülkede sosyoloji veya psikoloji bölümlerinde ayrı bir kürsü vardır ve bunlarda görev alan yetişen birçok da profesör vardır . link

  Ortak söylemleri ise , erkek ne kadar karar hakkına sahipse kadın da o kadar karar hakkına sahiptir ve hümanist bakışa göre bu doğru bir söylemdir. Bir dine bağlı değildir dolayısı ile ne evlenmek ne evli ise boşanmak ne de turban takmak veya çıkarmak zorunda değildir. Gerekçesi ise ; Böyle bir şekillenmeye baştan karşı çıkılır , zira her ülkenin toplumun grubun halk tipinin , bir dini bile anlayış ve uygulama farkları bariz vardır. Tek tanrılı din ya da çok tanrılı din olsun , hepsinin kadına şekil veren bir tutumu mutlaka var ve , kadının kararına saygı göstermez. Bu, bir insana jelatin kağıdın arkasından bakmasını öğütlemek gibidir, yani önce rengi gör , sonra o renkte görünene göre davran ve yaşa demektir. Peki ya o rengin göstermediği ama aslında varolanları ne yapmak gerekir ?

  Feminizm hiç bir tür jelatin kağıdı rengini önperde olarak kabul etmediğinden , dinler de kuralları ile birlikte bilimsel değildir, inanış ve ritueller bütünüdür ve her hakkı verdiği söylenemez.

  Yorumlarda da bu baya belirgin , evlenmek zorundasın, türbanı çıkaramazsın gibi ...

  1|0
  • Şikayet

   Elinize sağlık. Bir şey sormak istiyorum. Bir dine inanan biri feminist olabilir mi? Hani diyelim ki bir kadın başını kapatmayı inancından bir parça olarak görüyor. Bu şekilde düşünmesi onun feminist olmasına engel olmaz, di mi?

  • Hepsini Göster
  • Şikayet

   baya açıklayıcı olmuş teşekkurler ..

  • Şikayet

   Rica ederim soran ..