Tavuk götü ( siğil ) nasıl geçer ölüyorum acıdan ?

Ayağımın kesilmesini bile düşünüyorum :( yılbaşından beri ayağımda göz çıktı resmen 1idi 3 oldu hergün bekledim geçer diye ama daha kötü oldu . Nazardan olduğunu düşünüyorum hem göze benziyo hem de bu aralar üstümde göz var farkındayım .

Hangi bölümden randevu almalıyım ilaçla geçer mi yardım lütfen ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ben 2 yıl kadar bununla gezdim. doktora gitmekten korktum ve gitmedim. sevmiyorum doktora gitmeyi.

her neyse... yaklaşık 10 yıl oldu kurtulalı küçüktüm o zaman.

daha öncesinde birkaç şey denemiştim.

hele ki tırnak makasıyla kaç defa içini oydum tamam şimdi geçmiştim dediğimde yine çıktı. :(

.

not: birazdan okuyacaklarınız +15 içeriklidir!

sonra eczaneden bir şey aldım adını falan hatırlamıyorum. onu sürdüm, sağ ayak tabanımdaydı. orayı uyuşturdu. böylelikle rahat rahat oyabildim içini. o kalın mı kalın ayak derisini aşıp kıpkırmızı etimsi bölgeye ulaştım. en az 0,5 cm (evet yarım cantim) çapında bir genişlikte oydum. gördüm ki kökü o kırmızı bölgede tarif edemiyorum orayı. kan akmıyordu ama o kırmızı dölgeye dokunamıyordum sanırım uyuşturan ilaç oraya sürülmediği içindi. her neyse canım yana yana oradan kök gibi duran şeyleri kopardım hep. o an bana kimse bakamıyordu. hem çektiğim acıdan hem de orayı iğren bulduklarından. düşünsene ayak taban derin komple kopacak gibi oynayabiiyor. sonra mikrop kapmasın diye temiz bezle kalınca sardım. kendine gelmesi için birkaç gün verdim... bu işlemi 4-5 kere yaptım. toplamda 15-20 güne falan mâl oldu. tüm bunları yaparken tarlaya çalışmaya gidiyordum mikrop kapma ihtimali yüksekti ama temiz beze güveniyordum tek koruyucum o oluyordu. derken yaklaşık 20 günün sonunda o illetten kurtuldum.

biraz uzun oldu okuyana da okumayana da teşekkür ederim.

• okudum çoktan

• konuyu açan okumamış galiba. neyse belki ona değil de başkasına yarar. parmaklarım yoruldu yazarken be. :)

• okudum ben vallaaa :) geçmiş olsun arkadaşım ya

Kızlar Ne Diyor 9

• kemal milar ın sayfası var facebookta oraya bı bak

gırtlak kanserı bıle karbonat ıcımı ıle duzelmıs

sen de 1 tatlı kasıgı sabah aksam al? ben ıcıyorum bır suredır bır zararı yok

ayrıca o dedıgın neyse, suyla ya da bepanten kremle karbonatı karıstır ustune sur

o da olmazsa zuhruf suresınden bı ayet okuyordu annem

kocaman şey yok oldu bu ayetle

ayeti ögrenip sana yazim olur mu? tabı muslumansan yanı

• ayeti komşuma okutup denicem ama sonra , önce hastane ...

• Benimde başıma gelmişti çok kötü değildi benimki cildiyeye çıkmıştı mikrobik olduğu için sürekli tekrarlıyo ama soğutuyolardı işe yaramadı en son cerrah bir iilaç verdi onu sürdüm 1 aya kadar geçti

• 1 aydır yürüyemiyorum sert taşa basamıyorum

• O da olabilir belki ama benimkine vücut kendisi üretiyor demişlerdi üstüne basamıycak durumdaydım ama artık gayet iyiyim

• ayağım cok terliyo diye mikrop kapmış olabileceğini sanıyorum

• bendede elimde vardı birinin elinitutunca ıy derdi buraya ne oldu falan yazı yazarken utanırdım resmen

sonra dr gittim 6 ay boyunca ayda bir dr gittim dr gittigim bir sprey kendisinde vardı sıkıyordu ama çok yakıyordu sprey bide evde kendim günde 3 defa verdigi verrutol diye bir ilacı sürüyordum geçti ama 6 ay sürekli dr sprey sıktı onun etkisi çok

ben devlet hastanesine cildiye bölümünne gittim geçmiyor diyordum inancım yoktu geçti ama çok acıdı

dr dedi özel muayenede lazerle yakıyorlarmış geçmesse özele git demişti çok şukür allahıma

• ayakta siğil cıkmazmış ama

• Geçmiş olsun.Nazar duası da okut olmuşken.

