Çocuğumun boyu anormal artıyor

selen42
Eşimle normal bir evliliğimiz oldu onun normal doğumla doğan Şu an sekiz yaşında bir çocuğumuz var genetik olarak baba tarafı ortalama 1.85 civarı bizim ailedende 1.80 civarlarında ben 1.81 eşimse 1.90

yani uzun ama oğlumuz için cok ciddi endişelerimiz var gittiğimiz doktorlar ve kendi araştırmalarımıza göre sekiz yaşında normal bir erkek 1.17-47 arasında olurmus canım ardam 1.62 olarak ölçüldü geçen ay şimdiden sıkıntı çekiyoruz ilerde ergenlik uzamasıyla yaklaşık en az 15 santimetre daha uzaması olacak ama 13 yaşına kadar her sene yaklaşık 4 santimetre ile 6 santimetre uzayacak çok korkuyorum umarım ideal bir oranda bu uzama durur ne yapmamız lazım sizce
Güncellemeler
+1 yıl
kalsiyum kaynaklarını biraz kesmemiz çağre olmuyor kalsiyum makinesi gibi arkadaş normal çocuklar ödül olarak şeker alırlar ya da bayramda dağıtılan şekerleri yerler arda ödül olarak çikolatalı süt kutuları peynirler etler istiyor.
Güncellemeler
+1 yıl
octeroid gibi hipofizi yavaşlatan ilaçlar kullandık ama erken yaşından ötürü fazla doz vermediler ve vücudu bağışıklık gösterdi buna ilerde tekrar denemeyi düşünüyoruz
Güncellemeler
+1 yıl
1 64.5 2 gün önceki ölçüm
Güncellemeler
+1 yıl
1.68
Çocuğumun boyu anormal artıyor