AVM'lerde harcanan boş zaman hakkında ne düşünüyorsunuz?

Alışveriş herkesin ihtiyacı. Ancak Toplumumuzun birçok üyesi alışverişi zaman öldürmeye yarayan bir araç olarak görüp saçma vakitler harcayıp etrafta kalabalığa sebebiyet veriyorlar. Buna örnek olarak AVM'lerdeki kalabalıklara bakabilirsiniz.AVM'lerde Harcanan Boş Zaman Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?-Peki siz AVM de harcanan boş zamanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
#AVM #ZamanÖldürmek #Bıyıklı
Not:Bana göre gereksiz insan işi. Spot ışıklarına ve yapay oksijene belli bir süreden sonra tahammül edemiyorum bugün 1 saatte 1 aylık alışverişimi tamamladım mesela :)

3|2
4736

En İyi Kız Görüşü

• AVM'elerde olmazsa olmazım kalabalık. Kalabalıga karışıp sosyallesmek için avm'ne gidiyorum. :/

0|0
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 46

• Çarşıda gezmeyi, Avm'de gezmeye tercih ediyorum, kapalı alanları sevmiyorum. Alışverişte zaman harcarım ama doğal oksijen bulunan güneş ışıklı bir yerde.:)

0|1
    0|0
  • Ya o IKEA varya o IKEA içine girdim mi kaybolasım minnacık mutfakların o güzelim salonlarında yaşayasım geliyor. D&R de mutlu mesut 2 saat kitap bakınıp bir de rahat mı rahat koltuklarına yayılarak dergi inceleyebiliyorum. Rahatça yemeğimi yiyip sigara içilen bölümlerinde rahatça sigara mı içip üstüne bir de MM Migroslarını gezip hayatıma devam ediyorum. Tabi ki tüketicilik aşırı bir çılgınlık fakat tüketen toplumuz ! Almasak bile yeni ürünlere bakmak mutlu ediyor insanı. Benim için bu kitap olur tencere tabak özellikle bardak olur başkası için teknolojik aletler olur kıyafet olur. Mutlu oluyorsan demekki boş değil kendin için verimli zaman geçirmişsin demek ! :))

1|0
    0|0
  • Valla artık çoğu zaman dayanamıyorum. Çok kalabalık ve gürültülü oluyor AVM ler, 26 yaşındayım, ama kafam hiç kaldırmıyor o gürültüyü. Zaten genelde de sukuneti sakinliği severim belki o yüzden biraz da. Yani yine gidiyoruz ama ne bileyim mesela en azından hava güzelse açık avm yine de daha mantıklı.

Ama alınacak bisi yoksa onun yerine elbette başka bir etkinlik duzenlemek bir tiyatroya gitmek mesela daha da mantıklı.

Bir de haklısınız ama sanırım burada insanların sucu az aslında çünkü sessizce buna yönlendirildi ve alıştırıldılar, ne kadar karşı da çıksak park ve bahçelerimiz bir bir yok oldu bu tür alanlar çok çok azaldı. Aslında o kadar üzücü ki..

0|0
    0|0
  • AVM gibi kapalı bir yere cebimde para ve almak istediğim birseyler varsa giderim hem fiyat araştırması yapar gezmiş olurum onun haricinde açık havada çarşı pazar gezmek daha iyi tabi yine cepte az da olsa para olacak ya birsey begenirsem elim bos mu döneyim param yoksa yorulduguma bile değmez..

1|0
    0|0
    • Ne sevgilim var ne de eşim kendi alisverisimi kendim yapıyorum çok şükür ama sevgilim olsa da benim masraflarımi karşılamasına izin vermezdim kendimi bildim bileli kendimi de kullandirmadim karşımdakini de kullanmadım..

• İhtiyaçlar alınırken ki zaman boş değil ama ay vakit geçiriyim kafa dağıtayım dedikleri zaman baya boş vakit geçiyor ve ben karşıyım böyle kişilere.

0|1
    0|0
    • İhtiyaç gidermek eyvallah ama asalaklara cidden ayar oluyorum.
      Helede İstanbul'da zaten her yer kalabalık bide asalaklarla daha yaşanılmaz oluyor.

• :D Arkadaş bende geleyim dedi dedim dur!
      Sizinle gidince kızların durumuna göre mağaza değiştirtiyosunuz.

• Hahahahaha aynen.

• kalabalık alışveriş yapmak bazen işkenceye dönüşüyor lavaboya gitmek için bile binbir türlü zorlukla karsilasiyoruz

0|0
    0|0
  • Pek sevdiğim bir ortam değil ama vakit azsa ve bir çok markaya aynı anda bakılmak isteniyorsa;işini kolaylaştırıyor, bence.
    -Gecen bol olsun.-

0|0
    0|0
    • Peki birine mesaj göndermeye çalışırken harcanan boş zaman ne demeli. Bir açık bir kapalı mesajları 🤣🤣😋😋

• Teşekkür ederim değerli yorumun için.
      Saat 12 de geceyi yaşayan arkadaşım :) öğlenin bol olsun

• Ben de teşekkür ederim:)
      Her zaman dediğim bir şey:)

• Ben severim avm. Sinemaya giderim alisveris yaparim yemek yerim... acik havanin tadi bir baska ama olsun.. kışın iş goruyor.