• sağol :(

• bi ilaç vardı ben onu kullanmıştım.. adı da verrutol dü galiba onu düzenli olarak her gün sürünce geçiyo ama sadece gözün üzerine sürceksin etrafına sürersen derini yakar.. yinede alırken eczacıya sorarsın

• 34gün

tamam canım geçmiş olsun

• 35gün

hallettim ya bakırköy hastanesine 10 günde bir gidip bir spreyle ayağımı acıtarak düzeldi

• 39gün

bir de dışına taşmaması için önceden etrafını kremleyip ilacı sonra siğile sürebilrsin işe yarıyo demişlerdi bana

• Öncekileri Göster
  • onlaraincirin sütü iyi geliyormuş. bir arkadaşım öyle kurtuldu

• siğile demek istemiş . bende duymuştum

• onlar ?

• dermotoliji bölümüne gitmelisin

• aynen sagol

• siğil olduğuna emınmısın // eger oyleyse oldukça basıt bır kocakarı formulu var (tescıllı)

once bır toplu ıgnenın ucunu ateşe tutuyorsun (mıkrobu olsun dıye)

sonra batırdığın o ucu sıgıle batırıp,ıgnenın ucunu çakmakla yakıyorsun takı ısı sana gelene kadar ve hatta ayyy yandı dıyene kadar.sonra ıslemı dıgerlerınede tekrarlıyorsun.

bu ıslem sıgılın ınadına gore tekrarlanıyor.

gecmıs olsun bol sans : ))

• Ne bu ya Çin işkencesi gibi :)

• sağol da korkarım öyle şeylerden ya , ya yanlıs yapıyorsak emin misin

• geçmiş olsun doktora git acil

• sağol

Erkekler Ne Diyor 10

• Geçmiş olsun kardeşim . kriyoterapili siğil tedavisi kiti al bir an önce herhangi bir eczaneden. Bir arkadaşim yillarca çekti bundan faydasini gördü. Umarim sende de işe yarar. Acil şifalar

• Sende sağol. Geçmiş olsun tekrardan. Azot tedavisi görmüştü pek tesirli olmadi sonra eczane'den tedavi kiti aldi. Sonuç olumlu. Yine de cildiyeye görün.

• sağol ben de ilk defa oluyo böyle bişi :S

• Doktora git hemen daha erken gitseydin keşke, nazardan degildir o ya doktor bilimsel aciklamasini yapar :)

• niye daha erken gitseydim kötü şey olabilir mi ne yani

• olum ilacı var onun :/ ıyyyk tüylerim kabardı

• görünüşü kötü değil ya sivilce gibi büyük değil ama cok acıyo şişik

• ona tavuk götü denmez ancak sağlık sorununuzun damarsal sıkınıtısı var bence, damar sağlığı uzmanlık alanında bir doktora görünmelisiniz öncelikle eğer bu noktada sıkıntı yaşamazsanız gerisi kremlerle geçirilir. özellikle kolonyayla sürekli ayaklarınızı ovalayınız.

• sadece biraz ağrı ve acı var o kadar

• damarların morarması, damarın belirginleşmesi eklem ve damar bölgelerinde ağrı vesaire.

• eğer damar hastalığıysa başka hangi belirtileri olur ayağa vurunca söyler misin belki öyleyimdir :(

• Öncekileri Göster
  • dedem babam ben..okuyup tükürüyorum bir haftada geçiyor...babadan oğula geçiyor bizde bu özellik...

• bendede vardı bir arkadaşım dedi bana yaptım geçti başkasının evinden tuz siğil`in üstüne dök geçer

• Kaplıca ve deniz suyu iyi geliyor hemen faydasını görürsün , benim öyle iyileşti ama ilaç takviyesi de yap bence

• kaplıca nerden bulucam istanbulda ya

• eczanede ilacı var ama doktoro git hemen küçük bir ameliyatla alırlar

• ne neşteri ya ilaçla hallederim işte neyse sağol

• ne yuh olcak kardeşim .. ameliyat dediğim neşterle kesiyorlar .. hala hala ... ha birde tuzlu sude beklet ayağını .. ben denize girerdim vardı yok oldu .. kaybettirdı tuzlu su

• ne ameliyatı ya yuh :(

• acilen doktora koş

• Kendine iyi bak doktora git

Yükleniyor...