Son yıllarda gençlerin çoğunluğunda görülen "marka takıntısı" durumunun sebebi nedir?

Size göre marka takıntısı davranış bozukluğundan mı kaynaklanıyor?Son yıllarda gençlerin  çoğunluğunda görülen

3|4
6822

En İyi Kız Görüşü

• marka olmayan nedır?
    lcw de bır marka de factoda nike da armanide...
    sosyete pazarında satılanda marka, indirim çadırı gunlerınde satılanda...
    olay sadece butceye gore olanının alabılmek, marka takıntılı taaa benım lıse donemımdede vardı benettondan kazak gıymek, bırlıngton corap gıymek vs ozenırmıydık evet. alırmıydık evet ama benım marka alma konusundakı enn buyuk sebebım urunun dayanıklı olması. karsımda muhattap bırılerını bulabılmem ve urun defolandıgında alıp magazasına gıdıp durumu anlattıgımda cozum bulunabılmesı... parasını verıyorsun kabul ki benımde marka alımında kırmızı cızgım vardır meblağ konusunda ama karsımda muhattabımın olması arkamda bırılerınınde olması en buyuk sebebım.

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 67

• Aslında belli bir dönem, her insanın marka takıntısı olur. Çevreden dolayı ya da beğendiği bir markanın, her malı hoşuna gidebilir.
    Psikolojik bozukluktan ziyade, insanların bilincine farkedilmeden işlenen kapitalizmin oyunu. 😏

0|1
    0|0
  • Yurtdışına özenti 😑

0|1
    0|0
  • Özgüven eksikliği, özentilik, sözümona kabul görülme çabası ve değerler eğitiminden uzak olmak.
    Bence, acziyet.

0|0
    0|0
  • gösteriş. .

0|0
    0|0
  • İçerden fakir olan dıştan zengin görünmeye çalışır!

0|0
    0|0
  • Havali gözükmek istiyor gencler olur öyle ergenlikte.
    Hic marka takintim olmadi.

0|0
    0|0
  • davranış bozukluğundan kaynaklanmıyor.. marka takıntısı davranış bozukluğu yaratıyor. marka takıntısı ise çevreden kaynaklanıyor.. :)

0|0
    0|0
  • Marka yerine kaliteye bakarım.

0|0
    0|0
  • Ben markaya bakmam

0|0
    0|0
  • Tamda bunla ilgili soru soruyordum.
    Ya bence çok saçma. arkadaşım 160 tl ye ruj aldı bugün, inanamadım. ne farkeder ki markası

1|0
    0|0
  • Bence ozentilikten ve insanlarda hep kendini zengin gosterme cabasindan

0|0
    0|0
  • Cool göründüklerini zannediyorlar

0|0
    0|0
  • Insanların sosyal cevre de gosterisli olma çabası..
    Bu sosyal medya ve reklamlar nedeniyle cok fazla yayılıyor..

0|0
    0|0
  • Öyle bir taktıntım yok. Sırf marka diye orasında o yazıyor burasında bu yazıyor diye birşeye o kadar para veremem. Çok saçma ve gereksiz.

0|0
    0|1
  • en önemli etken çevre insanlardan kaynaklanan bir durum

0|0
    0|0
  • Marka takımtim yok ama ucuz alıp 6 tane almak yerine 6 tane parası ile 1 tane alırım daha kullanışlı olur

0|0
    0|0
  • Çok sebep var daha güzel gözükmek daha zengin görünmek daha hoş görünmek biri sorduğunda orijinal demek..

0|0
    0|0
  • sosyal medyaya hava yapmak istiyorlar ya ondan bence

0|0
    0|0
  • Tek kelime "Özentilik"

0|0
    0|0
  • Valla bilmiyorum ki geçen gün gittik ayakkabı bakıyo bizim kızlar indirimdeymişler güya 89 tl bunun indirimli fiyatı ne diye sordum meğer indirimli fiyat 89 muş oha 😄

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    47

Erkekler Ne Diyor 21

• Bazı markalara zaafım vardır.

4|0
    1|1
  • bugün dişçiye gittim. adamda bilmem kaç bin liralık saat var. dedim 'bu benim gibileri gondikleye gondikleye almıştır bunları'. tanıdığa gidecem o yüzden. 6000 lira 'MARKA' dişteli mi olur la :d

0|1
    0|0
  • Malık yemin ediyorum bende ergenken vardı.
    Marka takılmak için zengin olucaksın
    Kıcına alıcak don yokken gidip marka almak saçma

0|1
    0|0
  • Kendilerini başka şekilde ifade edemeyen insanların başvurduğudur, gereksizdir, israftır. Misal aynı ürünün logosuz hali 15-20 lirayken sadece bir logo ile o fiyat 2 3 katına çıkabiliyor.

0|1
    0|0
  • marka takıntısı davranış bozukluğundan kaynaklanıyo

0|1
    0|0
  • Kapitalizim sana 3 liralık T-Shirt'ı bir logo ile sana 39.99 a satar. kardeşlerimiz bu tezgaha düşmesinler.

0|1
    0|0
  • İlk ozentilikti herkeste. Simdi ise piyasada artik baska seyler kalmadi. Esnaf bittigi icin esnaf urunu yok. Olan da marka fiyatlarla yarisiyor ragbet gormuyor

0|1
    0|0
  • aksine insanlar güçlü olanın yanında olmak ister markanın bir ismi var mesela adidas nike puma pierre cardin colgate. Bir yer de sığınma durumudur. Markalar logoları sloganları reklam filmleri ve müzikleri ile vardır. Bir yerde üstünlük alameti göstergesi şunu düşünün biri sizi seviyor pek de iç açıcı bir karakter değil biri daha var siz ona hayranısız her konuşma çabanızda sizi bir şekilde reddediyor. Ve siz zor olanın peşinden gidiyorsunuz isimsiz olanı pek umursamıyorsunuz. İşte benim tarifime göre marka takıntısı budur...

0|0
    0|0
  • onu bilmemde ne olursa giyiorum yeminle :)
    yeterki otursun üstüme

0|1
    0|0
  • Gösteriş merakı işte

0|0
    0|0
  • marka takıntım şöyle var. LC den bişi alıp ilk yıkamada renginin kaçmasına sinir olacağıma maviye colinse para veririm orası doğru. ama param olsa dahi çok çok hoşuma giden bir tarzı olmadığı sürece gidipte Armani gibi markalara para vermem ben de tabiki

0|0
    0|0
  • Marka takıntısı olmak zorunda görüştüğüm insanlar takıldığım insanlar ve çevrem ona göre muamele de bulunuyor

0|0
    0|0
  • gençken normal

0|0
    0|0
  • Gösteriş.

0|0
    0|0
  • Gösteriş

0|0
    0|0
  • Görgüsüzlükten kaynaklanıyor 😂😂😂