İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerde indirimdeki ürünler sizi cezbediyor mu?

Aslında indirim de bir nevi pazarlama yapmak için ortaya çıkmış. Üzellikle internet sitelerinde bazı ürünlerde %80'e kadar indirim olabiliyor. Mesela 1000 TL değerindeki bir kaban, 200 TL'ye kadar inebiliyor. Oysa o kabanın olması gereken satış fiyatı zaten 200 TL. Site üzerinde bir süre bekletildikten sonra indirim koymaları, hızlı satış yapmanın formülüdür.

Mesela #Beymen'de bir miktar alıveriş yapmanız durumunda kozmetik ürünlerinde %15 indirim kazanıyorsunuz. Bu, sayfanın alt köşesinde sürekli duruyor ve insanı kozmetik sayfasına yönlendiriyor. İnsanın alacağı yoksa bile alası geliyor. Resmen ''En azından bir bak, belki alacağın olur.'' diyor insana.

Bazı siteler, belli alışverişlerde indirim çeki verir. Fakat kullanmak istediğin zaman belli bir fiyatın üzerine çıktığında ve sadece seçili ürünleri tercih ettiğinde kullanabiliyorsun. Bu da o sayfalara göz atmanızı sağlıyor.

%70'E VARAN İNDİRİM !
İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerde indirimdeki ürünler sizi cezbediyor mu ?
''%70'e varan indirim'' demek her ürünün %70 indirimde olduğu anlamına gelmiyor. Fakat bazıları böyle anlıyor. ''Varan'' kelimesini küçük harflerle yazıp o ''70'' sayısını büyüterek dikkat çekmeye çalışıyorlar. Oysa %70 indirim belki de iki tane ürüne yerleştirilmiş, o da uzun süre satılmayan ve bedenleri büyük ürünlerdir.


0|1

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 8

Yükleniyor...