2019 yılından itibaren naylon poşetler artık ücretle satılacak. Sizce doğru bir karar mı?

2019 yılından itibaren naylon poşetler artık ücretle satılacak.Sizce doğru bir karar mı?
Tüketimi günde 50 milyonu bulan poşet için bakanlık kararını verdi. Poşetin yasaklanmayıp 25 ile 50 kuruş civarında ücrete tabi olacağını belirten yetkililer konuyla ilgili kamu spotu yapmaya hazırlanıyor.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri ise poşetin kaldırılmasına yönelik bir çalışma olmadığını, asıl meselenin poşetin kullanımının azaltılmasına yönelik olduğunu söylüyor. Yetkililer, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren marketlerden üçer beşer aldığımız naylon poşetlerin 25-50 kuruş gibi cüzzi de olsa davranış biçimini değiştirmek için ücretli hale geleceği bilgisini paylaşıyor. Bakanlığın, bunun yanında kamu spotu gibi uygulamalarla poşet kullanımını azaltamaya yönelik uygulamalar yapacağı belirtiliyor.

0|0
1814

En İyi Kız Görüşü

• Almanyada hep paralıydı 15cent bir poşet. Büyük olanlar ya da soğuk yiyecekleri soğuk tutanlar daha pahalı. Artık burdan kalkıyor ama yavaş yavaş. Yerine kapıttan torba geliyo. Ben saçma buluyorum en iyisi bez torba. Kağıttan olanlarda çabucak yırtılıyo

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• eeee baya cüzziymiş ben iki üç poşetle fırına gitsem bir ekmek alabilecem mi o zaman yani işin piyasası böyleyse geri dönüşüm işinde çalışanlar baya baya kazanır yani

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 17

• İkea'dan pazar günü bir şeyler aldım. Poşeti 10 kuruşa satıyorlar kasada. Açıkçası para vereceksem bari naylon değil de, kağıt poşet almak isterim. Parayla alınca doğa kirlenmeyecek mi sanki.

0|1
    0|0
  • madem naylon kullanımını azaltmak için ücret getiriyosun poşet yerine de file çıkart onu parayla alalim

0|1
    0|0
  • Evet, doğru bir karar.

0|1
    0|0
  • Tam da bu habere isyan etmiştim az önce. Ne kadar gereksiz bir karar, yeterince çıkarıyorlar bizden her şeyin acısını

0|1
    0|0
    • Para kazanmaktan ziyade poşet kullanımı azalsın diye verilen bir karar olduğunu düşünüyorum ben.

• Hahah poşetçi değilim mantık yürüttüm sadece :)

• 🙄ben de espri yapmıştım, sabah tutmuyor demek😂iyi günler

• Zaten bazı toptan satış marketlerinde ( Metro gibi ) ücretli ki doğrun buluyorum kullanımının azaltılması gerekiyor bu açıdan güzel bir uygulama olur :(

0|1
    0|0
  • evet çok doğru bir karar

0|1
    0|0
  • saçma olmuş

1|1
    0|0
  • Mantıklı, c vre kirliliği için iyiy bir yöntem

0|1
    0|0
    • Neresi mantıklı balım 😀 Markete gittiginde alışveriş yaptıgında senden poşet parası alcaklar

• Bizim burda kaldırıldı, yerine kalın atılmayan poşetler yatışa konuldu, her alışverşe gittiğinde yanında taşırsın,

• Heeh bir o bedavaydı

1|1
    0|0
  • Poşetedemi para vericez şimdi

0|1
    0|0
  • Bence hiç kullanilmasin

0|1
    0|0
  • 25-50 kuruş cüzzi bir rakam değil. Türkiye'de çöp poşeti almamak için müsrifçe alınıyor alışveriş poşetleri uygulama iyi ama fiyat çok

0|1
    0|0
  • Bence iyi olmus

0|1
    0|0
  • millet evinde biriktirdiğini götürür yanında markete poşete hayatta para vermez

0|1
    0|0
  • Doğru Bir karar değil bence

0|1
    0|0
  • Çok saçma bence

0|0
    0|0
  • çok saçma

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• kesinlikle doğru, her tarafta poşet görmekten deliricem.

0|1
    0|0
  • fazla tüketilirse ücret kesilir. sistem böyle işliyor. mantıklı yanları var

0|1
    0|0
  • Ne güzel ışte 80 li yıllarda ki gibi file kullanırız

0|1
    0|0
  • Rusya'da yillardir boyledir. Magazine gittiginizde poset icin ayri para keserler.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle doğru bir karar, adam prezervatif üretmek için toptan tufalıyor o duruma gelecez az kaldı

0|1
    0|0
  • Avrupada yıllardır ücretli zaten. Olabilir bence.

0|1
    0|0
  • zaten satılıyo

0|1
    0|0
  • kesinlikle doğru bir karar..
    bu şekilde daha az tüketilir..

0|1
    0|0
  • Bimdeki poşetler falan da mı. Ohoo o zaman her şey para. Ekonominin geldiği duruma bak

0|1
    0|0
  • Batida para ile de satilmiyor. Kalkti.

0|1
    0|0
  • Nerden para kazanayım derdindeler ama millet sizden kurnaz kendisi ile poşet getirecek sizler de öyle baka kalacaksınız

0|0
    0|0
  • Doğru değil.

0|0
    0|0
  • bunun yerine naylon poşet vermesinler o zaman...

0|1
    0|0
Yükleniyor...