Üniversite mezunu ya da hala okuyan arkadaşlar lütfen biraz uzun ama okumanızı rica ediyor soruyorum ?

Arkadaşlar yanlış anlamayın sadece bilgi edinmek istiyorum gece uyuyamadım neredeyse aylardır işsizim iş arıyorum çoğu yere baş vurdum tecrübemde var fakat bu yeterli olmuyor diplomada gerekli artık en az lise mezunu şartı aranıyor saygı duyuyorum zaten şuanda dışarıdan liseyi okuyorum kısmetse üniversiteye de devam edeceğim merak ettiğim şu ve sormak istediğim şimdi iş ilanlarına bakıyorum genelde aynı klasik dikkatimi çekti ismini vermeden bir ayakkabı mağazası yazmış ilanda en az üniversite mezunu Allah aşkına doğru cevaplar verin üniversite mezunu mağazada ayakkabı reyonunda çalışıp müşteriye (ayakkabının anatomisini mi anlatacak) orası tartışılır sizce aldığı ücret onu tatmin eder mi? yani adam ya da bayan üniversite okumuş senelerini harcamış ya bilmiyorum sinirleniyorum birde esnek çalışma saatleri nedir ya yani kanunen 8 saat kardeşim + mesaidir ya kölelik devri başlamış ya da gerçekten köleyiz anlamadım bilen cevaplasın lütfen cevaplar için şimdiden herkese çok teşekkür ederim

Güncellemeler:
Arkadaşlar kusura bakmayın satır yetmeyince yorumları farklı farklı arkadaşların satırlarına yazdım sabah sinirlerim den dolayı kusura bakmayın
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar birazda olsa stres attım içimi dökerek saolun

0|0
35

En İyi Kız Görüşü

• Hangi bölümü okudun ki iş bulamıyorsun?

Ayrıca geçen gün haberlerde görmüştüm, artık işsiz Üniversitelilere devlet 1.250tl maaş bağlayacakmış. Tabi yürürlüğe ne zaman geçer hiç bir fikrim yok.

O ayakkabı satıcısı kendisi ne mezunuymuş allasen?

0|1
    0|0
    • Üniversite mezunu değilim dışarıdan liseyi okuyorum son senem inşallah üniversiteyi de okuyacağım Allah bilir o günleri görür müyüz bilemiyorum ama o 1.250tl boşa vereceklerini de sanmıyorum :) o ayakkabı mağazası tanınmış zincirleme bir mağaza ama çok çok ünlü bir marka bile olsa şaşılacak bir durum ben sigorta sektöründe 4 yıl çalıştım bilgim var ama maalesef yetmiyor

• Amin, çok teşekkür ederim.İyi günler.

• rica ederim size de

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• O firmalar sacmaliyor ama toplumda cok universite mezunu issiz oldugundan ve talep geldiginden bu şartları kosmaya cesaret ediyorlar. Bide dikkatimi cekti bazi cok pahali ayakkabi magazalarinda satici elemanin gelenlere bir bakisi var gormelisin. O anda ayagindaki cok pahali degilse sana asagilar gibi bakiyor pek ilgilenmiyor sallamiyor gibi. Ama pahali ayakkabi varsa ayaginda buyrun efendim falan diye ilgileniyor. Ne bu havan oğlum? Hele bir kadina ne demisler. O cantayi almaya gucunuz yetmez size bunlari verelim. Sen ne biliyon milletin alim gucunu.Kadin unlu bir televizyo yapimcisiymis ama salas giyinmismis.

Soruna gelince haklisin ozel sektör kole ariyor. Okulu aciktan bitir.universiteyide aciktan ya da orgun oku. Memur ol. En temizi o.

Allah hayirli işler versin.

0|1
    0|0
    • amin cümlemize teşekkür ederim ağzına sağlık bu insanları küçük görme inana bana artık moda haline gelmiş para acı ama gerçek güç olmuş artık paran varsa yaşa yoksa öl güvenlikte çalıştım yapmak istemedim mecburum dedim yine çalıştım en son bıraktım yorulduğumdan mı hayır insana küçük değersiz robotmuş gibi bakmalarından insanların hepsi değil ama bunu yapan gerçekten onlara insanlar demeyeceğim uzaylılar var

• Bir de en az üniversite mezunu demiş de üniversiteden ilerisi yüksek lisans veya doktora.

Doktora yapmış adama ayakkabı mı sattıracakmış :S

Kafası güzel onların umarım tez zamanda Allah bir rızk kapısı açar.

