Gusül tövbesini denedinizmi?

Bediüzzaman Said Nursi merhum bir eserinde şöyle buyuruyor

kabir ,ahiret alemine açılmış bir kapıdır kabirin arkasında rahmet ,ön tarafı ize azaptır bütün sevgililer ve dostlar kapının arka tarafında duruyorlar bizimde onlara kavuşma vaktimiz gelmedimi ozaman dünya pisliklerinden temizlenmek için tövbe guslü lazımdır çünkü ahiret alemi ve ordaki sakinlere günahlar itici gelir

Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Düşüncemizi sormussun Bence ;

Ölmeden once mümkün oldugunca gunahlarımızın farkında olup bunlara her fırsatta tovbe etmemiz gerektigini anlıyorum tabiki sadece dilde bitmicek .. gonulden olucak orası ayrı mesele... ..bilmediklerimizi ve bilmeden yaptıklarımızı da Allah affeder inşaallah

• son paylaşımında güzel olmuş haklısın sonuna kadar haklısın eyvallah muhterem

• yok yok .. estagfurllah .. zaten ben o ilmi ogrenmek zorundayız kısmına girmedim ki .. tabi ki ogrenmeliyiz .. ama gidip te bir evliya kadar olamayız ... ugrasmalıyız elbette ..ona ragmen nasip olmayanları da Allah affeder insaallah diye temennide bulundum sadece :) tum musluman kardeslerim adına .. Kolaycılıga kacıldıgı için zaten gunumuzde durum boyle , adı musluman olan cok .. Ben teşekkur ederim :)

• tövbe gusülünü iyi anlamışsınız iyi anlatmışınız onun içinde ayrıca teşekkürler.biraz önce getirdiğim mazeret örneğ ise benimde dahil olduğum geneli kaplıyor üzerinize alınmayınız.

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan henüz cevap yok! İlk cevap veren kız olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Erkekler Ne Diyor 2

• Neyse ya yorum yapmıcam vazcaydım ...

• :D

• iyi edersin sevindirirsin memnun edersin bizi .Müslümanca bir hareket sergilemiş olursun. Zira susmak hayrın başıdır der HZ Muhammed S.A.V

• Cennete gidecek olanın baştan aşağıya temizleneceğini biliyorum. Tüm manevi kirden arınacak.

(Maksimum Gizlilik)

• Ben sadece bilgiyi aktardım din kardeşim

• Ben teşekkür ederim bilgin için.

• teşekkür ederim vaktini ayırıp yorumladığın için

Yükleniyor...