• Sor
  • Bence

Diş ipi yararlı mıdır, zararlı mıdır?

arkadaşlar bugün diş ipi aldım. Arkadaşım yararlı diyor. Ama ben mantıken diş etlerimi kanatacağından yararlı bulmuyorum. Biraz araştırayım dedim. Bir yandan da size soruyorum ?

Güncellemeler:
arkadaslar hepiniz supersiniz cok tesekkur ederim. birazdan deneyecegim. hepniz en iyi cevabi verdinz. secemiyorum saygilar

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

Kızlar Ne Diyor 17

• Çürümeyi önlemek için haftada bir kaç kez kullanmakla yetinmelisin.

• abartmıyım dimi :) tamam sağol.

• bazen gerekiyo dikkat edersen kanatmaz

• Yararlı diş taşı oluşumunu engeller ama dikkatli yapman gerek.

• diş ipi çok yararlı bir şey. yani doktorum öyle söylemişti..

• Kullanmıyorumm .

• Mantıklı düşüneceksek diş ipi fırçanın ulaşamadığı yerlere ulaşır dolayısıyla ağız içersindeki yiyecek artıklarını temizler. Diş ipi olmasının sebebi zaten diş etlerine zarar vermeyecek şekilde üretilmesi. Dentaydın diş hastanesine gidiyorum ben diş temizliği için sadece temizlemiyorlar öğretiyorlar da. Dişleriniz ile ilgili bir probleminiz varsa gitmenizi tavsiye ederim.

• Hergün gece yatmadan mutlaka yapmış olduğum eylem diyebilirim. Kesinlikle kullanılması gerekiyormuş doktorum nasıl kullanıcağımıda öğretti.

• diş ipi dişleri birbirine çok yakın insanlar için kullanılmalıdır keza o araya diş fırçası giremez temizliği diş ipi sağlAR

• diş ipi düzzenli kullanımda yararı olacaktır diş çürümesini engeller

• Benim dis doktorum dis ipini kullanmak yerine ucgen uclu dis copu kullanmanin iyi oldugunu soylemisti.. Bitane firca var kucuk dis aralari icin oda guzel oluyo.. Tek kullanimlik oluyo oda ole.. Veya dis temizlemek icin ben birsey aldim ama onun turkcesini bilmiyom.. Sarjli ucunda igne gibi plastik bisi var o temzliyo dis aralarini.. Pahali degildi sende bir bak istersen kullanimi cok kolay..

• diş hekimleri diş fırçalamanın yanında mutlaka diş ipi öneriyorlar.diş aralarında tam giremediği için diş fırçası orada çürümeler başlıyor.

• Doğru kullanımda yararlıdır. Ve kullanılması gereklidir. Çünkü fırça diş aralarına ulaşamaz. Diş aralarına ulaşamadığı için plaklar birikir ve diş taşlarını oluşturur. Diş taşları ise ileride diş eti hastalıklarına yol açar. link

• Kullanmıyorum ama doğru kullanıldığı sürece zararlı olmaz.

• Nazik olursan kanamaz. Diş taşını vs. yok ediyor. Oldukça yararlı. Üstelik kanatmazsan diş etlerine masaj yaptığın için rahatlatıyor.

• Yararlı. İyi bir temizlik için.

• kullanmadım hiç

• kullanmalısın osman, çogzel bi icat.

Erkekler Ne Diyor 4

• Diş ipi arayüz çürüklerinin oluşmaması için yararlıdır.Düzenli kullanman gerekli.Haftada 3 kez kullanman yeterli olur.Yanlız şu önemli dişetlerini kanatmadan kullanmalısın.Bunun için ya diş hekimine danış nasıl kullanacağını ya da yazacağımı uygulamaya çalış.30 cm lik ip al eline.İyice sar iki elinin parmaklarına.3 -4 cmlik bir bölümü dişin ortasında değilse yanlarına yaslayarak yavaşça aşağı doğru indir.Çıkar diğer yüzeye dayayarak tekrarla.O bölümü kullanmadan diğer taraflarıyla devam et ipin.Burdan anlaman zor olur.Doktora gidip uygulamalı öğren nasıl kanatmadan kullanacağını.Yararlı birşey çünkü.

• yararlı

• yararlı diye dusunuyorum diş fırcası diş aralarını temizlemiyor ve genellikle dişler aralardan çürümeye başlıyor işte bu anda diş ipi imdadımıza yetişiyor :)

• Yararlıyı zararlıyı boşver de kim uğraşak bununla.. Fırçala gitsin..

Yükleniyor...