0|1
    0|0
    • Amin inşallah yemin ederim saba sabah sinirlerim bozuldu artık lisans ve doktorayı da yazmışlar utanmadan ya güleyim mi alıyım mı hani mühendis müdür yönetici olsa tamam diyeceğim ya ama satış elemanı yuuh dedim

• sorun değil.

Allah günlünüze göre versin.

• Amin cümlemize teşekkür ederim tekrar yorumların için :)

Erkekler Ne Diyor 5

• Bazi firmalar saniyorum ki Türkiyenin durumundan pek haberdar degiller.Bulundugun sehirdeki iskur kurslarini takip etmeni öneririm kardesim kurs sürecinde ayda 600 tl civari eline para gecer is garantili bir kursa baslarsan sonra asgari ücretle bir ise baslarsin hic yoktan iyidir.

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim bir araştırma yapacağım saol

• Bunun türlü sebepleri olabilir. Türkiye'de üniversite okumak artık çok kolay bir noktaya gelmiş. Yetersiz kadrolar ile açılan bölümler, şişirilen kontenjanlar sonucu piyasada işsiz üniversite mezunu doluluğu yaşanıyor. Bunların bir kısmı, bitirdikleri bölüm ile ilgili iş bulamadıkları için, diğerleri de bitirdikleri bölüm ile ilgili çalışmak istemedikleri için. Bu durum insanların farklı sektörlerde çalışabilmesine sebep oluyor. Bahsettiğiniz firma, başvuruları sınırlandırmak ve müşteriye davranış açısından daha iyi olur kanaatinden dolayı bu şekilde yazmıştır. Yoksa herhangi bir durum yok. Tamamen davranış ve müşteri memnuniyeti ön planda. Peki üniversite bitiren adam mı oluyor tabii ki hayır. Demek ki firmanın politikası çok da doğru değil. Ücret tatmin eder mi kısmına gelince, boş duracağıma çalışayım bir gelir olsun diyenler bir süre tatmin eder. Piyasada her üniversite mezunu çok iyi ücretlere çalışmıyor sonuç olarak.

0|1
    0|0
    • sistemsel bir kör döngü ya da alışkanlık mı diyelim aslında sende doğru analiz etmişsin ben bir iş görüşmesinde açık açık iş verene sordum ya kusura bakmayın ama neden 12 saat çalıştırıyorsunuz İstanbul da çoğu iş veren bu şekilde çalışıyor evet haklısınız sizde kanunen 8 saat ama işte dedi yani takip denetleme yok

• Aslına bakarsanız Üniversite mezunu muhabbetini bizim ülkemizde insanlar çok yanlış anlıyorlar! Bazı şeyler yetenek işi. Mesela sizin verdiğiniz örnek üzerinden gidecek olursak bir ayakkabı reyonunda çalışacak kişi Harvard Üniversitesi Pazarlama mezunu olsa neye yarar güler yüzlü ve ikili ilişkileri iyi olmadıktan sonra? Eğer kendinizi iyi analiz edebiliyorsanız ve arkadaşlarınız da sizle aynı düşünceyi paylaşıyorlarsa, öncelikle hangi işte, hangi sektörde başarılı olabilirsiniz bunu bulmanız, daha sonra bu alanda biraz kendinizi geliştirerek iş ilanlarına bu yönde bakabilirsiniz. Eminim başarılı olacaksınız.

1|1
    0|0
    • gibi bende öğrenmeye yatkınım biraz kısmet ama birazda bu iş ve iş verenlerin anlayışımı artık buna fırsat verenlerin mi bilemiyorum Allah sonumuzu hayreylesin

• Teşekkür ederim kardeşim saol yorumun içinde saygılar benden :)

• Eyvallah abi

• Bunun çok güzel tassagini geçenler vardı komedyenlerden unuttum ama şimdi hangisiydi. He bir de esnafın biri camina asmis ilanı ingilizce bilen diye altına da not düşmüş işinizde gerek olmayacak ama herkes ingilizce bilen ariyor vardır bir bildikleri

0|2
    0|0
    • :D bunların kisi o hesap işte :D

• saol :) ayrıca eline koluna sağlık yazdıkların için de ;)

• Ne demek yahu Estağfurullah

• yaş 33 olmuş beya arkadaş biraz geç kalmışın sen sanki

0|0
    2|0
    • okumak için diyorsan geç kalmışı okumanın bilgi edinmenin yaşı yok kardeşim ben kendimi geliştirmeyi öğrenmeyi seviyorum yeter ki iş olsun

• doğru söylüyon ya hadi hayırlı işler sana

Yükleniyor...