Çocuğumun boyu anormal artıyor

Eşimle normal bir evliliğimiz oldu onun normal doğumla doğan Şu an sekiz yaşında bir çocuğumuz var genetik olarak baba tarafı ortalama 1.85 civarı bizim ailedende 1.80 civarlarında ben 1.81 eşimse 1.90

yani uzun ama oğlumuz için cok ciddi endişelerimiz var gittiğimiz doktorlar ve kendi araştırmalarımıza göre sekiz yaşında normal bir erkek 1.17-47 arasında olurmus canım ardam 1.62 olarak ölçüldü geçen ay şimdiden sıkıntı çekiyoruz ilerde ergenlik uzamasıyla yaklaşık en az 15 santimetre daha uzaması olacak ama 13 yaşına kadar her sene yaklaşık 4 santimetre ile 6 santimetre uzayacak çok korkuyorum umarım ideal bir oranda bu uzama durur ne yapmamız lazım sizce

Güncellemeler:
kalsiyum kaynaklarını biraz kesmemiz çağre olmuyor kalsiyum makinesi gibi arkadaş normal çocuklar ödül olarak şeker alırlar ya da bayramda dağıtılan şekerleri yerler arda ödül olarak çikolatalı süt kutuları peynirler etler istiyor.
octeroid gibi hipofizi yavaşlatan ilaçlar kullandık ama erken yaşından ötürü fazla doz vermediler ve vücudu bağışıklık gösterdi buna ilerde tekrar denemeyi düşünüyoruz
1 64.5 2 gün önceki ölçüm
3ay 1.68

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• 1.98 den sonrası görüntü olarak hoş durmuyor. O da basketbolcu olacaksa.

Aşırı kalsiyum içeren öğünlerden vermeyin.

Yani süt içsin, yoğurt tüketsin ama aşırıya kaçmayın.

Onun haricinde de çok fazla yapabileceğiniz bir şey yok zaten.

• çok haklısınız bu tavsiyelerinizi dinleyeceğim

• Yanlış anlamayın beni ama, eğer çocuğunuzu gerçekten çok seviyorsanız, gerçekten çok aşıksanız onun iyiliğini düşünün. Şimdi birkaç yıl mutlu olacak diye (ki sütünü günde 1 bardağa düşürürseniz tamamen mutsuz da olmayacak) çocuğunuzun bütün ömrünü öyle bir tehlikeye sokmak bence doğru olmaz. Eğer çocuğunuzu seviyorsanız, sütünü kesin. Kalsiyum içeren yiyecekleri tespit edip onları alımını sınırlayın. İşte o zaman çocuğunuza gerçekten yardımcı olmuş olursunuz.

• bilemiyorum siz çok haklısınız ama ben hassasım bu konuda yani onun mutlu olması için tüm zorluklara ve maddi imkanlarımızın sınırlarını zorladık artık rahatız şimdi bilerek isteyerek çocuğumu üzmeye dayanamam sanırım ben fazla hassasım küçük devime çok aşığım ben

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 6

• Büyümenin kaynağı tümör değilse, sağlıklıdır. Zaten ebeveyn olarak ikinizde uzun boylusunuz, çocuğunuzda varsın sizde uzun olsun.

• hayır çocuğumuz çok sağlıklı bağışıklık açısından zaten gerekli olan bütün takviyeleri yapıyoruz :)

• Kalsiyum kaynaklarını kesmeyin çocuğunuz sağlıklı bir kemik gelişimine sahip olmalı. Genetik kodunda yer alan boya ulaşacaktır. Ben 14 yaşımda 184 boyundaydım. Yani sizin çocuğunuzun 14 yaşına geldiğinde ulaşacağını sandığınız o boya yakındım. Ve 30 yaşındayım 184 boyundayım hala. Çocuğunuzun tahmini boyu 195-200 arası olacaktır. Bunu yadırgamayın. Uzun boylu olmak her zaman dezavntaj sahibi olmak demek değildir.

