Romantik bir başlangıç için bir buket gül gönderin sevgilinizin evine, veya iş yerine.

Telefonunu açmayacağını bildiğiniz bir zamanda telesekreterine bir şiir okuyun.

Romantik bir aşk mektubu yazın sevgilinize.

Basit olarak çukulata paketi, çukulataya bandırılmış çilek, kalp şeklinde yastık, oyuncak hayvanlar, kokulu mumlar alın sevgilinize.

İpek veya saten bir gecelik, veya iç çamaşırı hediye edin.

Cüzdanı biraz daha açmak isterseniz, Sevgililer günü için programı olan bir otelde yer ayırtın, sabah kahvaltısında odanıza kahvaltı istetin, yanında gül olmasını ihmal etmeyin. Hatta bir de üstüne ona özel bakım ve masaj ayarlayın, kendini bulutlar üzerinde hissetsin. Bunlardan sadece bir tanesini yapıp, ve hatta kendi evinizde, sabah kahvaltısını yatağa da getirebilirsiniz.
Gün boyunca kulağına ne kadar özel olduğunu fısıldayın
Ona yer ayırttığınızı söyleyip süpriz yapıp yemek hazırlayın, eve girer girmez üzerindekileri alıp, bir şampanya açıp onunla beraber olduğunuz için ne kadar mutlu olduğunuzu söyleyin. Mum ışığında bir yemekten sonra anılarız üzerine bir sohbet başlatın.

Boğazda, parkta, veya deniz kenarında bir yürüyüş yapın, hatta yanınıza bir termos'a sıcak şarap veya bol baharatlı hint çayı alın ki üşüdüğünüz zaman bir bardak içersiniz. Ortam için denize de gerek yok. Deniz yoksa nehir, gol, yayla veya kır var. Denizi bahane etmeyin.

Uzun zamandan beridir gitmek istediği bir restoranda yer ayırtıp güzel bir akşam yemeğine de çıkabilirsiniz. Öncesinde restoranı arayıp masaya gül getirmeleri için de plan yapın. ilk buluşmanızın canlılığını yeniden yaşayın.

sevgililer gününde sürpriz
Onunla beraber olduğunuz için ne kadar mutlu olduğunuzu belirtin.

Banyoyu köpüklü şampuanla köpürtüp içine gül yaprakları atıp mumları da yaktıktan sonra hafif bir müzik eşliğinde beraberce içine girip bir kadeh şarap ya da şampanya da içebilirsiniz.

Romantik bir gecenin başlangıcı olarak yatağa gül yaprakları serebilirsiniz.

Yaşadığınız şehirdeki gezi turları ya da restoran, müze, veya barların sevgililer günü programına katılabilirsiniz.

Evinizin değişik yerlerine onun bulabileceği, aşk mesajlarıyla dolu notlar bırakabilirsiniz. Bulamayacağı ya da iki ay sonra bulacağı şekilde saklamayın aman!

Çocuklarınız varsa romantik akşamınızda onlara bakabilecek bakıcıyı veya tanıdığı öncesinden ayarlayıp bu akşam sadece onun mutluluğuna ve rahatına odaklanabilirsiniz.

Beraber çektirmiş olduğunuz resimlerinizden en beğendiklerinizi bir araya getirip ona albüm olarak hediye edebilirsiniz.
Rahatlatıcı bir masajla sevgilinizin vücudundan günlerin yorgunluğunu alabilirsiniz
Ona aşık olma nedenlerinizi bir aşk mektubu şeklinde verebilirsiniz.

Aranızda mesafe varsa bilgisayar karşısında romantik bir yemek yiyip sohbet edebilirsiniz. Bunun dışında da gün boyunca SMS mesajlarınızla onun her zaman yanında olduğunuzu hissettirin.

ilk buluşmanızda gittiğiniz restorana, bara veya kafeye gidip nostaljik bir gece geçirebilirsiniz.

sevgililer günü planları
Gün boyunca kulağına ne kadar özel olduğunu fısıldayın.

Sevgililer Gününden bir hafta önceden başlayarak her gün ona bir aşk şiiri yazabilirsiniz.

Rahatlatıcı bir masajla sevgilinizin vücudundan günlerin yorgunluğunu alabilirsiniz.

Veya daha romantik bir masajla cinsel arzularını kamçılayabilirsiniz.

Evde pişirdiğiniz bir yemeğin arkasından jazz gibi hafif bir müzik eşliğinde dans edip, mum ışıklarıyla süslenmiş köpüklü bir banyoda bir kadeh şarap içtikten sonra birbirinize sarılıp okşayarak da beraber uykuya dalabilirsiniz. Ertesi güne ne kadar zinde ve mutlu başlayacağınıza siz de şaşıracaksınız.

Bir hobi veya sanat atölyesinde beraber vakit geçirip birbirinize topraktan vazo, kase veya kullanıp da her baktığınızda bu gününüzü hatırlatacak bir şaheser oluşturabilirsiniz.

Bunlar her ne kadar erkek ağzından yazılmış olsa da kadınların da yapabileceği şeylerdir. Bire bir, kelimesi kelimesine uygulanması gerekir diye bir şart da yok. Amaç size fikir verip size özel sevgililer günü planınıza katkıda bulunmak.

içinizden gelerek yaptığınız herhangi birşey onu mutlu edecektir. Bu listedeki herşeyi yaparsınız ama "bitse de gitsek" edasıyla gözleriniz bir sağa, bir sola, bir yukarı, bir aşağı dönerse hiç bir anlam ifade etmez. Birşey yapmak içinizden gelmiyorsa, ona söyleyip evde oturup film seyretmeyi, ya da sinemaya gidip patlamış mısır yemeyi tercih edeceğinizi de belirtin. ilk başta ona kötü bir süpriz gibi gelse de anlayışla karşılayıp keyifsiz olduğunuz için bitiminde kavga edeceğiniz pahalı bir yemeğe tercih edecektir.