Düşünen adam heykeli sizce oturmuş ne düşünüyor olabilir ki?

Hastane yönetimi kara kara düşünürken, depresyon tedavisi için hastaneye yatan Yüzbaşı Mehmet Pişdar, heykelin kolunu tamamlayabileceğini söylemiş. Bayülkem, heykelin diğer yerlerini de bozmasından korktuğu Yüzbaşı’ya başka bir kaya parçası vererek bir kol yapmasını istemiş. Yüzbaşı güzel bir kol yapınca, Düşünen Adam yeni ustasına havale edilmiş. Hastane yönetimi “Heykeli tamamlarsan taburcu olacaksın.” diye vaatte de bulunmuş. O da kabul etmiş. Bakırköy’deki Düşünen Adam’ın elini çenesinin altına koyduğu, dirseğini de dizine dayadığı sağ kolu işte bu yüzbaşı tarafından tamamlanmış. Yüzbaşı, heykeli tamamladıktan sonra gerçekten taburcu edilmiş. O dönemde heykelden çok gazetecileri bir düşünce almış. ‘Neden düşünen adam heykeli dikildiği’ sorgulanmaya başlanmış. Bayülkem gülerek gazetecilere, “Hastane dışındakilerin durumu içerdekilerden daha kötü. Bu heykel onların durumu ne olacak diye düşünüyor.” yanıtını verdiğini söylüyor. Hakikaten öyle mi?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• N'olacak bu memleketin hali? diye düşünüyordur bu ara...

O hastanede annem çalışır benim.

Bazı deliler vardır, aileleri deli diye oraya tıkıp mirası didiklemek için yatırmışlardır. Bazı hastalıklarda hasta normal gözükse de teşhis bir defa koyulduktan sonra çıkamıyorlar...

Hastanedeki delilerin pek çoğu da dışardakilerden daha akıllıdır... Ülkenin başına 4-5 deliyi geçir, 10 sene içinde dünyada sözü geçen ilk 3 ülkeden biri bizimki olur. Bu konuda da iddialıyım...

Deli, hareketleri normal olmayandır. Çok zeki insanlarda delidir çünkü anlaşılmaz, hareketleri öngörülemezdir. Eğer insanlar onu anlayamıyorlarsa, deli der geçerler. Anlamaya çalışmazlar. Delilik ile dahiliğin arasında iince bir çizgi vardır o yüzden...

Geçen elektronik parça almaya gittim karaköye bir arkadaşımla LED lere bakıyorum. Hangisinden alsam diye. Seçtim bir kaç tane, durdukca aa şundanda alayım bundan da alayım, lazım olur demeye başladığımı fark ettim. "hadi gidelim yoksa ben tüm dükkanı alıcam dedim arkadaşıma". Dükkan sahibi de arkadaşımla konuşuyor beni işaret ederek elektronikçi değil mi kafadan bir kaç tahta eksik olur hepsinin diyor :) Ya aldığım şeylerde çok elzem şeyler aslında da şimdi adama nasıl anlatacan 2 saat...neyse. :)

Kızlar Ne Diyor 5

• hayırr

• kesin beni düşünüyodur :D

• link

ben zaman zaman bırebır gormeme ragmen hala anlam veremem ne düşündüğünü bu adamı her gorduğümde benıde bır düşünce kaplar

• hastanenin yakınından geçerken adamın arabasının lastiği patlamış inip lastiği değiştirmiş fakat çıkardığı vidaları nereye koyduğunu bulamamış ne yapacağını düşünmeye başlamış o sırada hastane bahçesinden bi deli sen ne düşünüyorsun orda diye seslenmiş adam olanları anlatmış ee ne varki bunda arabanın 4 tekerleği var hepsinden birer tane alıp ona taksana demiş deli adam haklısın demiş ve deli nin dediğini yapmış işi bittikten sonra dönmüş sende bu kadar akıl varken niye o tellerin arkasındasın - daha arabanın lastiğini değiştirirken vidaları kaybetmemek için cebine koyduğunu bile aklında tutamıyorsun asıl sen niye ordasın

o heykel dışardakiler bu adam ne düşünüyor acaba diye düşünsünler diye düşünüyor

• hahahaha... fıkradan alıntı olsa bile mukemmel bi alıntı ve mizah yetteneğiyle birlemiş sağlam bi yorum.. bence orda oturan sen olmalısın :P sen zamanında canansan nickin gibi ben caner dim ve zaten bu yoruma ben candan erdim :))

• gerçek bilgelik deliliktir. bence bunu gösteriyor heykel.

• :) veya kendini bilge sanan bir adam gerçek delidir.

• Helal.

Erkekler Ne Diyor 5

• ne düşündüğünü düşünüyor olabilir.

• Heykel de olsa insan insandır. Biz ne düşünüyorsak onları düşünüyordur muhtemelen.

• Düşünen adam heykelindeki sağ dirsek sol dizinde olması heykelin sanırım en büyük özelliği. Ben hep onu düşünürüm neden sağ dirsek sol dizdedir? Ve heykel neden çıplaktır.

• o dusunen adam, yargisini dusunur :) rodin dusunen adami sistina sapelindeki kubbe tasvirlerinden almistir :D

• :) bence hiçbişey düşündüğü gibi değil.

Yükleniyor...