Üstün zekalı çocuğu nasıl anlarız?

Zamanında çocuk gelişimi derslerinden aklımda çok az şey kalmış, ama hatırladığım az şeylerle bebeğimin zeki olduğunu düşünüyorum. 10 aylık bebekler ne yapabilir? Üstün zekalı olduğunu nasıl anlayabiliriz?

0|0
722

En İyi Erkek Görüşü

• 1 yaşına kadar konuşmaya başlarlar. Benim kuzenimin çocuğu 9 aylık, tabletten kedi oyununa giriyor, kediye yemek veriyor, giydiriyor ve kediyi uyutuyor. Sembollerle kedinin hâlini anlayabiliyor. Aynı zamanda konuşuyor da. Evde top oynarken hafiften telefona tuttum diye ''Ya telefonu bırak, benimle ilgilen.'' diye trip atıyordu. Bayağı bayağı konuşuyor yani.

Zekasını sembol ve konuşmasından anlayabilirsin.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• zekası sana benzemesinde D:

0|1
    0|1

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 21

• Serçeye yavrusu şahin görünürmüş

1|1
    0|0
  • ad:ASDASDa 10 aylık bebeğin zeki olduğunu hani kanıya vararak çıkardın AS:DSDASDA bebek la o daha ahahahah

0|0
    0|0
  • Mensa'ya başvurmanızı öneririm. Ya da bir psikoloğa burada sizin çocuğunuza (binet WISC-R vb ) gibi bir test uygularlar mensa 130 ya da 140 üstün zeka kabul ediyor normalde 120 üstün zeka oluyor. Buna göre farklı eğitim yolları üstün zekalılar okuluna yönlendiriliyorsunuz.

0|0
    0|0
  • Simdi ki bebelerin hepsi zeki kardes 😂3 yasinda yigenim var beni uyariyor cok icme diye ben 3 yasinda yuruyemiyordum mk 😂shsjs

0|0
    0|0
  • napacan uzayamı salacan yoksa? zekiyse kendi bir yerlere gelir gömüyü deşeleme fazla

0|0
    0|0
  • haksızlık yap sevdiği şeyleri verme eğer bağırıyorsa çok zekidir.

0|0
    0|0
  • Zeka testi için doktora başvurun.

Diyorsanız benim çocuğum nelerden hoşlanıyor o zaman çocuğu incelemeye alın neyden hoşlanıyor neyden hoşlanmıyor.

Ben 5 yaşıma kadar konuşamadım hatta ilkokulda berbattım şimdi ise mühendislerin çözemediği soruları çözebiliyorum şuda var tabi ezber ve algılama da yüksek :)

0|0
    0|0
  • 1-2yaşına gelsin o zaman anlarsın

0|0
    0|0
  • On aylik bebek ustun zekanin ipuclarini ne kadar gosterir ki? Ama 3 yasinda oldukca belli olur.

0|0
    0|0
  • Yogurtcu yogurdum eksi demezmis

0|0
    0|0
  • biz anlayamayız. bazı testleri var diye biliyorum bunun.

0|0
    0|0
  • şimdiki çocuklarla çok ilgileniliyor ve eskilere oranla çok akıllı oluyorlar

0|0
    0|0
  • hiperaktif olurlar

0|0
    0|0
  • bir kaç test var

0|0
    0|0
  • Anlayamazsın =//

0|0
    0|0
  • Herşeyi doğru yapan

0|0
    0|0
  • Yaramaz ise zekidir. Suspus bir kenarda durun çocuğu sevmem.

0|0
    0|0
  • Şimdi zamanda zekasız çocukmu kaldı.

0|0
    0|0
  • uçabilirler :D

0|0
    0|0
  • Banada öyle diyorlardı ama bu yaşa geldim hala tuvalet eğitimim yok belli olmuyor o işler

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 6

• Cevaplarindan
    Bence bütün çocuklar zeki doğuyor ama aile bastırıyor çocuğu dusuncelerini

0|0
    0|0
  • doktora götürmelisiniz burdan yanlış cevaplar çıkabilir en sağlıklısı bir doktora götürün derim :)

0|0
    0|0
  • tam anlaşılmaz ama; erken konuşur yürür evrenle alakalı falan seni zorda bırakacak sorular sorar kalemle defterlerle erken ilgilenir çabuk bazı şeyleri ögrenir yaşına göre böyledir ama ileri yaşlarda değişir

0|0
    0|0
  • Bisiklet suruyormu 🙄🙃

0|0
    0|0
  • Üstün zeka ilk 4 ayda hemen anlaşılıyor biraz geç kaldın sanki

0|0
    0|0
  • Cook gec hamilelikte anlasiliyor üstün zekali oldugunuu

0|0
    0|0
Yükleniyor...