0|0
    1|0
  • İnsanlar artik git gide bence robot gibi bir hal aldi. Orda boşa zaman harcamak yerine bir seyler uzerinde calisip kendilerini geliştirebilirler diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • İnsan mutluysa hiç fark etmez

0|0
    0|0
  • Ne alacaksam alıp çıkarım, kalabalığı sevmiyorum..

0|0
    0|0
  • Avmlerde zaman boşa harcanmıyor

0|1
    0|0
  • alışveriş yapmaktan nefret ediyorum.. internetten alıyorum geliyor begenmezsem geri gönderiyorum.. alışveriş yaparken harcayacağım zamanım yok...

0|0
    0|0
  • bende sürekli girmem ayda bir filan girerim ama o gün çıkamam bir iki saat kitapçı bir iki saat makyajdı kıyafetti oydu buydu tüm gün geçer :)
    alışveriş dışında yemekle sinema için en fazla pek gezmem o zamanlarda içini

0|0
    0|0
  • Bence de alisveris yapmayacaksan gezmek icin gitmek sacma. Hem alisveris icin kosturan insanlari da yok yere engelliyorlar.

0|0
    0|0
  • öğrenci milletiyiz. her gün her gün markete gitmekten nefret ederim. aslında markete gitmekten nefret ediyorum. başkaları yapsın alışverişimi benim yerime :D :D

1|0
    0|0
  • Boş zaman harcamam ben şu sıralar önemli zamanım

0|0
    0|0
  • sacma kuru kalabalık

0|0
    0|0
  • avmde yarim saat gecirdikten sonra bas agrisi olusuyo bende. isimi hemen halleder cikarim, oyalanmayi sevmem avmlerde (kiyafet icin gecerli bu :) ). kitaplar/cizimle alakali yerlerde bir gunumu gecirsem hic canim sikilmaz

1|1
    0|0
  • Bende de baş agrisi yapiyo avm :/

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    26

Erkekler Ne Diyor 35

• Millet piknik yeri saniyir oralari

0|0
    0|0
  • Aslında AVMler bunun için tasarlanmıştır. Özellikle pencere koyulmaz. Ki zamanın nasıl geçtiğini anlamasın insanlar. Kumarhanelerde o şekilde tasarlanır ancak onlarda sonu ve başı belli olmayan müziklerde vardır. Yani ikisi de insanların hem zamanını hem de parasını sömürmek üzere dizayn edilir. Reklam mantığıda bunu destekler. Öyle bir reklam yapılır ki ihtiyacın yoktur ama o reklamdan sonra ihtiyacın olduğuna inanırsın. ☺😊

0|0
    0|0
  • Böyle bir soruyu gerçekten burdan mı soruyosun? Burası zaman öldürmek için değil mi veya sosyal medyaların tamamı? Laf olsun diye soru soruyo sunuzya

2|0
    0|1
  • alışveriş i pek sevmem çünki magaza magaza bir ayakkabı için gezemem :D 2 magazaya girer çıkar belli markalar vardır alırım :D

0|0
    0|0
  • Artık insanlar toplu gruplar halinde insanları tek bir çatı altında toplayıp kazançlarını sıfırlamanın bir ispatı bu. Aynı anda milyonlarca insan tv başında sürekli aynı şeylerin anlatıldığı bir programa odaklanmış hiç fark ettinizmi. Veya internette milyonlarca ne aradığını bilmeyen insanlar sokaklarda neyin mücadelesini verdiğini bilmeyen insanlar şaşırıyorum farkında olmadan yonetiliyoruz.

1|0
    0|0
  • inananlar geziyo eğleniyor napsinlar başka. q park köşelerinde sevgilileriyle mı yiyissinler

0|0
    0|0
  • Zamandan bol ne var ki adamlar kitap mı okusun avm ye gitmek yerine. Saçmalama dostum 😄

0|0
    0|0
  • Daha çok ergen kesim gidiyor bence. Yetişkin insanları o kadar fazla zaman harcarken görmedim

0|0
    0|0
  • Amerika'da daha les bir kultur bu AVM kulturu.

0|0
    0|0
  • Kapalı alanlardan rahatsizlik duyuyorsun demek

0|0
    0|0
  • O avm değil BLACK FRİDAY evde oturacağıma gider üstüme başıma bişeyler alırım aslına bakılırsa çok zevkli

0|0
    0|0
  • Ben ihtiyaçlarımı netten alıyorum, AVM'ye bazen açken gider yemek yer çıkarım. Vaktim değerlidir, asosyal de diyebilirsiniz. Evde daha yararlı şeyler yapmayı severim.

0|0
    0|0
  • İnsanlar tüm hayatını boşa harcayıp ömrünü heba ediyor avmler mi takıldı gözüne .)

0|0
    0|0
  • Güzel bir başlık açmıssın tebrik ederim. 1 avm ler 2 Tv başında bugun ne giysem gibi sacma programlar 3 cevredeki insanların neler yaptığını konuşmak bunların hepsi insanın geri gelmeyecek zamanını boşa harcamasıdır bence.

1|0
    0|0
  • senede 3-4 defa ancak giderim..

0|0
    0|0
  • zaman israfı

0|0
    0|0
  • Boş zaman olduğunu düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • gitmem avm ye

0|0
    0|0
  • O gün boş günümse ve bir kış günüyse bence yaşasın avm ler 😇😇

0|0
    0|0
  • Etrafımda tam 4 tane avm var. Kolay kolay gitmem, sadece bir şeye ihtiyacım varsa giderim.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15
Yükleniyor...