• Umarım akromegali değildir çocuğunuzun rahatsızlığı

• geçen ay gittiğimiz endokronoloji doktorumuz çocuğumuza teşhis koydu bunun için 3 ay sonrasına randevu aldık bakıcaz artık o zaman belli olacak bu rahatsızlık

• kemiği yaşıtlarına göre ve kendisinden birkaç yaş büyüklere göre farkla kalın ve 14 yaşında 1.84 çokta anormal olmuyor zaten o yaşlarda uzama hızı çok artıyor ondan sonrada duraksıyor ama tıpta benzeri az görüldüğü için çok bilinmeyen bir hastalık olan gigantizim rahatsızlığı ergenlik sonrasındada gelişimin aynı şekilde devam etmesini fiziksel olarak aşırı gelişimi yaratıyor sebebi tiroid bezlerinin vücuttaki mineralleri diğer organlardan daha önce ve fazla tüketmesidir

• Ne güzel uzun olmak çok hoş bir şey ben 19 yaşında 1.75 yokum :(

• Ülkemizin kızları sağ olsun ben kompleks yaptım boyumu.Boyu 1.50 olan, 185 adam istiyor yanına.

• çocuğumla uyumlu bir bayan olsun ırkı farketmez :)

• Durur niye Ukraynalı 1.90 kızlar çok güzel:D

• Öncekileri Göster
  • Basketbola, voleybola yazdırın. Türkiye başarılı bir sporcu kazansın.

• direk basketbol okulu!

• istiyor oda ama almıyorlar bikac sene bekleyip boyunu ortalamaya yakın olduğu zaman alacaklarmış onlarda almayı istiyorlar çok

• kısaysa gerdirme uzunsa sıkıştırma deneyiniz.. Arkasında yazar

• bunları erken yaşta yaptırmak tehlikeli olabilir ve sporcu olacaksa birde

• evde tutup pasif yapmayın çocuğu denge sorunu yaşamasın önemli olan bu ablacım dikkat edin

• yapamayız daha sekiz yaşında

Kızlar Ne Diyor 4

• çocuğunuz büyünce 2 3 metreyi bulur direk gibi :))

• :))

• yaa zateen anne ve baba uzun çocuğun uzun olması çok normal... o kaadar da kafaya takma.. bence

• oo sekiz yaşındaki arda benle aynı boyda mı yani :(

• hahahahah :D

• çok haklı çünkü okuyunca ben de aile dostunuzla benzer bir duygu yaşadım.. :D

• aile dostlarımızdan birisi diyor sekiz yaşında çocuk benim boyumda olamaz arkadaş sıkarım kafama :)))

• bişey yapmanız doğru olmaz gibi geliyor normal akışına bırakmalısınız bence..sonuçta genetik olarak uzun boya kodlanmış.iki metreyi bulacağını tahmin ediyorum.benim kuzenim 2 metre sorun olmuyor boyu.annesi 182 babası 178.diğer iki kardeşide erkek 180, 185 ler.24 yaşında askerde şu an.uzun boylu bide kız bulduk .onlada evlenir heralde.sonuç olarak önemli olan sağlıklı olması.

• 3ay

gün içersinde boy değişen bişeydir.sabah daha uzun oluruz.akşama doğru omurlar arasındaki sıvı yanlara kayar yaklaşık 5 cm fark oluşur.ölçtüğün saat sabah olsun.belkide aynı çıkacak.ha şuda olabilir gerçekten uzamıştır.benim dayı oğlu 2metre gayet normal yaşantısı devam ediyor.25 yaşında uzun boylu bir gelin buldukmu tamamdır.takmaya lüzum yok.

• kalsiyumu azaltman şart .ağlasa bile verme arkadaş yazık valla.millet acı acı ilaçları zorla veriyor.sen kalsiyumu azaltamıyon.otoriter olcaksın mecburen.

• gereken tedaviyi yapın bu durumda.geleceği kurtulsun.Allah yardımcınız olsun.Allaha emanet olun.

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...