İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerde indirimdeki ürünler sizi cezbediyor mu?

Aslında indirim de bir nevi pazarlama yapmak için ortaya çıkmış. Üzellikle internet sitelerinde bazı ürünlerde %80'e kadar indirim olabiliyor. Mesela 1000 TL değerindeki bir kaban, 200 TL'ye kadar inebiliyor. Oysa o kabanın olması gereken satış fiyatı zaten 200 TL. Site üzerinde bir süre bekletildikten sonra indirim koymaları, hızlı satış yapmanın formülüdür.

Mesela #Beymen'de bir miktar alıveriş yapmanız durumunda kozmetik ürünlerinde %15 indirim kazanıyorsunuz. Bu, sayfanın alt köşesinde sürekli duruyor ve insanı kozmetik sayfasına yönlendiriyor. İnsanın alacağı yoksa bile alası geliyor. Resmen ''En azından bir bak, belki alacağın olur.'' diyor insana.

Bazı siteler, belli alışverişlerde indirim çeki verir. Fakat kullanmak istediğin zaman belli bir fiyatın üzerine çıktığında ve sadece seçili ürünleri tercih ettiğinde kullanabiliyorsun. Bu da o sayfalara göz atmanızı sağlıyor.

%70'E VARAN İNDİRİM !
İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerde indirimdeki ürünler sizi cezbediyor mu ?
''%70'e varan indirim'' demek her ürünün %70 indirimde olduğu anlamına gelmiyor. Fakat bazıları böyle anlıyor. ''Varan'' kelimesini küçük harflerle yazıp o ''70'' sayısını büyüterek dikkat çekmeye çalışıyorlar. Oysa %70 indirim belki de iki tane ürüne yerleştirilmiş, o da uzun süre satılmayan ve bedenleri büyük ürünlerdir.

1|1

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Tüketiciyi kandırmak çok kolay...
    Ne kadar pahalı ise o kadar kalitelidir...
    Ne kadar indirim yaptılar ise o kadar merhametlidir...
    Ne kadar müşteri hizmetli var deseler de, aradığında en az 10 dk müzik dinlersin...
    Birde bunun fotoğrafta başka gönderilen de başka ürün olması da var...
    Çok şükür sadece iki site var... Bir kitaplar için biri elektrik-elektronik aletler için...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben bizzat gidip deneyerek ve pazarlık ederek alışveriş yapmayı seviyorum.

0|0
    0|0
  • Tabiki biliyorum bunlari

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• İndirim olduğunda bende çok alış veriş yaparım. İşime yarar yaramaz her şeyi alır bir gün lazım olur diye :) ama ben bu alışverişlerimi yurt dışından yaptığım için gerçekten indirimli oluyor buradakiler gibi öncesinde zam sonrasında indirim şeklinde olmuyor. Neredeyse Tr fiyatına kıyasla yarı fiyatına ürünler alıyorum.

0|0
    0|0
  • Bu indirimler hep aldatmaca
    Bir ürünün misal alış değeri 50 lira 150 lira diye etiket vuruyor sonra indirim yapıp 100 lira diyor

0|0
    0|0
  • İndirim takip etmem neye ihtiyacım varsa hoşuma gittiyse alır çıkarım. Alisverise harcayacagim vaktin çoğunu yemeye içmeye ayırıyorum..

0|0
    0|0
  • İndirimli ürünlere bakmadığım için fark eden bir şey yok.

0|0
    0|0
  • Bu indirimleri diğer sitelerle kıyaslıyorum. Alacaksam en uygun yerden, güvenlik durumuna bakarak alıyorum.

12 yıllık web programlama geçmişim var, siteye girerken anlıyorum ne halt olduğunu :)

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • "İndirim" yalanına inanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
Yükleniyor...